Marszałek Struzik o najnowszej inwestycji

346

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dzisiejszym gościem Dominika Kubalskiego był Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik

Dzisiejszym gościem Dominika Kubalskiego był Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Adam Struzik. Marszałek opowiedział o działalności Samorządu Województwa Mazowieckiego na rzecz rozwoju kultury, oraz o najnowszej inwestycji. Dzięki wsparciu Samorządu Mazowsza, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zyska nowe obiekty, które będą sąsiadowały z zabytkowym ratuszem.

Nowa inwestycja w Sierpcu

27 grudnia 2022 roku Samorząd Mazowsza stał się właścicielem nieruchomości przy Placu Kardynała Wyszyńskiego w Sierpcu

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu będzie miało nowe budynki przy placu Kardynała Wyszyńskiego 1A. 27 grudnia 2022 roku o godz.13 w Urzędzie Marszałkowskim został podpisany akt notarialny. W spotkaniu wzięli udział: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik i Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Rafał Rajkowski. Miasto Sierpc reprezentowali, Prezes zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej, Bogdan Ciemiecki, oraz Dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej, Jan Rzeszotarski. Na jego mocy Samorząd Mazowsza, stał się właścicielem nieruchomości, położonej w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego Ratusza. Od lat budynek ten jest miejscem wystaw i wydarzeń Muzeum Wsi Mazowieckiej. Województwo zakupiło nieruchomość, należącą wcześniej do Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierpcu. Budynki czeka kapitalny remont oraz przebudowa. W pomieszczeniach powstanie nowoczesny magazyn do przechowywania zbiorów, jak również pracownie techniczne.

Marszałek Struzik o najnowszej inwestycji – działalność Samorządu Województwa Mazowieckiego

Adam Struzik w wywiadzie, opowiedział o działalności Samorządu Województwa Mazowieckiego, które jest organizatorem dla 30 instytucji kultury. Część z nich została przejęta przez Samorząd w wyniku reformy administracyjnej w 98 roku. W międzyczasie, udało im się również stworzyć nowe instytucje od podstaw. W wyniku czego sukcesywnie zwiększa się liczba nowych inwestycji. Marszałek dodał, że zakupują nowe nieruchomości, zarówno od osób prywatnych, ale także od instytucji. Przykładem może być najnowszy zakup nieruchomości w Sierpcu. Budynek po modernizacji poszerzy możliwości wystawiennicze i będzie mógł służyć do magazynowania. Wszystkie te działania mają na celu, ratowanie naszego dziedzictwa kulturowego, oraz historycznego, w obrębie całego województwa. Marszałek podkreślił także istotną rolę swoich dyrektorów, którzy wyszukują kolejnych miejsc na nowe inwestycje, będących źródłem nowych projektów.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Marszałkiem Adamem Struzikiem

Marszałek Struzik o najnowszej inwestycji

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia