Trenuj z Wojskiem w Ferie

405

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Trenuj z Wojskiem w Ferie to cykl jednodniowych szkoleń dla osób cywilnych

W dzisiejszej audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” gośćmi Dominika Morawskiego byli Panowie Robert Kowalewski i Andrzej Rynkowski. Pierwszy z nich Rzecznik Prasowy, chor. Robert Kowalewski przybliżył nam zarys programu szkolenia dla cywili. Natomiast Koordynator Szkolenia, chor. Andrzej Rynkowski ze szczegółami opowiedział nam, jak będzie wyglądało samo już szkolenie.

Trenuj z Wojskiem w Ferie – ważne informacje

W pierwszej części audycji, dowiedzieliśmy się, gdzie i kiedy odbędą się treningi dla chętnych cywili, oraz jak możemy się na nie zapisać. Pan Robert Kowalewski poinformował nas, że jest to już kolejna edycja programu z serii „Trenuj z Wojskiem”. Ten rodzaj szkolenia odbędzie się w Szkole Podoficerskiej Sonda w Zegrzu, pod okiem instruktorów oraz Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej. Jest to cykl bezpłatnych, jednodniowych zajęć dla każdego chętnego cywila. Na takim szkoleniu zapoznamy się ze sprzętem wojskowym, dowiemy się na co zwracać szczególną uwagę w momencie wystąpienia zagrożenia. Poprzez zabawę i miło spędzony czas podniesiemy swoją wiedzę na temat obronności, co w obecnych czasach ma ogromne znaczenie.

Jak dowiedzieliśmy się od Pana Roberta, przewidziano trzy terminy szkoleń. Pierwszy odbędzie się 4 lutego, kolejny 18 lutego, a ostatni 11 marca 2023 roku. Przypada to zawsze w sobotę, a zajęcia odbędą się w godzinach od 8 do 16. Jeśli chcemy wziąć udział w takim szkoleniu, możemy zgłosić się meilowo, bądź telefonicznie. Pan Robert w audycji podał nam wszystkie niezbędne informacje, dlatego zapraszamy do wysłuchania programu. Więcej dowiemy się również ze strony internetowej Szkoły Podoficerskiej Sonda, oraz z wszelkich mediów. Podajemy także link do strony zawierającej wytyczne:https://spsonda.wp.mil.pl/pl/pages/040223-trenuj-z-wojskiem-w-sp-sonda/

Informacje o wszystkich szkoleniach SP SONDA:https://spsonda.wp.mil.pl/pl/pages/trenuj-z-wojskiem/

Przebieg szkolenia

W kolejnej części audycji, Dominik Morawski rozmawiał z Koordynatorem szkolenia, chor. Andrzejem Rynkowskim, który dokładnie przedstawił nam zarys zajęć. Na trening wojskowy mogą zgłosić się osoby od 15 do 65 roku życia, które spełniają wymagane kryteria. Należą do nich, między innymi posiadanie obywatelstwa polskiego, oświadczenie o braku przeciwwskazań do szkolenia itp. Jak dowiedzieliśmy się od naszego gościa, szkolenie przewiduje osiem punktów, które kolejno będą musieli przejść uczestnicy. Są to różnego rodzaju treningi, jak na przykład podstawy walki wręcz, czy też obrona przed bronią masowego rażenia. Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie jeszcze wyzwania czekają na uczestników, zapraszamy do wysłuchania całej audycji. Tam dowiecie się między innymi, za co możecie zdobyć nagrody i jakie niespodzianki na Was czekają.

Trenuj z Wojskiem w Ferie

Zainteresował Cię temat spraw społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia