Mazowiecka Wspólnota Samorządowa

298

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Przemysław Cichocki - członek Zarządu Powiatu Legionowskiego oraz prezes Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej w Legionowie

Dzisiejszym gościem w programie Dominika Morawskiego z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” był Pan Przemysław Cichocki. Prezes Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej w Legionowie, oraz członek Zarządu Powiatu Legionowskiego. Mężczyźni rozmawiali o tym co Stowarzyszenie już osiągnęło i jakie są plany na przyszłość.

O działalności Stowarzyszenia

W pierwszej części audycji, Pan Przemysław przedstawił po krótce jak powstało Stowarzyszenie, oraz grupę osób, która tam wspólnie działa. Stowarzyszenie na chwilę obecną liczy 25 osób. Są to lokalni liderzy, którzy mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami i znają ich problemy i potrzeby. Osoby te związane są z kulturą, edukacją, sportem, organizacjami pozarządowymi, ale także przedsiębiorcy, mieszkańcy i wolontariusze. Mówimy tu o osobach kreatywnych, pełnych pasji i pomysłów, oraz chęci do działania. W tym miejscu nasz gość zachęcił wszystkich mieszkańców Legionowa do wspólnych działań i większej aktywności.

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa – plany na przyszłość

Jeśli chodzi o plany na 2023 rok, to jest ich wiele i są już dokładnie sprecyzowane. Nie oznacza to jednak, że Stowarzyszenie spocznie na laurach i nie będzie szukać nowych pomysłów. Na spotkaniu świąteczno-noworocznym, zamierzają je dokładnie omówić i planować dalsze przedsięwzięcia. Spotkanie będzie również szansą na lepsze poznanie się i integrację zespołu. Jednym z takich planów na przyszłość jest pomysł zajęć tanecznych dla mam z Legionowa i okolic. Jak przyznał nasz gość, taniec to nie tylko wyrażanie swoich emocji, ale przede wszystkim to relaks i oderwanie od rzeczywistości.

Baza Usług Sąsiedzkich

Kolejnym, wartym uwagi pomysłem Stowarzyszenia, jest Baza Usług Sąsiedzkich. W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy żyjemy w pędzie, warto czasami zatrzymać się i zobaczyć czy ktoś nie potrzebuje naszej pomocy. Dlatego powstanie platforma internetowa usług i potrzeb społecznych, która połączy osoby, które chcą pomagać, z tymi którzy tej pomocy potrzebują. Zgłoszenia będą przyjmowane także mailowo i telefonicznie, tak aby pomoc mogła dotrzeć do każdego. Mowa tu o takich usługach jak na przykład wyprowadzenie psa czy zrobienie zakupów seniorom. Jak podkreślił nasz gość w Legionowie jest wiele wspaniałych osób, które chcą pomagać, dlatego wierzy w sukces tego przedsięwzięcia.

Na koniec programu z głośników popłynęło świąteczne przesłanie, które skłania nas do zatrzymania się i do refleksji. Abyśmy więcej czasu spędzali z bliskimi i rodziną, ciesząc się z małych rzeczy. Wszystkim słuchaczom Radia Bezpieczna Podróż mężczyźni życzyli Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Nasza redakcja również dołącza się do życzeń, aby te święta były dla nas wszystkich magiczne i pełne rodzinnego ciepła.

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa

Zainteresował cię temat spraw społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia