Ethno Jazz Festival – Dzień Św. Patryka – EACHTRA Celtycka podróż

377

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ethno Jazz Festival - Dzień Św. Patryka - EACHTRA Celtycka podróż
Na scenie Jig Reel Maniacs oraz Tuatha & Ellorien - Pullet

Dzień Św. Patryka, jest irlandzkim świętem zarówno religijnym jak i narodowym, obchodzonym w dniu 17 marca. Jak głosi legenda, święty Patryk wędrując po Irlandii, starał się wytłumaczyć mieszkańcom zielonej wyspy dogmat o Trójcy świętej. Posługiwał się przy tym trójlistną koniczyną. Ponieważ narodową barwą Irlandii jest zieleń, w dniu święta patrona narodu tradycją stało się noszenie ubioru w odcieniach nawiązujących do barwy irlandzkich łąk i pastwisk. Trójlistna koniczyna „shamrock” z legendy o św. Patryku stała się symbolem święta.   

Tego dnia o 20:00, we wrocławskim Starym Klasztorze na scenie Sali Gotyckiej, w ramach obchodów święta będzie miał miejsce Ethno Jazz Festival – Dzień Św. Patryka: Eachtra – Celtycka podróż.

Ethno Jazz Festival – EACHTRA

Eachtra, to irlandzkie słowo oznaczające podróż. Taką właśnie wędrówką w świat kultur Irlandii, Walii, Bretanii i Szkocji będzie multimedialny spektakl, składający się z tańca, muzyki, animacji oraz narracji. Na scenie publiczność będzie podziwiać efekty długofalowej współpracy zespołu muzyki celtyckiej Jig Reel Maniacs , zespołu tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien, a wszystko okraszone multimedialną oprawą w wykonaniu  Visual Jockeya Tomasza Frąszczaka. Subtelne pląsy tancerek w baletkach, charakterystyczny step irlandzki. Recytacje fragmentów literatury oraz spajająca wszystkie elementy żywa muzyka, pozwolą gościom imprezy przemierzać w wyobraźni przestrzenie celtyckich krain.

Ethno Jazz Festival – wykonawcy

Jig Reel Maniacs, to formacja, czerpiąca pełnymi garściami z muzyki irlandzkiej oraz szkockiej. W swoich aranżacjach wykorzystuje zwyczajowe celtyckie brzmienia angażując swoje bogate instrumentarium. W bogatym repertuarze grupy, słuchacze znajdą pierwiastki bretońskie oraz walijskie, a przede wszystkim brzmienia irlandzkie i szkockie. Sekstet Jig Reel Maniacs reprezentuje styl Celtic Fusion. Oznacza to, że w ich kompozycjach oraz interpretacjach usłyszymy funk, rock, pop, reggae oraz celtyckie standardy. 

W składzie:

Michał Jankowski – gitara akustyczna;
Aleksander Brych – flet drewniany poprzeczny;
Michał Mazur – dudy, whistles, drumla, dudairedubh;
Dobrochna Surma– skrzypce;
Mariusz Sprutta – gitary basowe, śpiew, recytacje;
Maciej Czarnecki – perkusja, instrumenty perkusyjne.

Polecam materiał wideo: JRM – Jig & Reel Maniacs – Gallagher’s Frolics – jig – video clip live

Może cię również zainteresować: 10 Krakowska Wiosna Wiolonczelowa / 12-18.03

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia