Magia czy logika?

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ksiądz Waldemar Linke rozważa nad znaczeniem świąt.

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

Co jest istotą świąt? Ich szczególny charakter, klimat, atmosfera, czyli świąteczna magia? Budujemy ją zaraz po tym, jak z oferty supermarketów znikną znicze w tysiącu wzorów i chryzantemy (pojedyncze, wielkie pompony i maluśkie, z mnóstwem kwiatków i nie wiadomo jeszcze jakie). Mikołaje, Śnieżynki, opłatki, bombki, choinki, gwiazdki. Syrenka z gwiazdą zwędzoną kolędnikom już kiedy poszła w miasto na plakatach? Już się nawet zdążyła opatrzeć. Tylko że to puste jakieś, bez sensu. W święta nie chodzi o magię, ale o sens właśnie. Magią się nie nasycisz, nie da Ci siły, nie wskaże kierunku. A święta po to są, żeby dało się żyć w świecie, który życiu nie służy, bo zawsze dostarczy nam powodu do śmierci. Żyć w tym świecie, a także poza nim, w tym, co ten świat nam odbiera.

Sens, coś rozumnego, jak by powiedzieli starożytni Grecy – Logos. Związek ze słowem „logika” nie jest przypadkowy. Pomówmy więc o logice świąt.

O tym będzie najbliższa audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”.

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy.

Na zdjęciu Waldemar Linke. Prowadzący nową audycję w Radiu Bezpieczna Podróż
Pasjonata Waldemar Linke

Zainteresowała Cię tematyka poruszona w audycji? Posłuchaj również innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je pod tym linkiem.

Słuchaj nas online!

Brak postów do wyświetlenia