8 Urodziny WNR 2023 za nami

8 Urodziny WNR 2023 są już za nami.to ŚWIĘTO POLSKIEGO NIELEGALA. Wroclaw Illegal Night WiN; Warsaw Night Racing; The Night Race TNR i Illegal Night Brzeziny; Spot Car Łomża SCL; Rawa Street Night, oraz oddziały Policji.

895

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wroclaw Illegal Night WiN; Warsaw Night Racing; The Night Race TNR i Illegal Night Brzeziny; Spot Car Łomża SCL; Rawa Street Night, ŚWIĘTO POLSKIEGO NIELEGALA, Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023,
8 Urodziny WNR 2023 za nami Warsaw Nignt Racing

8 Urodziny WNR 2023 są już za nami. Po piątkowym ataku zimy, który miał miejsce na terenie całego kraju, piękna pogoda jaką przywitał nas sobotni poranek (przynajmniej jeżeli chodzi o stolicę) napawała nadzieją na dużą frekwencję. Gdyby zaś okoliczności przyrody były niesprzyjające zapewne delegacje zmierzające w kierunku stolicy ze wszystkich stron Polski byłyby mniej liczne. Aura okazała się sprzyjająca i tak jak zapowiadali organizatorzy delegacje wyruszyły w trasy.

Miejsce imprezy Urodzinowej jak tradycja nakazuje do ostatniej chwili było okryte ścisłą tajemnicą. Wszystko to jest spowodowane tym że są tacy, którzy nie do końca są zadowoleni ze sposobu spędzania czasu przez posiadaczy samochodów, a organizatorzy nie są skłonni ich zapraszać. Stało się jak zwykle i Policja również wydelegowała swoją liczną delegację na obchody urodzinowe WNR Warsaw Night Racing. Co ciekawe do akcji użyto nawet śmigłowiec Bell-407 GXi.

W wydarzeniu wzięło udział około kilkuset samochodów, a wieczorem utworzył się kilkukilometrowy korek na S8. Zjazd do centrum handlowego Targówek, gdzie spotkali się kierowcy był zablokowany przez uczestników urodzin powyżej godziny.

Policja odnotowała swój sukces – 8 Urodziny WNR 2023 za nami

Rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak poinformował, że w weekendowym zwalczaniu nielegalnych wyścigów m.in. na Targówku brał udział policyjny śmigłowiec, najszybsze radiowozy oraz pies wyspecjalizowany w wykrywaniu narkotyków.

– W ciągu zaledwie kilku godzin skontrolowaliśmy ponad 540 kierujących, nałożono 579 mandatów na kwotę ponad 60 tysięcy złotych – poinformował Sylwester Marczak.

Ponadto podczas akcji policjanci zatrzymali siedem uprawnień za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym, 25 dowodów rejestracyjnych oraz zabezpieczyli narkotyki.

– Akcja koordynowana była przez wydział do walki z przestępczością samochodową. Brał w niej udział cały skład grupy „Speed” wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji, a także policjanci OPP, WWP oraz wszystkich komend rejonowych i powiatowych garnizonu stołecznego – podsumował Marczak.

Śmigłowiec policji nad Ursynowem

Policja do śledzenia i ruchu uczestników 8 Urodzin WNR użyła śmigłowca. Krążył on w nocy z soboty na niedzielę nad Ursynowem, brał udział w akcji zwalczania nielegalnych wyścigów na ulicach Warszawy. Patrolował m.in. trasę POW.

Z innych źródeł możemy dowiedzieć się że w sobotni wieczór na Targówku grupa właścicieli szybkich aut obchodziła 8. urodziny Warsaw Night Racing czyli tzw. miłośników wspólnych przejazdów i wyścigów ulicznych. Po tej imprezie część aut wyruszyła na ulice Warszawy, nie wszystkie z zamiarem ścigania się jak podają źródła. Według policji odnotowano incydenty wyścigowe w miejscach takich jak Dolina Służewiecka, ul. Puławska, Puławską bis, na trasie POW oraz trasę S8 na północnym zachodzie stolicy. Jak można się domyślić wjechano również do tunelu ursynowskiego.

Policyjny śmigłowiec który krążył w nocy nad południowymi dzielnicami Warszawy obniżał lot, wisiał nisko nad blokami oraz kilka razy okrążał dzielnicę.

Za śmigłowcem po Ursynowie krążył radiowóz na sygnale, a po Dolince Służewieckiej oraz w alei Sikorskiego szpaler policyjnych radiowozów.

Komenda Stołeczna Policji nie chce komentować nocnego przelotu. – Nie mam żadnych informacji na ten temat – mówi powiedziała nam Małgorzata Wersocka z wydziału prasowego stołecznej policji. Zapytana o ew. prowadzoną akcję pościgową za uciekającymi samochodami, stwierdziła, że policja nie ujawnia szczegółów akcji operacyjnych.

Kilkaset szybkich aut i kilkaset mandatów na 8 Urodziny WNR

8 Urodziny WNR 2023 za nami Warsaw Nignt Racing
8 Urodziny WNR 2023 za nami Warsaw Nignt Racing VW Golf;

Aby „uczcić” 8. rocznicę powstania Warsaw Night Racing. W spotkaniu uczestniczyło kilkaset szybkich aut. Na zakończenie imprezy auta ruszyły na wyścigi po Warszawie. Policja zabezpieczała i obserwowała to wydarzenie oraz interweniowała, gdy dochodziło do łamania przepisów.

Na Dolince Służewieckiej na wysokości zjazdu w aleję KEN około 1:30 w nocy mieszkańcy widzieli zniszczone białe BMW obrócone tyłem do kierunku jazdy.

Jeden z uczestników WNR potwierdził, że „gonienie z policją trwało do trzeciej w nocy”, a śmigłowiec obserwował właśnie wyścigi na ulicach stolicy.

Pościg śmigłowiec i radiowozy nad Ursynowem

Tik Tok i korek na S8 oraz krótka relacja z WNR

8 Urodziny WNR 2023 #wnr #warsawnightracing

Wyjazd na 8 urodziny Warsaw Night Racing – WNR wg WroclawIllegalNight

Miło nam że nasz artykuł VIII Urodziny WNR 4.02.2023 Warszawa spotkał się z zainteresowaniem, prosimy o nadsyłanie zdjęć i relacji filmowych abyśmy po tego typu znaczących imprezach mogli umieścić je na naszej stronie. W końcu i Wam i nam jazda samochodem ma przynosić zadowolenie i satysfakcję. Pamiętamy oczywiście że zawsze podczas drogi przede wszystkim trzymamy się przepisów ruchu drogowego. Fotki pobrane ze stron fb

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023. Z pewnością mogą Cię też zainteresować inne tematy umieszczone na naszej stronie. Kalendarz imprez motoryzacyjnych 2023 to jest to.

Urodziny https://www.youtube.com/shorts/reiLZij6l6E

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia