Piłkarska reprezentacja Polski bez trenera głównego

298

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Czesław Michniewicz ustąpi ze stanowiska trenera głównego polskiej drużyny 31 grudnia 2022 roku – zapowiedział Polski Związek Piłki Nożnej. 52-letni Michniewicz został wybrany w styczniu 2022 roku po rezygnacji Portugalczyka Paulo Sousy. Zrealizował wszystkie zadania, jakie przed nim postawiono, czyli sprawił, że Polska prześcignęła Szwecję 2:0 w meczu, który zagwarantował Polakom udział w mistrzostwach świata w Katarze, obronił pozycję reprezentacji w najwyższej klasie rozgrywkowej Ligi Narodów i zapewnił polskiej drużynie awans do katarskich pucharów.

Czesław Michniewicz wielokrotnie spotykał się z zarządem PZPN, wiceprezesami i prezesem Cezarym Kuleszą. Trener główny podsumował występ polskiej drużyny w mistrzostwach świata w Katarze oraz mówił o elementach logistycznych udziału drużyny w mundialu. PZPN podjął decyzję o nieprzedłużaniu wygasającego z końcem roku kontraktu Czesława Michniewicza po dokładnej ocenie wszystkich dostępnych materiałów.

– W imieniu zarządu PZPN pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność Czesławowi Michniewiczowi za jedenaście miesięcy pełnienia funkcji trenera głównego. Jak wszyscy wiedzą, trener przejął drużynę w niezwykle trudnym okresie. Mimo tych przeszkód udało mu się zapewnić reprezentacji kwalifikację do Mistrzostw Świata oraz utrzymać ją w czołówce Ligi Narodów. Dodatkowo doprowadził drużynę do pierwszego od trzydziestu sześciu  lat występu w rundzie pucharowej Mistrzostw Świata. Czesław Michniewicz zasługuje na nasze uznanie – stwierdził prezes PZPN Cezary Kulesza.

– Aby jednak właściwie dokonać oceny pracy głównego trenera, musieliśmy uwzględnić także inne istotne aspekty, takie jak długoterminowa wizja przyszłości drużyny narodowej i kierunek jej rozwoju. Dlatego po licznych spotkaniach i analizach podjęliśmy trudną decyzję o końcu dotychczasowej współpracy. Mając na uwadze jego doświadczenie trenerskie, Czesław Michniewicz niewątpliwie otrzyma w najbliższym czasie propozycję pracy. Życzymy więc mu powodzenia i dalszych sukcesów w pracy zawodowej – dodał dalej Cezary Kulesza.

PZPN deklaruje również, że wkrótce rozpocznie się proces zatrudniania nowego trenera, który poprowadzi reprezentację Polski w nadchodzących eliminacjach do Mistrzostw Europy. „Poszukujemy trenera, który może zapewnić rozwój drużyny narodowej i realizację jej celów, aby poprowadzić ją podczas eliminacji Euro. Reputacja narodu musi zostać wzmocniona, a wiara kibiców przywrócona, pod wodzą nowego trenera głównego. Jednocześnie chcemy zapewnić, że zarząd PZPN nadał zadaniu wyboru nowego trenera najwyższą rangę.

PZPN otrzymał kilkadziesiąt ofert od głównie zagranicznych trenerów. Niektóre z nich zostały automatycznie odrzucone, nad innymi dość długo zastanawiał się prezes Cezary Kulesza. Coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, kto może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czytając i oglądając wywiady, najczęściej pojawiającymi się nazwiskami z Polski są Marek Papszun i Jan Urban, a z zagranicy – chorwacki trener piłkarski Nenad Bjelica.

Według TVP Sport kluczową datą może być 12 stycznia, kiedy to zaplanowane jest spotkanie prezesa PZPN Kuleszy z prezesami wojewódzkich związków piłki nożnej.

Boniek skomentował odejście Michniewicza

“Ponieważ jest to najsłabsze i najbardziej wymienialne połączenie, trener zawsze płaci rachunek za wszystkich. To istnieje wszędzie. Na całym świecie w piłkę nożną gra się w ten sposób. Smutne, ale trafne. Piłkarze również nie wystąpili. Zabrakło im, moim zdaniem, jaj i odwagi. Kto śledzi?” Napisał na Twitterze Zbigniew Boniek.

Kilka dni temu poprzedni szef PZPN dyskutował o prawdopodobnym zastępstwie Michniewicza. – Do dyspozycji są liczni „wolni” i „chętni” trenerzy. Nie musi to być znana marka. Trener musi rozumieć swój zespół i preferowany przez niego styl gry. Ale jeśli mam być naprawdę szczery, to wydaje mi się, że trzeba się zresetować, jeśli chodzi o naszą reprezentację – stwierdził w „Gościu Wydarzeń”.

Co może oznaczać fragment tweeta o „jajach i odwadze”?

Podpowiedź może być w końcowych uwagach Bońka o komentarzach kapitanów drużyny na temat strategii gry składu. – W życiu trzeba mieć jasność i pewność siebie, zwłaszcza w sporcie, by wyrazić swój pogląd, jeśli Lewandowskiemu lub komuś innemu nie podoba się trener, koncepcja itp. – ocenił Boniek.

Poznaj się na polskiej piłce nożnej z GGBet, czy wiesz jak to działa?

Jeżeli lubisz obstawiać mecze polskiej drużyny, to możesz robić to razem z polskim bukmacherem GGBet. To jest legalna witryna bukmacherska, która oferuje możliwość obstawiania wiele różnych dyscyplin sportowych. Zarejestrowani członkowie mogą stawiać zakłady na prawdziwe pieniądze. GG Bet logowanie jest łatwe i zajmuje tylko kilka minut.

Po pomyślnej rejestracji można zacząć korzystać z konta bukmacherskiego GGBet i stawiać zakłady na. Jednak nadal należy przejść proces weryfikacji, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji bukmachera. Chociaż proces weryfikacji nie jest wymagany natychmiast po rejestracji, należy to zrobić przed wykonaniem wypłaty.

Tak wygląda proces rejestracji:

  • Przejdź na stronę bukmacherską GG Bet.
  • Kliknij pomarańczowy przycisk „Zarejestruj się” znajdujący się w prawym górnym rogu.
  • Formularz rejestracyjny pojawi się w formie wyskakującego okienka.
  • Wypełnij swoje dane zgodnie z wymaganiami w formularzu – skonfiguruj nazwę użytkownika dla swojego konta, podaj swój adres e-mail, skonfiguruj hasło dla swojego konta.
  • Zaznacz pole, aby potwierdzić, że masz ukończone 18 lat i akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności GGBet.
  • Kliknij zielony przycisk „Rejestracja” na dole formularza.
  • W tym momencie wiadomość e-mail z potwierdzeniem zostanie wysłana na podany adres e-mail. Musisz zweryfikować, że jesteś właścicielem wiadomości e-mail, uzyskując dostęp do swojej skrzynki pocztowej i klikając kartę „Zakończ rejestrację”.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia