Kolejna zbiórka żywności za nami

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W dniach 9-11 grudzień, w Legionowie odbyła się już kolejna zbiórka żywności

Dzisiejszym gościem Dominika Morawskiego w audycji „Legionowo Miasto przyjazne Mieszkańcom” był ksiądz prałat Tomasz Chciałowski. Proboszcz w Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie, oraz prezes zarządu Legionowskiego Stowarzyszenia Amicus, działającego od 2008 roku. Stowarzyszenie zajmuje się działalnością charytatywną.

Kolejna zbiórka żywności za nami – jak działamy

Jak co roku w zbiórce wzięli udział wolontariusze, harcerze, uczniowie, seniorzy i osoby niepełnosprawne

Ksiądz Tomasz opowiedział w programie o znaczeniu, zasięgu i celach organizowanej co roku zbiórki żywności. W tym roku odbyła się już 13 zbiórka, jeśli chodzi o Legionowo i wzięło w niej udział 300 osób. Pomoc trafia do osób najbardziej potrzebujących, chorych, starszych, samotnych i biednych. Szczególnie teraz, w czasie inflacji, pomoc ta ma ogromne znaczenie i każda forma wsparcia jest na wagę złota. Początkowo zbiórki organizowane były wspólnie z Bankiem Żywności, jednak po pewnym czasie rozpoczęli pracę pod własną egidą. Dzięki wsparciu ze strony Urzędu Miasta i Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, mogą prężnie i sprawnie działać. Nie byłoby jednak tego wszystkiego, gdyby nie ludzie o dobrych sercach, którzy niosą bezinteresowną pomoc. Jak powiedział ksiądz Tomasz: „Dobro, które wyświadczysz, zawsze do Ciebie wróci”. Przekazał też sentencję z Pisma Świętego: „Więcej radości jest w dawaniu, a niżeli w braniu”.

Kto niesie pomoc potrzebującym?

Ksiądz Tomasz wymienił wszystkie osoby, Organizacje Pozarządowe i Stowarzyszenia, które uczestniczą w tej szlachetnej idei. Są to przede wszystkim wolontariusze, harcerze, uczniowie, ale także osoby starsze i niepełnosprawne. Dobrym pomysłem na swego rodzaju terapię, według księdza jest wspólne zbieranie darów, przez osoby niepełnosprawne i seniorów. Ksiądz zaznaczył, że w tym roku, podobnie jak i w poprzednich, w zbiórkę włączyło się bardzo dużo sklepów z Legionowa i okolic. Wolontariusze zbierają w tych sklepach artykuły o przedłużonym terminie przydatności, takich jak: mąka, cukier, olej i.tp. Dalej przekazują ten towar osobom, które go sortują, a następnie trafia już do tych najbardziej potrzebujących.

Kolejna zbiórka żywności za nami – o Stowarzyszeniu Amicus

Amicus z łac. oznacza przyjacielski, co idealnie oddaje działalność Stowarzyszenia. Niosą bowiem oni pomoc, jak też i różne formy wsparcia, tym najsłabszym i najbardziej potrzebującym. Zajmują się osobami niepełnosprawnymi, organizując dla nich warsztaty terapii zajęciowej, na które obecnie uczęszcza 38 osób z całego powiatu. Mają również Klub seniora, w którym osoby starsze mogą się spotkać, wspólnie pośpiewać, wykonywać piękne prace, po prostu miło spędzić czas. O tym co jeszcze oferuje Stowarzyszenie mieszkańcom Legionowa, dowiecie się słuchając całej rozmowy z księdzem Tomaszem

Kolejna zbiórka żywności za nami

Zainteresował Cię temat spraw społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Słuchaj nas online!

Brak postów do wyświetlenia