Szkolenie z Techniki Jazdy Sportowej 18.03.2023

Żeby zostać kierowcą rajdowym trzeba na początek zacząć od Szkolenia z Techniki Jazdy Sportowej, właśnie nadarza się okazja na Torze Jastrząb pod Radomiem.

0
118
Szkolenie z Techniki Jazdy Sportowej 18.03.2023 Tor Jastrząb
Szkolenie z Techniki Jazdy Sportowej 18.03.2023 Tor Jastrząb

Jeżeli Twoje marzenia łączą się z byciem kierowcą rajdowym, to kolejne Szkolenie z Techniki Jazdy Sportowej na Torze Jastrząb będzie tym, czego szukasz.
Lepsze panowanie nad samochodem w różnych warunkach oraz rozwinięcie umiejętności jazdy sportowej na to przyjdzie okazja w sobotę 18.03.2023
Motorsport to pasja i sposób, aby się rozwinąć, poczuć adrenalinę, a także zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami.

Zajęcia na Torze Jastrząb poprowadzą instruktorzy techniki jazdy, sportu samochodowego i czynni zawodnicy rajdowo- wyścigowi z dużym doświadczeniem w startach od KJS-ów i sprintów, przez RO aż po RSMP i GSMP: Jurek Smagała, Konrad Giergiel, Mateusz Karzyński i Norbert Stańczyk.

Cena: 900 zł (zawiera lunch i serwis kawowy)
Czas trwania: 6 h (sobota, 18 marca 2023  08:00 – 16:15
Ilość uczestników: max. 18 samochodów.

Szkolenie z Techniki Jazdy Sportowej - Plan szkolenia 18.03.2023
Szkolenie z Techniki Jazdy Sportowej – Plan szkolenia 18.03.2023

Szkolenie z Techniki Jazdy Sportowej – Plan szkolenia

– pokonywanie długiego slalomu (na przyczepnym asfalcie i płytach poślizgowych) przy wykorzystaniu skrętu gokartowego z odpowiednim balansem samochodu hamując lewą nogą,
-dynamiczne dohamowanie do szykany wraz z techniką jej pokonania,
-pokonywanie “beczki” ,ciasny nawrót.
– jazda po okręgu (podsterowność, nadsterowność) sportowe reakcje
-świadome wprowadzenie w poślizg nadsterowny “Scandynavian flick”
– optymalizacja toru jazdy z wykorzystaniem systemu “TurnWise”
-hamowanie awaryjne w sporcie (bez ABS)
– mierzona próba sportowa na torze z pomiarem czasu przez fotokomórki + procedura startowa

Zastrzegamy, że harmonogram może nieznacznie się zmieniać w zależności od warunków atmosferycznych panujących w danym dniu i samochodów biorących udział w szkoleniu.
Szkolenie dedykuje się przede wszystkim dla zawodników startujących, kierowców chcących rozpocząć przygodę z motosportem czy po prostu dla fanów motorsportu.
Podczas szkolenia / treningu w samochodach wyposażonych w klatkę obowiązkowo jeździmy w kaskach. W pozostałych zalecany.

Zapisy przewidziane są poprzez stronę: https://torjastrzab.pl/…/akademia-przyszlego-kierowcy…/
Więcej informacji tel. 502 511 631 i stronie fb organizatora

Szkolenie z Techniki Jazdy Sportowej 18.03.2023 Tor Jastrząb koło Radomia
Szkolenie z Techniki Jazdy Sportowej 18.03.2023 Tor Jastrząb koło Radomia

Tor Jastrząb to przede wszystkim jeden z najnowocześniejszych torów wyścigowych w Polsce, który jest zlokalizowany w odległości około 30 km od Radomia i zajmuje imponującą powierzchnię około 20 hektarów. W przeciwieństwie do innych został zbudowany zupełnie od podstaw, a impulsem do jego powstania była pasja właścicieli szybkich pojazdów. Podobnie do innych tego typu, Tor Radom – Jastrząb jest ośrodkiem szkoleniowo-sportowym, który przyciąga miłośników dwóch i czterech kółek.

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023. Z pewnością mogą Cię też zainteresować inne tematy umieszczone na naszej stronie.