Fundacja „Tajfun” Wspierająca w Usamodzielnianiu Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną Wawer

Martyna Agnieszka Goryniak i Marta Magdalena Sąsiadek z zarządu fundacji "Tajfun" są gośćmi Dominika Morawskiego na antenie Radia Bezpieczna Podróż w audycji z cyklu "Mój Wawer"

659

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Fundacja "Tajfun" Wspierająca w Usamodzielnianiu Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną Wawer
Fundacja "Tajfun" Wspierająca w Usamodzielnianiu Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną Wawer

W Warszawskiej dzielnicy Wawer w 2021 roku powstała Fundacja „Tajfun” Wspierająca w Usamodzielnianiu Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jej siedziba mieści się przy ulicy Czarnołęckiej 25 lok. 3 w Wawrze.

W dniu dzisiejszym Dominik Morawski gośćmi na naszej antenie są panie Martyna Agnieszka Goryniak PREZES ZARZĄDU i Marta Magdalena Sąsiadek WICEPREZES ZARZĄDU fundacji „Tajfun”. Panie poznały się w szkole nr 102 gdzie uczęszczają ich niepełnosprawni synowie.

Tajfun ma być domem dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie po 24 roku życia które opuszczą mury szkoły. Mają tu znaleźć miejsce nie tylko synowie pań Martyny i Marty ale i inne. Osoby niepełnosprawne które będą zaopiekowane przez zatrudnionych pracowników .Szybkość i prężność działania to nazwa Tajfun która ma być stylem pracy.

Integracja rodziców, środowiska ze szkoły nr. 102 i władz gminy Wawer jednocześnie korzystając z przepisów prawa co pozwoli na dostosowanie projektu do wymogów osób niepełnosprawnych i potrzeb lokalnego środowiska.

Idąc wzorem innych krajów dom ma być miejscem do życia wraz z asystentami i korzystania z potencjału jaki posiadają.

Sięgając do historii Fundacja zaczęła istnieć 12 marca 2021. Do jej zarządu weszły panie Martyna i Marta oraz nauczyciele i dyrekcja ze szkoły nr. 2, w późniejszym czasie dołączył burmistrz dzielnicy Wawer wraz z współpracownikami. Samowystarczalność to cel nadrzędny jakim posługiwać się będzie fundacja. Stałość kosztów utrzymania ma zapewnić Biuro Pomocy i Projektów Społecznych UM stołecznego Warszawy. Kolejną ważną rzeczą jest kwestia uzyskania sponsoringu w stworzeniu projektu architektonicznego.

Projekt „Tajfun” ma być pilotażowy dla kameralnego domu dla 8-10 osób i jest nadzieja że pociągnie za sobą kolejne, dla kolejnych niepełnosprawnych. Być może droga obrana przez Fundację „Tajfun” pokarze innym rodzicom w Polsce mającym również dzieci niepełnosprawne odpowiedni kierunek, i będzie dobrym wzorem.

W kolejnej odsłonie panie zdradzają kulisy działań dotyczące Domu „Tajfun”. Należą do nich takie jak: sprawy gruntu, finansowania i inne mające na celu doprowadzenie do realizacji celu.

Fundacja „Tajfun” Wspierająca w Usamodzielnianiu Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną Wawer

CEL DZIAŁANIA Fundacji „Tajfun” to:

1. Pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie w uzyskaniu najwyższego możliwego poziomu samodzielności oraz zapewnienie im godnego bytu i opieki oraz godnych warunków życia poza domem rodzinnym.

2. Pomoc rodzicom dająca wytchnienie w opiece nad dorosłymi niepełnosprawnymi dziećmi oraz wspieranie ich możliwości powrotu do samodzielnego życia zawodowego i osobistego a także pomoc w zapewnieniu opieki, kiedy rodzice będą się starzeć, w okresie chorowania rodziców oraz w okresie po śmierci rodziców.

3. Pomoc społeczna dla osób z niepełnosprawnością w tym pomoc osobom w trudnej sytuacji materialnej i bytowej- wyrównywanie szans tych rodzin i osób.

4. Budowanie i poszerzanie świadomości społecznej w zakresie praw i potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną i znajdowanie dla nich miejsca w społeczeństwie.

5. Nauka, edukacja, oświata oraz rehabilitacja osób niepełnosprawnych.

6. Prowadzenie działalności charytatywnej na rzecz osób z niepełnosprawnością.

7. Działania na rzecz integracji oraz reintegracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

8. Ochrona i promocja zdrowia.

Podsumowując zapraszamy do słuchania audycji z cyklu Mój-Wawer na antenie Radia Bezpieczna Podróż.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia