Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa „Nasze pszczoły”

344

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa "Nasze pszczoły" zrzesza wszystkich miłośników pszczół. prowadzi pasieki edukacyjne oraz hotele dla pszczół

W dzisiejszej audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” w naszym studio zrobiło się wiosennie i słodko, a wszystko za sprawą miodu. Gość Dominika Morawskiego — prezes Stowarzyszenia Sympatyków Pszczelarstwa „Nasze pszczoły”, Pan Marek Dudek opowiedział nam o życiu pszczół i działalności Stowarzyszenia. Podpowiedział nam również w jaki sposób możemy założyć własną pasiekę i jak dbać o dobrą kondycję pszczelej rodziny.

O działalności Stowarzyszenia

Stowarzyszenie „Nasze pszczoły” działa już prawie od siedmiu lat na terenie Chotomowa i okolicznych gmin. Udało im się w tym czasie zrealizować wiele projektów. Jednym z nich jest utrzymywanie mikropasiek na dachach budynków, jak na przykład na Ratuszu Miejskim w Legionowie. Prowadzą również spotkania edukacyjne dla młodzieży i seniorów. Dzieci mają możliwość poznać życie pszczół podczas całodziennego pobytu w pasiece, wykonywać proste prace i wcielić się w rolę tych owadów. Stowarzyszenie prowadzi także hotel dla pszczół. Jest to pierwsza tego rodzaju inicjatywa na Mazowszu wynikająca z chęci posiadania własnej pasieki, przez osoby, które nie mają gdzie jej założyć. Stowarzyszenie zapewnia takie miejsce i pomaga udzielając wsparcia i cennych rad.

Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa „Nasze pszczoły” – o roli i znaczeniu pszczół

Pan Marek opisał nam w audycji skład rodziny pszczelej, a także ile potrzebuje ona żywności i wody w ciągu roku. Podkreślił przy tym, że na terenach podmiejskich nie może żyć więcej niż 5-10 rodzin, ponieważ nie wystarczyłoby jedzenia dla wszystkich. Nasz gość zaznaczył, że pszczoły to nie tylko miód, ale również wosk, propolis, pyłek czy pierzga. Ich rola w środowisku jest naprawdę nieoceniona. Pan Marek zaznaczył, że jeśli pszczoły zginą to w ciągu czterech lat nie będzie ludzkości. To one w głównej mierze odpowiadają za zapylanie kwiatów, drzew i krzewów owocowych. Dodatkowo jedna rodzina pszczela daje dla gospodarki narodowej 1200 euro dochodu. Nasz gość podpowiedział nam także w jaki sposób możemy wspierać pszczoły i jak zapisać się na kurs pszczelarski dla początkujących. Te i inne ciekawe informacje znajdziecie tylko w naszej audycji. Wszystkich miłośników pszczół zapraszamy również na stronę: http://www.nasze-pszczoly.pl/

Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa „Nasze pszczoły”

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia