Wywiad z Erazmem Domańskim

370

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Erazm Domański, społecznik, historyk, poeta oraz mieszkaniec Legionowa

Dzisiejszym gościem Dominka Morawskiego w audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” był Pan Erazm Domański. Społecznik, historyk, poeta, mieszkaniec Legionowa od 35 lat. Mężczyźni rozmawiali o tym co ważnego wydarzyło się w kończącym się 2022 roku, oraz o twórczości Pana Erazma.

Podsumowanie roku 2022

W pierwszej części programu nasz gość przyznał, że w mijającym roku część jego myśli obejmowała wojna na Ukrainie. Jako były żołnierz zawodowy z przerażeniem patrzy na to widowisko polityczno-militarne. Jednocześnie jest bardzo dumny z mieszkańców Legionowa za czynną pomoc uchodźcom. Za to, że bez wahania i narzekania tak pięknie potrafią nieść pomoc. Ponadto Pan Erazm wymienił wszystkie znaczące inwestycje, które udało się zrealizować i zakończyć w Legionowie. Należą do nich między innymi; uruchomienie szpitala, zakończenie przebudowy drogi krajowej, oraz oddanie do użytku nowych ścieżek rowerowych.

Wywiad z Erazmem Domańskim – o tomikach poezji i nie tylko

W kolejnej części audycji, Pan Erazm opowiedział jak doszło do wydania jego dwóch tomików poezji. Przez wiele lat pisał on bowiem do tzw. „szuflady”. Jednak liczne wyróżnienia i udziały w konkursach sprawiły, że narodziła się myśl, aby wydać te tomiki. I właśnie w 2022 roku ukazały się oba. Pierwszy z nich pochodzi jeszcze z czasów młodości poety i nosi tytuł: „Do Twego serca pukam nieśmiało”. Drugi natomiast to: „Muza z greckiego wzgórza”. W obu poruszona została tematyka miłości. Można je już znaleźć w Bibliotekach Miejskich w Legionowie. Nasz gość ma również w swym dorobku Limeryki Imienniki, gdzie krótko i żartobliwie opisuje znaczenie imion dziecięcych

Społeczna działalność poety

Pan Erazm Domański mimo, iż nadal pracuje w Warszawie, od wielu lat udziela się społecznie na rzecz miasta. Działa w Towarzystwie Przyjaciół Legionowa. Dodatkowo pisze do „Rocznika Legionowskiego”, jest autorem wielu artykułów poświęconych legionowskim tradycjom i dziejom jednostek Wojska Polskiego. W roku 2018 otrzymał tytuł: „Zasłużony dla Miasta Legionowo”. Na jego koncie w mijającym roku znajdziemy organizację takich wydarzeń jak rajd rowerowy, czy historyczny spacer po Legionowie. Nasz gość przyznał, że nie zamierza spocząć na laurach i dalej działać na rzecz miasta i mieszkańców. Na koniec programu poeta życzył nam wszystkim spokoju i pokoju.

Wywiad z Erazmem Domańskim

Zainteresował Cię temat spraw społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia