WOŚP 2023 – plan imprez

497

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

32 FINAŁ WOŚP motoryzacyjnie 28.01.2024 – plan wydarzeń
32 FINAŁ WOŚP motoryzacyjnie 28.01.2024 – plan wydarzeń

Już 29 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31. Jak co roku zarówno w dużych, jak i małych miejscowościach nie zabraknie licznych atrakcji. Jaki jest plan imprez na WOŚP 2023? 

WOŚP 2023 – ogień w stolicy 

Przypomnijmy, że w tym roku Orkiestra zagra pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą”. W związku z tym zabrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do identyfikacji bakterii sepsy. Najwększym sercem zbiórki jest oczywiście Waszawa, w którym znajduje się centrum dowodzenia z dyryentem Jurkiem Owsiakiem na czele. Jednak gorąca będzie także poza słynnym, kolorowym studiem. Na scenie Placu Bankowego zagrają m.in. tacy artyści jak Mrozu, Lemon, czy Sztywny Pal Azji. Około południa także z placu bankowego wyruszy bieg „Policz się z cukrzycą”. Nie mniejsze emocje czekają mieszkańców Poznania. Wśród atrakcji nie zabraknie m.in. licytacji, pokazów służb mundurowych i Federacji Barberów Polskich. Poznaniacy będą mogli również wziąć udział w grze miejskiej „Odszukaj WOŚP-opowego lizaka”. Podobnie jak w Warszawie, w stolicy Wielkopolski odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”, a także mararaton „Rowerowy zawrót głowy”. Na muzycznej scenie wystąpią z kolei m.in. Zespół Organek, czy legenda poznańskiego hip-hopu – Peja. 

„Alipiniści dla WOŚP” to z pewnością jedna z najbardziej charakterystycznych akcji Oriestry.

Wydarzenia w Trójmieście 

Wydarzenia związane z WOŚP bywają nie tylko huczne, ale i oryginalne. Na taką koncepcje postawiło m.in. Trójmiasto. To właśnie tam, a konkretnie w Gdańsku zagrają bowiem alpiniści. W jaki sposób? Akcja polega na umyciu okien jednego ze szpitali dziecięcych przez grupę wykowalifikowanych Techników Dostępu Liniowego. Dodatkowo w trakcie swojej pracy, członkowie tej grupy ubrani będą w stroje superbohaterów. W Gdańsku odbędzie się również nietypowy rajd samochodowy, którego przebieg będzie oparty na zabawie w podchody. Jednym z gości muzycznych tamtejszej sceny będzie natomiast m.in. Kasia Kowalska. Kolorowo będzie również we Wrocławiu. Na placu Solnym stanie bowiem wesołe miasteczko, gdzie będzie można m.in. przejechać się gigantycznym kołem młyńskim. Na rynku zaprezentują się także służby strażackie, czy Wodna Służba Ratownicza. Fani mocnych brzmień będą mogli wziąć udział w lokalnym Jam Session w strefie Gitarowego Rekordu Świata. Ponadto pojawią się także atrakcje dla miłośników pojazdów zabytkowych. 

WOŚP 2023 – motoryzacja, zdrowy ruch i dobra muzyka 

Okazuje się, że akcja „Alipiniści Dla WOŚP” to nie tylko Trójmiasto, ale i m.in. Kraków. W tym mieście okna zostaną w sposób wyjątkowy umyte w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. To oczywiście nie koniec atrakcji. Amatorzy zdrowego ruchu będą mogli wziąć udział w Tanecznym Maratonie Zumby, Biegu Otwartych Serc, czy zawodach pływackich. Pojawią się także akcenty motoryzacyjne. Jedno jest pewne, tego dnia ryku silników i zapachu spalin z pewnością nie zabraknie. Oprócz tego Kraków szykuje także muzyczne atrakcje, jak co roku obecni będą również czworonożni przyjaciele. Orkiestra zagra również w Katowicach. Tam, podobnie jak w wielu innych miejscowościach, wydarzenia rozpoczną się już w sobote. Konretnie będą to charytatywne biegi. Katowice zapowiadają też przejażdżkę orkiestrowym tramwajem. Ponadto odbędzie się tam również pierwsza w historii Śląska Bitwa Szefów Kuchni, gdzie do pojedynku staną Maciej Regulski i Rafał Fidyt z programów Masterchef i Top Chef. 

Od lat WOŚP gra nie tylko w Polsce, ale i wielu krajach całego świata.

WOŚP 2023 – gramy do końca świata i jeden dzień dłużej 

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na dobre może powrócić do organizacji wydarzeń bez pandemicznych restrykcji. Jak co roku na ulicach w całej Polsce będzie można spotkać wolontariuszy z charakterystycznymi, tekturowymi skarbonkami. Tradycyjnie po g. 20:00 na niebie pojawi się słynne „Światełko do nieba”. Warto dodać, że w wielu mijscowościach tradycyjne fajerwerki zastąpione będą świetlnymi pokazami. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo naszych czworonożnych pupili. Wygląda jednak na to, że WOŚP 2023 ponownie zapowiada się emocjonująco. Szczegółowy plan imprez znajdziecie również w naszym kalendarium. 

Przeczytaj także: WOŚP 2023 – rejestracja wolontariuszy trwa!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia