Rozmowa z Marianem Lichtmanem

302

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wywiad z Marianem Lichtmanem
Jaki jest stosunek artysty względem osób z niepełnosprawnością? Okazuje się, że muzyk niezwykle ceni sobie otwartość na drugiego człowieka bez względu na wszystko.

Przed Wami rozmowa z Marianem Lichtnmanem – kompozytorem, perkusistą i wokalistą zespołu Trubadurzy. Słynną grupę stworzył wraz z Krzysztofem Krawczykiem w 1963 roku. Wywiad przeprowadził Dominik Kubalski.

Rozmowa z Marianem Lichtmnem – początki kariery 

Początki zespołu Trubadurzy można określić jako typowe marzenie ludzi, którzy chcieli zostać polskim zespołem The Beatels. Choć nie tylko słynna „czwórka z Liverpoolu” znajdowała się w gronie idoli członków zespołu. Muzycy marzyli również o tym, by stać się inspiracją na miarę Elivsa Presleya, który rozpropagował Rock’n’Rolla na całym świecie. W trakcie dwóch pierwszych części rozmowy Marian Lichtman wspomina m.in. pierwsze spotkanie z Krzysztofem Krawczykiem. Aktualnie muzyk stara się z całych sił wspierać jego syna, który do dziś ponosi skutki tragicznego wypadku, sprzed laty do którego doszło z udziałem jego ojca. Pozostając w relacjach rodzinnych, także sam Marian Lichtman nie był do końca pewny, czy jest mu pisane stać na scenie. Jego ojciec bowiem marzył o tym, by został lekarzem. On jednak nigdy nie porzucił swojej pasji, choć nie było łatwo. Zwłaszcza w ówczesnych czasach, gdy nawet płyty sprzedawało się dużo trudniej.

Jak każdy początkujący zespół, także i Trubadurzy mieli swoich muzycznych idoli

Rozmowa z Marianem Lichtmanem – życie na obczyźnie 

W związku z ówczesną rzeczywistością w naszym kraju wielu muzyków w latach 80. postanowiło spróbować swoich sił za granicą. Nie inaczej było z Marianem Lichtmanem. Okazało się jednak, że i w tym wypadku miłość do kraju zwyciężyła. W trakcie rozmowy nasz gość ujawnił również szczegóły dotyczące relacji ze znanymi muzykami z całego świata. Będzie także mowa m.in. o pewnej przegapionej okazji oraz o szczególnym miejscu samego wywiadu.

Okazuje się, że życie wokalisty wcale mogło nie być związane ze sceną
Rozmowa z Marianem Lichtmanem – cz. 1
Rozmowa z Marianem Lichtmanem – cz. 2
Rozmowa z Marianem Lichtmanem – cz. 3
Rozmowa z Marianem Lichtnamen – cz. 4
Rozmowa z Marianem Lichtmanem – cz. 5

Tymczasem na kolejną audycję „Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych” zapraszamy w kolejną niedziele tuż po g. 20:00.

Zainteresowały Cię nasze rozmowy? Zapraszamy do wysłuchania archiwalnych nagrań

Zapraszamy na audycje Dominika Kubalskiego pod nazwą Kultura w Otoczeniu osób niepełnosprawnych. Projekt jest dofinansowany ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia