Kulinarny nowy 2023 rok

318

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kulinarny nowy 2023 rok zapowiada się w naszej kuchni wyjątkowo ciekawie

Kulinarny nowy 2023 rok przywitał nas wyjątkowo ciepłą aurą. A pierwsza audycja z cyklu „Kulinarna nawigacja” obfitowała w sprawdzone przepisy, mądre porady, ciekawe spostrzeżenia i dobry humor. Panowie, Paweł Kubalski i Jarosław Uściński podpowiedzieli jak smacznie i zdrowo zjeść, oraz gdzie kupić dobre produkty.

Kulinarny nowy 2023 rok – o bigosie i nie tylko

Zimne nóżki zawierają mnóstwo kolagenu, który pozwoli nam zachować młody wygląd skóry

W pierwszej części programu, Panowie przywitali wszystkich w Nowym roku, oraz przypomnieli, że lada moment rozpoczyna się Karnawał. Karnawał to czas, kiedy podczas licznych imprez i bali, my Polacy lubimy dobrze zjeść. Dlatego Jarosław Uściński podzielił się z nami przepisami na pyszny, polski bigos i zimne nóżki. Tradycyjny, dobry bigos, to taki, który przygotowujemy minimum dwa dni. Jest to proces bardzo złożony, wszystkie składniki muszą się idealnie połączyć, aby uzyskać niepowtarzalny smak. W tym miejscu nasz gość podkreślił, że w każdym domu bigos smakuje inaczej, jest to indywidualne danie każdego kucharza. Ważne jednak jest, aby kupić produkty najlepszej jakości od sprawdzonych sprzedawców, co będzie już połową sukcesu. Inne wskazówki i porady na idealny bigos, znajdziecie w audycji.

Swego rodzaju „przystawką” na karnawałową imprezę będzie również galaretka z zimnych nóżek. I tu ponownie trzeba zaopatrzyć się w dobrej jakości mięso, kupione najlepiej od lokalnych producentów lub na targu. Dodać dużo warzyw, liść laurowy, ziele, pieprz w ziarenkach, sól i cierpliwie czekać, ponieważ musimy to wszystko długo gotować. Proces ten ma na celu uwolnienie kolagenu, który z golonki, nóżek czy też skrzydełek, jest najbardziej przyswajalny przez nasz organizm. Ta wiadomość ucieszy zapewne wszystkie Panie, które kolagenu bardzo potrzebują, dla zachowania wiecznej młodości.

Gdzie kupimy dobre produkty?

Panowie zwrócili też uwagę na problem zagęszczenia sklepów wielopowierzchniowych w każdym mieście. Jest ich coraz więcej, praktycznie jeden obok drugiego. Ma to niestety negatywny wpływ na lokalne sklepy, które zamykają się z dnia na dzień. A to właśnie tam mogliśmy kupić dobre, sprawdzone produkty, których nie znajdziemy w dyskontach. Sklepy wielopowierzchniowe kuszą cenami, co zupełnie nie przekłada się na jakość produktu. I tu przykłady posypały się jak z rękawa, Panowie na własnej skórze przekonali się o nieuczciwości producentów. Chcesz dowiedzieć się na co zwracać szczególną uwagę i jakich sklepów unikać, aby nie dać się oszukać? Wysłuchaj całej audycji z Jarosławem Uścińskim.

Kulinarny nowy 2023 rok

Więcej odcinków „Kulinarnej Nawigacji” znajdziecie pod tym linkiem

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia