O działalności Fundacji Emanio Arcus

329

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pani Małgorzata Trzcińska opowiedziała w programie o działalności Fundacji Emanio Arcus

Dzisiejszym gościem Dominika Kubalskiego w audycji z cyklu „Mazowsze dla niepełnosprawnych” była Pani Małgorzata Trzcińska. Kobieta jest prezesem Fundacji Emanio Arcus, oraz kierownikiem Zakładu Aktywności Zawodowej „Zdrówko” w Legionowie.

Początki działalności Fundacji

Wszystko zaczęło się dwanaście lat temu, kiedy to w 2002 roku, Pani Małgorzata wpadła na pomysł założenia własnej Fundacji. Motywacją do takiego kroku była chęć niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Pani Małgosia ma niepełnosprawnego syna. Wcześniej kobieta współpracowała z innymi fundacjami działającymi na rzecz osób z dysfunkcjami. Jej marzeniem jednak było, aby osoby z niepełnosprawnością i wykluczone mogły zaistnieć w społeczeństwie. Chciała dla nich stworzyć miejsca pracy, tak aby wyszły z domu i pokazały swój potencjał. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki ogromnej determinacji kobiety, jak też przychylnych jej osób, powstała Fundacja Emanio Arcus. Następnym krokiem było stworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej „Zdrówko”, restauracji, w której do dziś pracują osoby z niepełnosprawnościami.

O działalności Fundacji Emanio Arcus – sukcesy i osiągnięcia

W drugiej części programu, Pani Małgorzata pochwaliła się tym, co udało im się zrobić przez dwanaście lat działalności fundacji. Były to liczne projekty i wnioski, wszystkie związane z osobami niepełnosprawnymi oraz wykluczonymi społecznie. Do największych osiągnięć można zaliczyć warsztaty kulinarne, kursy na samodzielność, jak również publikacje związane z tematyką nadużywania alkoholu. Ogromnym sukcesem było zdobycie nagrody „Lodołamacze”. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest instytucjom, które przełamują stereotypy o zatrudnieniu osób z niepełnosprawnościami. Kolejna nagroda to Marka Ekonomii Społecznej przyznana przez Urząd Marszałkowski. Ale do największych sukcesów Pani Małgorzata zalicza przede wszystkim to, że osoby z różnymi dysfunkcjami chcą ich poznać i z nimi współpracować.

O działalności Fundacji Emanio Arcus – plany na przyszłość

W kolejnej części audycji, nasz kolega redakcyjny, zapytał Panią Małgorzatę o plany na przyszłość. Kobieta z uśmiechem odpowiedziała, że plany są ogromne. Jednak najważniejszym i najbardziej priorytetowym jest otworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w postaci Radia. Chciałaby w ten sposób stworzyć kolejne miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych. W tym miejscu Pani Małgorzata zaprosiła wszystkich do współpracy i wspierania ich działalności. My jako redakcja Radia Bezpieczna Podróż, życzymy Fundacji Emanio Arcus, aby w kolejnym roku 2023 udało im się zrealizować wszystkie plany i marzenia. Więcej o działalności Fundacji dowiecie się po wysłuchaniu całej audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Panią Małgorzatą Trzcińską

O działalności Fundacji Emanio Arcus

Więcej audycji z cyklu „Mazowsze dla niepełnosprawnych” znajdziecie pod tym linkiem

Partnerem audycji „Mazowsze dla niepełnosprawnych” jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia