Karnij się Klasykiem dla Nadii 19.03.2023 Odolanów

"Rozpoczęcie sezonu 2023 - Karnij się Klasykiem dla Nadii" to charytatywna impreza motoryzacyjna. Miłośnicy starej motoryzacji wielokrotnie pokazali że na nich można liczyć.

589

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Odolanowskie spotkania klasyków Rozpoczęcie sezonu 2023 - Karnij się Klasykiem dla Nadii
Odolanowskie spotkania klasyków Rozpoczęcie sezonu 2023 - Karnij się Klasykiem dla Nadii

Rozpoczęcie sezonu 2023 – Karnij się Klasykiem dla Nadii Gmina i Miasto Odolanów 19.03.2023

W tym roku sezon startuje wyjątkowo wcześnie, wszystko dlatego, że ktoś potrzebuje naszej pomocy. Tą osobą jest 8 letnia Nadia, która zachorowała na ostrą białaczkę szpikową. Jak zwykle w takich przypadkach właściciele yongtimer-ów i oldtimer-ów wzięli sprawy w swoje ręce i organizują pomoc.

Odolanowskie spotkania klasyków Rozpoczęcie sezonu 2023 - Karnij się Klasykiem dla Nadii; Żuk Unitra
Odolanowskie spotkania klasyków Rozpoczęcie sezonu 2023 – Karnij się Klasykiem dla Nadii; Żuk Unitra

Nadia kontra białaczka

„Nadia jest wesołą, aktywną i kochającą swoje młodsze rodzeństwo 8 letnią dziewczynką. Z niecierpliwością czeka na narodziny siostry. Niestety na początku roku Nadia złapała infekcje, dodatkowo miała opuchnięta wargę. Lekarz rodzinny po zbadaniu córki stwierdził zapalenie oskrzeli i lekkie odwodnienie spowodowane gorączka. Następnego dnia po wieczornej inhalacji, Nadia powiedziała nam, ze gorzej jej się oddycha. Natychmiast pojechaliśmy do szpitala. Pani doktor po podłączeniu pulsykometru zdecydowała o zastrzyku i inhalacji z tlenem, z powodu niskiej saturacji. Następnie, ze względu na brak poprawy skierowała nas na oddział pediatryczny.

Podczas standardowej morfologii wykonywanej przy przyjęciu na oddział, wyniki były zatrważająco niskie. Hemoglobina 7.3, płytki krwi 11,CRP 349. Bezzwłocznie zrobiono kolejna morfologie z rozmazem mikroskopowym. Wykryto blasty-48%. Następnymi badaniami były USG jamy brzusznej, szyi i RTG klatki piersiowej. Wykryto powiększoną śledzionę, po obu stronach szyi widoczne, owalne węzły chłonne ze wszystkich grup oraz nacieki białaczkowe. Niestety wdarła się też sepsa, z którą na szczęście Nadia sobie poradziła. Tego samego dnia zostaliśmy przetransportowani do Szpitala Klinicznego w Poznaniu, w którym przebywamy cały czas. Biopsja szpiku nie pozostawiła żadnych złudzeń- AML. Ostra białaczka szpikowa. Do tego momentu myśleliśmy ze ten koszmar nie długo się skończy, a okazało się, że to dopiero początąk. Codzienne badania, których nazwy niektórych z nich ciężko wymówić, chemioterapia, kroplówki, zastrzyki, zabiegi.

Nam, rodzicom ciężko w ogóle patrzeć na to wszystko, jednak Nadia dzielnie znosi wszystko. Niestety, przez chorobę musiałem zrezygnować z pracy, aby być z córka i być przy niej w trakcie tej okropnie trudnej walki. Żona, z racji tego, że na czwartego lutego ma termin porodu nie może zostać z Nadia w szpitalu, a nie wyobrażamy sobie, żeby została tam sama. Dlatego prosimy Was o wsparcie, aby pomóc nam w pokryciu dodatkowych kosztów związanych z leczeniem. Chcielibyśmy również kupić Nadii perukę, żeby w jak najmniejszym stopniu odczuwała brak włosów po chemioterapii”.

Tu można pomóc Nadii

Odolanowskie spotkania klasyków Rozpoczęcie sezonu 2023 - Karnij się Klasykiem dla Nadii
19.03.2023 Rynek Odolanów Pomóżmy Nadii

Karnij się Klasykiem dla Nadii – plan i miejsce wydarzenia:

Rozpoczęcie sezonu 2023 przejdzie do historii, ponieważ będzie inne niż wszystkie do tej pory.

Miejsce: Rynek Odolanów

Plan wydarzenia:

13:00 – przyjazd uczestników
13:30 – przywitanie uczestników
Od 14:00 – licytacje przejażdżek na fotelach pasażera wybranymi klasykami (wygrywają 3 największe sumy)
Resztą klasyków będzie również można się przejechać na fotelu pasażera (oczywiście za opłatą)
Każdy pojazd zabytkowy, który będzie brał udział w wydarzeniu, wyraża zgodę na przejażdżki.

Jeżeli właściciel nie będzie zainteresowany przejażdżkami, proszony jest o włożenie za szybę kartki z odpowiednim napisem wyrażającym swoje negatywne zdanie na ten temat.

Mamy nadzieję, że nie znajdzie się nikt taki, kto na wydarzenie o charakterze charytatywnym będzie negatywnie nastawiony do pomocy chorej Nadii.
17:00 – zaplanowany koniec wydarzenia. Prawdopodobnie nie jest to obwarowane żadnymi odgórnymi wymogami, dlatego sprawa może być otwarta.

Karnij się Klasykiem dla Nadii Rynek Odolanów (foto sako-info)
Karnij się Klasykiem dla Nadii – Rynek Odolanów (foto sako-info)

Pamiętajcie!

Cały zebrany dochód będzie przeznaczony na konto zbiórki dla Nadii. Tego typu działania moim zdaniem mają zawsze przewagę, ponieważ pomoc trafia bezpośrednio tam, gdzie powinna w całości.

Nikt z organizatorów ani uczestników nie bierze pieniędzy dla siebie. Otwórzmy swoje serca na pomoc.

Zimowy charytatywny spot klasyków z Ekipą Klasyków

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023. Z pewnością mogą Cię też zainteresować inne tematy umieszczone na naszej stronie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia