Za co płacimy? – Odcinek 34

0
56

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

Jak się jeździ po Warszawie? Słabo. Nie chodzi tylko o to, że prace powodują, że część miasta normalnie jest sparaliżowana, a jeździć da się po Warszawie tylko w nocy. Jak się parkuje? Drogo. Za parking płacimy od 8.00 do 20.00. O co w tym chodzi? Bo przecież nie o to, by Warszawa była miastem przyjaznym dla mieszkańców. W to nie uwierzę. Miasto ma nas wychowywać do nowej mentalności, tak, żeby nawet nie przyszło nam do głowy, żeby wsiąść w samochód i gdzieś pojechać. Ta edukacja odbywa się z użyciem środków, których nie sposób uznać za represyjne. Czemu nie potrafimy w tej społeczności, jaką są mieszkańcy miasta stołecznego porozmawiać jak ludzie, zrobić miejskiego referendum, które odpowie na pytanie, jak chcemy żyć? Ktoś nas chyba nie uważa za partnerów do rozmowy. Nieładnie…

O tym będzie najbliższa audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”.

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy.

Na zdjęciu Waldemar Linke. Prowadzący nową audycję w Radiu Bezpieczna Podróż
Pasjonista Waldemar Linke

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.