Kulinarna Nawigacja – przedwiośnie część II

0
95
Jarosław Uściński testuje
Jarosław Uściński porównuje jak na tle innych elektryków prezentuje się Tesla Model S

W dzisiejszej audycji z cyklu “Kulinarna Nawigacja”, Panowie Jarosław Uściński i Paweł Kubalski rozmawiali o zbliżającej się wiośnie, elektrykach i Walentynkach. Tradycyjnie już, samochody elektryczne pochłonęły znaczną część programu, jednak na szczęście udało nam się również coś ugotować.

Elektryki

Elektryki to wciąż gorący temat, szczególnie wśród naszych prowadzących, bo właśnie od tematu Tesli Panowie rozpoczęli dzisiejszą audycję. Po raz kolejny pokazali różnicę między Teslą model S a najdroższymi markami, takimi jak na przykład Ferrari czy Bugatti. Każde z tych aut przegrywa jeśli chodzi o przyspieszenie z naszą zaprzyjaźnioną już Teslą. Porównali także ceny tych aut, które wprost “zwalają z nóg”! Ceny Bugatti zaczynają się bowiem od 10 mln zł!

Pod lupę Panowie Jarosław Uściński i Paweł Kubalski wzięli także kolejnego elektryka, który wygrywa nawet z Teslą. Mowa tu o Lucid Air Sapphire. Auto to, jest lepsze i szybsze od Tesli, ma znacznie większy zasięg, bo aż do 850 km. Jeśli chodzi o ładowanie baterii, to już w chwili obecnej, można ją naładować w ciągu 12 minut, zyskując 300 km zasięgu. Na koniec Panowie wspomnieli o hybrydach, a mianowicie o Toyocie, która od lat jest numerem 1 jeśli chodzi o bezawaryjność.

Kulinarna Nawigacja – przedwiośnie część II – czas coś ugotować

Młode pory możemy przyrządzić na wiele sposobów, między innymi zapiec je w piekarniku pod beszamelem i serem

W dalszej części programu ze świata samochodów elektrycznych płynnie przeszliśmy do kuchni, gdzie ugotowaliśmy zupę Zero Waste, czyli tzw. śmieciucha. Jest to zupa, którą możemy przyrządzić z produktów zalegających w naszej lodówce. Pan Jarosław do przygotowania zupy wykorzystał mieszankę zamrożonych warzyw (zupę wiosenną), paprykę i sery. Na początek poddusił paprykę z dużą ilością pora na oleju rzepakowym, dodał ziele i liść laurowy. Następnie podlał to białym winem, dodał mrożone warzywa, ziemniaka, pomidora i mały kawałeczek przesmażonego boczku wędzonego. Na koniec dołożył pokrojone sery Camembert, troszkę soli, pieprzu i zupa Zero Waste gotowa. Poznaliśmy także przepis na to jak przyrządzić młode pory a’la szparagi. Wystarczy tylko cienkie pory sparzyć w osolonej i lekko osłodzonej wodzie (około 3-4 minut). Następnie polać je beszamelem, posypać startym, twardym serem i zapiec w piekarniku około 4 minuty. Po dokładne przepisy i więcej ciekawostek zapraszamy do audycji.

Kulinarna Nawigacja – przedwiośnie część II

Więcej odcinków “Kulinarnej Nawigacji” znajdziecie pod tym linkiem