MAGICZNE ROZTOCZE 24-26 lutego 2023 Narol

Ekipa X-plore 4x4 organizator kolejnej wyprawy, tym razem będzie to MAGICZNE ROZTOCZE 24-26 luty 2023 na trasie Narol - Lubaczów. Zabytki Roztocza, ciekawostki i historii tego można się spodziewać.

429

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

MAGICZNE ROZTOCZE 24-26 lutego 2023 Narol - Lubaczów
MAGICZNE ROZTOCZE 24-26 lutego 2023 Narol - Lubaczów

Ekipa X-plore 4×4 organizuje kolejną ciekawą wyprawę, tym razem będzie to MAGICZNE ROZTOCZE 24-26 lutego 2023 na trasie Narol – Lubaczów.

Roztocze jest to cudowna krajobrazowo kraina łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. Jest to przede wszystkim miejsce, w którym splatają się ze sobą, tworząc nierozłączną całość losy ludzi reprezentujących różne kultury, religie, odmienne spojrzenia na otaczającą ich rzeczywistość. Właśnie ta wielokulturowość, różnorodność, oraz tygiel narodów nadał Roztoczu niepowtarzalny charakter i atmosferę. Dziś jedynie w historycznym wymiarze, organizator spróbuje je dla Was odtworzyć i przybliżyć. Wspólna wędrówka pozwoli na poznanie miejsc i historii, bez których nie da się zrozumieć Roztocza, jak i nie da się zrozumieć przedwojennej Polski. Zaproszenie jest skierowane do całych rodzin oraz wszystkich tych, którzy ponad jazdę w błocie stawiają radość podróżowania i poznawania nowych ciekawych miejsc.

auto 4x4 przejeżdża przez wodę; MAGICZNE ROZTOCZE 24-26 lutego 2023 Narol - Lubaczów
MAGICZNE ROZTOCZE 24-26 lutego 2023 Narol – Lubaczów

Szczegóły dotyczące wyprawy MAGICZNE ROZTOCZE 24-26 lutego 2023

Trasa wyprawy przewidziana przez organizatora należy do łatwych i jest przejezdna dla każdego samochodu terenowego, samochodu typu SUV z napędem 4×4 na oponach AT.

Zasadą nadrzędną jest to, że pokonujemy ją, jadąc w kolumnie za prowadzącym.

Uczestnik powinien posiadać sprawne radio CB (wymaganie)

Sprzęt off-roadowy zapewnia Organizator, choć oczywiście każde wsparcie będzie mile widziane.

Spotykamy się w piątek wieczorem w hotelu w okolicach Narolu (dokładna lokalizacja zostanie przesłana uczestnikom przed imprezą).

W sobotę wyprawa rozpoczyna się o godzinie 9:00 krótką odprawą, do 15 minut, po czym ruszymy w trasę.

Jak zapewnia organizator, uczestnicy będą poruszać się malowniczymi leśnymi i polnymi drogami, podziwiać przepiękne roztoczańskie widoki i zmagać ze zróżnicowanym terenem. Wyjazd ma charakter turystyczny, więc nie będzie topienia samochodów i demolowania zawieszenia, będzie za to frajda niczym nieskrępowanej podróży i jazdy.

Po drodze odwiedzimy ważne miejsca dla każdej z kultur i religii, które dawniej tworzyły krajobraz etniczny Roztocza. Cofniemy się w czasie, starając się odszukać elementów tego, co nas łączy, ze światem którego nieliczne ślady jeszcze pozostały.

Do miejsca noclegu powrót planowany jest około godziny 17:00, gdzie będzie czekała obiadokolacja, a następnie wieczorny poczęstunek w ramach integracji.

W niedzielę start przewidziano o godzinie 10:00, by po drodze odwiedzić niezwykłe ruiny cerkwi z planem filmowym w tle, „zahaczymy” również o nieodległą historię związaną z II wojną światową.

Wyprawa zostanie zakończona w okolicach Lubaczowa.

