Kulinarna Nawigacja w Karnawale

0
129
Tematem dzisiejszej audycji, z cyklu "Kulinarna Nawigacja" był karnawał i nie tylko

Karnawał i nie tylko, był tematem dzisiejszej audycji z cyklu “Kulinarna Nawigacja’. Panowie, Jarosław Uściński i Paweł Kubalski rozmawiali o typowych daniach karnawałowych, ale także o trudnych czasach dla polskiej gastronomii. Zachęcali jednak, żeby mimo wszystko dobrze się bawić i smacznie zjeść w karnawale.

Kulinarna Nawigacja w Karnawale – o trudnych czasach dla polskich przedsiębiorstw

W pierwszej części audycji, Panowie zastanawiali się w jakiej kondycji będzie znajdowała się polska gastronomia pod koniec tego roku. Dodali, że problem ten dotyczy nie tylko gastronomii, ale również innych przedsiębiorstw. Przy obecnych cenach opału, stwierdzili, że prowadzenie własnego biznesu przestaje się opłacać i wiele firm zdecyduje się na zakończenie działalności. Związane jest to między innymi z ogromnymi rachunkami za gaz i inne paliwa. Pan Jarek, który jest szefem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, otrzymuje niepokojące sygnały z branży z całej Polski. Problem ten niestety, z dnia na dzień narasta i póki co nie widać szansy na rozwiązanie trudnej sytuacji polskich przedsiębiorstw.

Karnawał w polskiej kuchni

Podczas Karnawału smaczną formą przekąski będzie tatar

Karnawał w polskiej kuchni, Panowie rozpoczęli od przygotowania tradycyjnej sałatki jarzynowej. Zaczęli od ugotowania warzyw w wodzie, tak aby były miękkie, ale nie rozgotowane. Pan Jarosław zdradził sekret poprawy smaku warzyw, poprzez dodanie podczas gotowania, kapusty włoskiej i pora. Ugotowane warzywa kroimy w kostkę, dodajemy jajka na twardo, ogórki kiszone, surowe, chrupiące jabłko, opcjonalnie grzybki marynowane i majonez. Majonez najlepiej zróbmy sobie sami, a jest to banalnie prosty przepis, po który zapraszamy do audycji. Tu dowiecie się także jaki groszek należy użyć do naszej sałatki.

Drugim daniem popularnym podczas karnawału i nie tylko, jest tatar. Do przygotowania smacznego tatara, potrzebne jest nam dobrej jakości mięso. Panowie przestrzegali przed kupnem mięsa mielonego, tzw, garmażeryjnego, którego nigdy nie należy spożywać na surowo. Do naszego tatara użyjmy najlepiej mięsa wołowego (polędwica, zrazowa górna lub rostbef). Następnie oczyśćmy mięso z powięzi, zmielmy je na grubych oczkach maszynki, lub posiekajmy drobniutko. Do tak przygotowanego mięsa dodajmy odrobinę zimnej wody, co sprawi, że będzie ono luźne i rozmiękczone. Następnie dodajemy olej i resztę składników. Po cały przepis na tatara i nie tylko, zapraszamy do naszej audycji. Tam dowiecie się także, jaki pyszny, szybki i lekki karnawałowy deser możecie sobie przygotować w domu.

Kulinarna Nawigacja w Karnawale

Więcej odcinków Kulinarnej Nawigacji znajdziesz pod tym linkiem

Słuchaj nas online!