Wywiad z Erazmem Domańskim

155
Erazm Domański, społecznik, historyk, poeta oraz mieszkaniec Legionowa

Dzisiejszym gościem Dominka Morawskiego w audycji z cyklu “Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” był Pan Erazm Domański. Społecznik, historyk, poeta, mieszkaniec Legionowa od 35 lat. Mężczyźni rozmawiali o tym co ważnego wydarzyło się w kończącym się 2022 roku, oraz o twórczości Pana Erazma.

Podsumowanie roku 2022

W pierwszej części programu nasz gość przyznał, że w mijającym roku część jego myśli obejmowała wojna na Ukrainie. Jako były żołnierz zawodowy z przerażeniem patrzy na to widowisko polityczno-militarne. Jednocześnie jest bardzo dumny z mieszkańców Legionowa za czynną pomoc uchodźcom. Za to, że bez wahania i narzekania tak pięknie potrafią nieść pomoc. Ponadto Pan Erazm wymienił wszystkie znaczące inwestycje, które udało się zrealizować i zakończyć w Legionowie. Należą do nich między innymi; uruchomienie szpitala, zakończenie przebudowy drogi krajowej, oraz oddanie do użytku nowych ścieżek rowerowych.

Wywiad z Erazmem Domańskim – o tomikach poezji i nie tylko

W kolejnej części audycji, Pan Erazm opowiedział jak doszło do wydania jego dwóch tomików poezji. Przez wiele lat pisał on bowiem do tzw. “szuflady”. Jednak liczne wyróżnienia i udziały w konkursach sprawiły, że narodziła się myśl, aby wydać te tomiki. I właśnie w 2022 roku ukazały się oba. Pierwszy z nich pochodzi jeszcze z czasów młodości poety i nosi tytuł: “Do Twego serca pukam nieśmiało”. Drugi natomiast to: “Muza z greckiego wzgórza”. W obu poruszona została tematyka miłości. Można je już znaleźć w Bibliotekach Miejskich w Legionowie. Nasz gość ma również w swym dorobku Limeryki Imienniki, gdzie krótko i żartobliwie opisuje znaczenie imion dziecięcych

Społeczna działalność poety

Pan Erazm Domański mimo, iż nadal pracuje w Warszawie, od wielu lat udziela się społecznie na rzecz miasta. Działa w Towarzystwie Przyjaciół Legionowa. Dodatkowo pisze do “Rocznika Legionowskiego”, jest autorem wielu artykułów poświęconych legionowskim tradycjom i dziejom jednostek Wojska Polskiego. W roku 2018 otrzymał tytuł: “Zasłużony dla Miasta Legionowo”. Na jego koncie w mijającym roku znajdziemy organizację takich wydarzeń jak rajd rowerowy, czy historyczny spacer po Legionowie. Nasz gość przyznał, że nie zamierza spocząć na laurach i dalej działać na rzecz miasta i mieszkańców. Na koniec programu poeta życzył nam wszystkim spokoju i pokoju.

Wywiad z Erazmem Domańskim

Zainteresował Cię temat spraw społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Słuchaj nas online!