Logo kluby X-plore 4x4; MAGICZNE ROZTOCZE 24-26 lutego 2023 Narol - Lubaczów
MAGICZNE ROZTOCZE 24-26 lutego 2023 Narol – Lubaczów

Informacje dodatkowe dotyczące MAGICZNE ROZTOCZE 24-26 lutego 2023 Narol

W ciągu dwóch dni zaplanowano przejechanie około 180 kilometrów, gdzie trasa ma zdecydowanie charakter turystyczny. Jeśli warunki atmosferyczne zmienią się na niekorzystne, stopień trudności może ulec zmianie i wówczas może dojść do zabłocenia lakieru

Organizator ostrzega, że na części trasy wyprawy mogą pojawić się miejsca, gdzie gałęzie drzew, krzewów i innych mogą spowodować uszkodzenia lakieru. Bardziej wrażliwi powinni odpowiednio zabezpieczyć auto poprzez oklejenie np. folią ochronną.

Na wyprawę należy koniecznie zabrać ze sobą dobry nastrój, uśmiech i odrobinę cierpliwości, jeśli coś pójdzie nie tak.

Reszta jak zwykle wyjdzie w czasie imprezy.

samochód przejeżdżający przez wodę na drodze gruntowej; MAGICZNE ROZTOCZE 24-26 lutego 2023 Narol - Lubaczów
MAGICZNE ROZTOCZE 24-26 lutego 2023 Narol – Lubaczów

KOSZTY wyprawy MAGICZNE ROZTOCZE 24-26 lutego 2023 Narol

Koszt uczestnictwa wynosi 590,00 złotych od załogi samochodu i obejmuje:

– przygotowanie trasy wyprawy
– pilotowanie, opiekę i pomoc podczas wyprawy
– naklejki lub inne okolicznościowe gadżety
– kiełbaski na ognisko
– sympatyczny nastrój, merytoryczne wsparcie, czyli „gadane” podczas jazdy, a jeśli ktoś sobie życzy, to nawet krótkie szkolenie z jazdy off-road

Koszt nie obejmuje:

– ubezpieczenia
– paliwa
– zakwaterowania oraz wyżywienia w hotelu

Koszt zakwaterowania i wyżywienia wynosi:

– dorośli – 350,00 złotych* od osoby,
– dzieci do lat 12 – 300,00 złotych*
– dzieci do lat 3 bezpłatnie.

Koszt ten obejmuje:

– 2 noclegi
– śniadanie w sobotę i niedzielę rano
– sobotnia obiadokolacja oraz poczęstunek podczas wieczoru integracyjnego
* w związku z postępującą inflacją cena może ulec nieznacznej zmianie. Nie dotyczy to osób, które dokonały zgłoszenia i wpłaciły zaliczkę do dnia ewentualnej zmiany ceny.

kolumna samochodów terenowych na drodze polnej; MAGICZNE ROZTOCZE 24-26 lutego 2023 Narol - Lubaczów
MAGICZNE ROZTOCZE 24-26 lutego 2023 Narol – Lubaczów

Zgłoszenie do wzięcia udziału w wyprawie MAGICZNE ROZTOCZE.

Jeśli chciałbyś wziąć udział w zorganizowanej przez X-plore 4×4 wyprawie MAGICZNE ROZTOCZE w dniach 24-26 lutego 2023 wypełnij formularz.

Na podany przez Ciebie adres email organizator prześle wszystkie informacje niezbędne do zarejestrowania Twojego uczestnictwa w wyprawie.

Jeżeli w ciągu 48 godzin od daty przesłania zgłoszenia nie otrzymasz informacji zwrotnej, skontaktuj się na adres mailowy: biuro@x-plore4x4.pl

Jedna z imprez organizowanych przez X-plore 4×4 W CIENIU SREBRNEJ GÓRY 08-10 październik 2021

Foto wykorzystane w artykule ze strony organizatora X-plore4x4 wyprawa Magiczne Roztocze 18-20.02.2022.

I na koniec, jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023. Z pewnością mogą Cię też zainteresować inne tematy umieszczone na naszej stronie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia