Hybryda czy elektryk a może plug-in?

połącz prąd z gniazdka z benzyną i uwolnij się od ograniczeń w trasie gdzie ładowarek brak zwłaszcza z tanim prądem. Grynłeje czy inne żądają nawet ponad 3zł za kWh a z gniazdka w domu masz ok 70gr. czyli rozsądek kontra rozbój w biały dzień!!!

536

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

dane zużycia paliwa i energii na wyświetlaczu centralnym Peugeot 3008 HyBrid4
dane zużycia paliwa i energii na wyświetlaczu centralnym Peugeot 3008 HyBrid4

Zasięg samochodów elektrycznych pozostawia wiele do życzenia, żaden elektryk w normalnej jeździe nie ma deklarowanego przez producenta zasięgu. Dramatem jest wyjazd w Polskę kiedy ilość ładowarek jest co najmniej skromna a cena prądu porażająca bardziej niż napięcie z niej. Jeśli jednak jeździsz do pracy kilkanaście kilometrów wybierz hybrydę plug-in, na wyjazd dalej będziesz miał auto bez niedogodności. 3008 to jest rozwiązanie?

hybrid4 od przodu w kolorze czarnym
hybrydowy Peugeot 3008 to bardzo szybki SUV

Hybryda która robi setkę poniżej 6s i jest normalnym SUVem czyli HyBrid4 3008

Wszystkie hybrydy jakimi jeździliśmy poza Infiniti które zostało wyrugowane z Europy przez… były autami umiarkowanie dynamicznymi bo ekonomia najważniejsza więc zarówno silnik spalinowy jak i elektryczny były małe. Są jednak producenci którzy połączyli ogień z portfelem czy jakoś tak. Ważne że auto może być bardzo dynamiczne i zużywać prąd po 70gr za kilowat. Jednym z takich aut jest Peugeot 3008 HyBrid4, jest to hybryda typu plug-in. Możemy naładować prąd z gniazdka jak w normalnym elektryku i codziennie dojechać do pracy za półdarmo. Jeśli jednak jedziemy gdzieś dalej to mamy normalną hybrydę z niskim zużyciem paliwa i możliwością zatankowania prądu. Bateria jest mała, wystarcza na około 30 km ale dzięki temu auto nie jest drogie i jest lekkie.

Odkąd pojawiły się różne alternatywne napędy ze swoimi niedoskonałościami pojawiło się pytanie co wybrać hybrydę czy elektryka. Rozwiązaniem jest też po prostu zwykły samochód spalinowy. Jednak coraz częściej dobry wybór to hybryda plug-in. Hybryda plug-in vs samochód elektryczny to najrozsądniejsze rozważanie. Właśnie plug-in daje nam ekonomię codziennej eksploatacji a silnik spalinowy uwalnia od dramatu z ładowarkami. Dodatkowo takie auto nie jest ciężkia jak elektryk bo bateria jest trochę większa jak w hybrydzie. W przypadku modelu Peugeot 3008 HyBrid4 bateria starcza na jedynie 30km ale powoduje że przy łączonym napędzie mamy ponad 300KM i gigantyczny moment obrotowy. Właśnie to pozwala nam na przyspieszenie do setki w 6s bez ogromnego silnika spalinowego czy elektrycznego.

tył modelu 3008 HyBrid4 kolor czarny
sylwetka tego SUVa pokazuje dynamikę jaką posiada

Poradnik jak używać samochód elektryczny czy hybrydę plug-in na podstawie modelu Peugeot 3008 czyli hybryda vs elektryk

Tu mamy 2w1 czyli możemy jechać hybrydą albo samym elektrykiem. Oczywiście w trybie elektrycznym mamy ograniczoną moc i prędkość maksymalną bo nie jest to typowy elektryk. Jak wspominałem idealnie nadaje się do jazdy po mieście. Kiedy w centrach miast można będzie jeździć tylko elektrykami to takie auto jest skarbem. Jeśli mamy możliwość codziennego korzystania z gniazdka to mamy prąd średnio po 70gr za kWh. Wtedy nawet klimatyzacja niezależnie od tego czy ma grzać czy chłodzić będzie napędzana prądem który mamy z naszego gniazdka. Jeśli jak widzicie w trybie elektrycznym(patrz zdjęcie) zużyliśmy 25kWh/100km to przy cenie 0.7zł za kWh mamy 17.5zł za 100km.

deska rozdzielcza czyli wyświetlacz nad kierownicą modelu 3008
wyświetlacz główny prezentuje się jasno i przekrzyście

Tanio jak barszcz, przeliczając na litry paliwa w średniej cenie na dzień pisania artykułu 6.70 zł trochę ponad 2 i pół litra na setkę. To będzie nasza cena za jazdę po mieście. W trybie hybrydowym w trasie auto przy 90km/h spali średnio 6l/100km. Czyli i tak 40% mniej jak w trybie elektrycznym tankując na Greenway na szybkiej ładowarce. Licząc 3 zł za kWh to koszt 75zł za 100km czyli ponad 11l benzyny i postój przy ładowaniu. Rozsądek nakazuje poważnie rozpatrzeć hybrydę plug-in, tu mamy pełnokrwistego SUVa z zacięciem sportowym. Peugeot 3008 HyBrid4 jest na rynku dobrze znanym SUVem ale teraz w tak mocnej wersji jest także jednym z najdynamiczniejszych aut tego segmentu. Za cenę trochę powyżej 230tys oferuje bardzo wysoki standard wykonania i dizajn godny francuskiej tradycji estetycznej. Tu znajdziesz aktualny cennik firmy Peugeot. Na koniec opinie o Peugeot 3008 w wersji hybrydowej są przychylne ale też i czas obecności na rynku jest dość krótki. Przy odsprzedaży wartość rezydualna jest dość wysoka więc zobaczymy co pokaże czas.

Zapoznaj się z poprzednią wersją 3008 przed erą elektromobilności

tył i bok modelu 3008
lakier perłowy na modelu 3008 HyBrid4 jest urzekający w blasku zachodzącego słońca

bezpieczny zakup hybrydy plug in peugeot 3008 HyBrid4 gt

Opinie o samochodach elektrycznych bywają bardzo różne. Użytkownicy elektryków mają skrajne zdanie a my staramy się urealniać fakty i mity o autach elektrycznych. Posłuchaj naszej audycji i poznaj nasz punkt widzenia po teście samochodu elektrycznego.

bezpieczny zakup hybrydy Peugeot 3008 GT

finansowanie zakupu auta

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia