Jak oszczędzić na OC samochodu? 3 popularne sposoby

Obniż składkę OC

0
79
Ubezpieczenie OC samochodu ze współwłaścicielem druk wyceny 
Ubezpieczenie OC samochodu ze współwłaścicielem 

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i ważne musi mieć je każdy kierowca. Niestety, lecz aktualne ceny ubezpieczeń samochodu w towarzystwach ubezpieczeniowych są naprawdę bardzo wysokie. Zastanawiasz się, jak zaoszczędzić na OC? Sprawdź więc 3 skuteczne sposoby, dzięki którym znajdziesz dla siebie najtańsze OC!

Porównywarki ubezpieczeń pozwolą Ci znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC!

Chcesz znaleźć tanie ubezpieczenie? W takim razie w pierwszej kolejności polub się z narzędziem, jakim jest porównywarka OC! Dzięki niej będziesz mieć możliwość wyszukiwania wśród najlepszych aktualnych ofert towarzystw ubezpieczeniowych.

Porównywarki ubezpieczeń to naprawdę duże ułatwienie. Wyszukiwanie OC jeszcze nigdy nie było tak proste, jak właśnie teraz. Są to bowiem gotowe zestawienia wszystkich ofert dostępnych na rynku. Tym samym, porównywarka ubezpieczeń dosłownie wyręcza Cię w samodzielnym przeszukiwaniu poszczególnych ofert. Nie musisz wchodzić na stronę każdego towarzystwa ubezpieczeniowego, by zapoznawać się z parametrami OC – wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w porównywarce.

Jedną z największych zalet tego narzędzia jest to, że na podstawie wyszukiwanych parametrów, tworzy dla nas ranking ofert dostępnych na rynku. Porównywarki klasyfikują je według korzystności warunków oraz samej ceny. Dzięki temu, korzystając z niej, od razu dowiesz się, ofertę, którego towarzystwa ubezpieczeniowego najlepiej wybrać.

A jak właściwie korzystać z takiej porównywarki ubezpieczeń? To naprawdę proste! Wystarczy wypełnić krótki formularz, w którym uwzględnić musisz markę i rok produkcji samochodu. I na tej podstawie narzędzie to wygeneruje dla Ciebie najlepsze ubezpieczenia samochodu, w najkorzystniejszych cenach.

Ubezpieczenie OC samochodu ze współwłaścicielem

Koszt ubezpieczenia OC nie jest taki sam dla każdego kierowcy. Na jego wysokość wpływa wiele czynników, ale jednym z najistotniejszych jest wiek kierowcy. Ci starsi i doświadczeni płacą przeważnie znacznie mniej. A wszystko to związane jest głównie z bezszkodową jazdą, która pozwala cieszyć się bardzo dużymi zniżkami. Poza tym, podstawowe stawki dla tych najmłodszych kierowców są po prostu wyższe. Jest to całkiem zrozumiałe i wynika to między innymi z faktu, iż generują oni znacznie większe ryzyko spowodowania szkody – choćby z powodu braku doświadczenia.

Różnice w cenach OC w przypadku młodszych i starszych są naprawdę ogromne. Jednak nawet, jeśli nie masz wieloletniego stażu za kółkiem, nie musisz płacić wcale aż tak dużo. Istnieje bowiem skuteczny sposób na oszczędność w tym obszarze. Wystarczy zgłosić, jako współwłaściciela pojazdu osobę, która jest doświadczonym kierowcą, posiadającym odpowiednie zniżki. Dzięki temu koszt ubezpieczenia będzie o wiele niższy.

Miejsce zamieszkania ma znaczenie! Jak zaoszczędzić, wybierając OC za pomocą porównywarki ubezpieczeń?

Czynnikiem mającym bardzo duży wpływ na ceny ubezpieczenia samochodu jest również miejsce zamieszkania. Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą bowiem pod uwagę wszystkie kwestie związane z generowaniem ryzyka wystąpienia szkody. A nie da się ukryć, że miejsce użytkowania pojazdu ma tu spore znaczenie. Codzienne jeżdżenie po dużym mieście obarczone jest takim ryzykiem znacznie bardziej, niż jazda po małym miasteczku, w którym ruch samochodowy jest niewielki. Tym samym, mieszkańcy dużych miast zmuszeni są zwykle do płacenia wyższej ceny za OC.

Na szczęście tutaj także znajdzie się sposób na oszczędność! A skorzystać może z niego każdy, kto mieszka w dużym mieście, ale zameldowany jest w znacznie mniejszym. Wystarczy wskazać adres tego drugiego, by zyskać w porównywarce ubezpieczeń dostęp do znacznie tańszych ofert.