Reskilling pracowników czyli nowoczesny rozwój osobisty

Reskilling pracowników to konieczność w rozwoju nowoczesnej firmy. Podnosimy kwalifikacje i wykorzystujemy nowe technologie cyfrowe.

434

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

panel dyskusyjny na prezentacji raportu reskilling pracowników na GPW
pierwsza od lewej minister Barbara Socha

W erze cyfryzacji podnoszenie kwalifikacji i rozwój zawodowy to konieczność. Branża IT rozwija się błyskawicznie bo do niemal każdej gałęzi gospodarki wkracza informatyzacja. Od zarządzania restauracją czy sprzedaży internetowej po publikacje i analizy. Wszędzie zrozumienie przekazu informatycznego i obróbki danych oraz prezentacja produktu czy idei to potrzeba nowych pracowników. Brak ich umiejętności będzie skutkował brakiem konkurencyjności. Reskilling pracowników kluczem do przyszłości.

Reskilling czy upskilling? przebranżowienie czy rozwój zawodowy?

Żeby lepiej zrozumieć problem zmiany lub rozwoju umiejętności zawodowych zlecono badania stanu potrzeb rozwoju umiejętności zawodowych. Raport przygotowało Future Collars i został on zaprezentowany na GPW w dniu 31.01.2023 r. Zrozumienie problemu zmiany umiejętności zawodowych czy ich podnoszenie jest kluczem do sukcesu. O stanie aktywności zawodowej w Polsce rozmawialiśmy z uczestnikami wydarzenia. Naszym pierwszym rozmówcą była minister Barbara Socha która od lat przygląda się i wspiera rozwój zawodowy kobiet w Polsce. Podobno nie ma u nas luki zarobkowej pomiędzy płciami.

Nasze radio zatrudniając osoby z niepełnosprawnościami widzi wiele do zrobienia na tym polu. O tym rozmawialiśmy. Wiemy że luka płacowa jest u nas jedną z najmniejszych w Europie. Wiemy że wśród kadry zarządzającej kobiety to mniej jak 40%. Niestety pośród osób z niepełnosprawnością odsetek zawodowo nie reprezentuje udziału w społeczeństwie.

Minister Barbara Socha mówi o potrzebie reskillingu w Polsce
rozmowa z min. Barbarą Sochą na GPW
rozmowa z min. Barbarą Sochą na GPW przed prezentacją raportu

Rozwój zawodowy, podnoszenie kwalifikacji czyli upskilling

Think-Tank prowadzony przez dr. Małgorzatę Bonikowską jest partneren Furure Collars nie tylko przy tworzeniu raportu o reskillingu. Think-tank zajmuje się tworzeniem systemów sieciowych, kontentu internetowego i szerokorozumianego przepływu informacji biznesowej. Magazyn tworzony przez Think-tank pomaga zrozumieć zjawiska zachodzące w przestrzeni biznesowej ale i społecznej. Analizując bieżącą sytuacje i jej rozwój łatwiej jest nam podjąć decyzję i zareagować właściwie zwłaszcza w kwestii podnoszenia i zmiany kwalifikacji zawodowych. Musimy sobie zdawać sprawę że nie wszyscy chcą i będą się rozwijać a ten rozwój nie może być wymuszony.

Małgorzata Bonikowska prezes Think-tanku mówi o raporcie dotyczącym reskillingu pracowników
raport o reskillingu na GPW a z nami Małgorzata Bonikowska
raport o reskillingu na GPW a z nami Małgorzata Bonikowska prezes Think-tanku

Śniadanie prasowe czyli pytania z sali o reskilling pracowników

Przed prezentacją i panelem dyskusyjnym odbyło się śniadanie prasowe gdzie przedstawiciele mediów mogli zadawać pytania bezpośrednio twórcom raportu. Wstęp wygłosiła minister Barbara Socha. Z naszego punktu widzenia problem podnoszenia kwalifikacji jest głównym zadaniem naszej fundacji Emanio Arcus koncesjonariusza Radia Bezpieczna Podróż tworzonego przez osoby niepełnosprawne. Większość naszych podopiecznych nigdy nie miała zawodowo kontaktu z mediami więc jesteśmy bezpośrednio zainteresowani wynikami badań zawartych w raporcie. Jedno z pytań z sali było od nas do prezes Future Collars Beaty Jarosz.

Beata Jarosz twórczyni Future Collars odpowiada na nasze pytanie
Beata Jarosz z Future Collars twórczyni raportu
Beata Jarosz z Future Collars twórczyni raportu Reskilling pracowników

raport Reskilling Pracowników

Poniżej transmisja youtube z wydarzenia.

przeczytaj o dopłatach do aut dla niepełnosprawnych

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia