Karnawałowy zawrót głowy

0
217
W dzisiejszej audycji z cyklu "Kulinarna Nawigacja" poznaliśmy przepis na rybę faszerowaną według przepisu Jarosława Uścińskiego

Karnawałowy zawrót głowy w naszej kuchni, trwa w najlepsze. Paweł Kubalski i Jarosław Uściński przekazują nam nadal przepisy na pyszne i zdrowe karnawałowe dania. Kulinarna Nawigacja pełna jest praktycznych porad, ciekawostek i dobrego humoru.

Jesteśmy tym, co jemy

Jesteśmy tym, co jemy- taką refleksją przywitał nas dziś na początku audycji Paweł Kubalski. I nie były to tylko puste słowa, ponieważ w obecnych czasach, gdy żywność jest pełna chemii, ma to ogromne znaczenie. Panowie zachęcali słuchaczy, aby w końcu się obudzić i zacząć dbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Warto więc postawić na samodzielne przygotowywanie potraw. Będzie to na pewno smaczne, zdrowe i bez zbędnych konserwantów i ulepszaczy. Dla przykładu Pan Jarosław podał przepis, jak w prosty i szybki sposób możemy zrobić sami w domu paróweczki. Sekret tkwi, jak zwykle, w dobrej jakości mięsa, które może być z kurczaka, indyka, bądź cielęce. Reszta to już tylko kwestia odpowiedniego zhomogenizowania z kostkami lodu, doprawienia i sparzenia.

Karnawałowy zawrót głowy – ryba faszerowana

Sekret pysznej ryby faszerowanej tkwi w dobrej jakości mięsa

W dalszej części audycji poznacie przepis na pyszną rybę faszerowaną, autorstwa Jarosława Uścińskiego. Jak zawsze kucharz stawia na rybę tylko dobrej jakości. Mowa tu między innymi o dorszu, karpiu, czy też grenadierze. Taką rybkę oczyszczamy, jeśli jest ona w całości, bądź kupujemy filet. Następnie mielimy malakserem lub maszynką. Dodajemy jajko, po to, aby związać mięso, opcjonalnie możemy też dołożyć środek z bułki paryskiej. Na koniec sól i pieprz. I tak przygotowany farsz możemy zawinąć w listki norii i uformować na gazie lub ściereczce w zgrabny stożek. Pozostało nam tylko powolne parzenie w bulionie. Po dokładny przepis na rybę faszerowaną i dressing do niej zapraszamy do audycji.

Panowie Jarosław Uściński i Paweł Kubalski obiecali nam, że w przyszłym tygodniu, poznamy kolejne przepisy na karnawałowe dania i nie tylko. Już dziś poznaliśmy, pyszne i ciekawe składniki na przygotowanie schabu po warszawsku. Dlatego koniecznie musicie być z nami za tydzień, o tej samej porze.

Karnawałowy zawrót głowy

Więcej odcinków Kulinarnej Nawigacji znajdziesz pod tym linkiem