Odpowiedzialni Społecznie 2022

367

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Fundacja Emanio Arcus po raz pierwszy została laureatem konkursu "Odpowiedzialni Społecznie 2022"

W dzisiejszej audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” Dominik Kubalski i Dominik Morawski relacjonują nam przebieg uroczystości wręczenia nagród. Jesteśmy na 6. edycji konkursu „Odpowiedzialni Społecznie 2022” organizowanego przez Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie.

Laureaci konkursu „Odpowiedzialni Społecznie 2022”

Dominik Kubalski, miał przyjemność zadać kilka pytań laureatom konkursu „Odpowiedzialni Społecznie 2022” tuż po zakończeniu gali. Pierwszą laureatką była Pani Barbara Koper, która jak sama twierdzi kocha ludzi, szuka osób z talentami, pasjami i stara się im pomagać. Kolejną wyróżnioną osobą był Pan Robert Kowalewski, który od lat współpracuje ze Starostwem Powiatowym w Legionowie. Zorganizował między innymi zbiórkę pieniędzy na zakup elementów żywnościowych dla Ukrainy. Nagrodę w kategorii osobowość otrzymał natomiast, Pan Janusz Dłużniewski. Artysta i rzeźbiarz przygotowuje dla dzieci niepełnosprawnych rzeźby, które one później wykańczają, nadając im właściwe formy. Po ciężkiej chorobie, Pan Janusz zajął się rzeźbiarstwem i wsparciem dzieci niepełnosprawnych, które zaraża swoją pasją.

Po raz pierwszy laureatem konkursu została Fundacja Emanio Arcus, a nagrodę odebrała Prezes Fundacji, Pani Małgorzata Trzcińska. Podczas rozmowy z Dominikiem Kubalskim nie kryła radości z powodu otrzymanego wyróżnienia. Jak sama przyznała jest to nagroda nie tylko dla fundacji, ale również dla Zakłady Aktywności Zawodowej, która prężnie działa już od lat. Podziękowała także wszystkim swoim współpracownikom, bez których by się to nie udało. Z tego miejsca, pragniemy pogratulować wszystkim laureatom, a w szczególności Pani Małgorzacie Trzcińskiej i Fundacji Emanio Arcus.

Cele i założenia konkursu

Dominik Kubalski rozmawiał także z dyrektorem Powiatowego Centrum Integracji Społecznej w Legionowie, Panią Dorotą Wróbel-Górecką. Pani Dorota opowiedziała nam o celach i założeniach konkursu, którego początki sięgają 2017 roku. Obecnie jest to już 6 edycja, pod tytułem „Odpowiedzialni Społecznie 2022”. Celem konkursu jest promowanie instytucji, przedsiębiorców i osób, które działają w ramach odpowiedzialności społecznej w swoich firmach czy instytucjach. Organizatorzy starają się pokazać i nagrodzić te podmioty, które w swojej działalności kierują się troską o społeczność lokalną, środowisko i swoich współpracowników. Po więcej ciekawych informacji zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Foto : Starostwo Powiatowe w Legionowie

Odpowiedzialni Społecznie 2022

Zainteresowł Cię temat spraw społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia