Wywiad z Barbarą Mierzejewską

610

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pani Barbara, serce Fundacji "Promień Słońca", emanuje miłością i troską o dzieci. Jej oddanie dla ich dobra jest niczym promień słońca, rozświetlający ich codzienność

Wywiad z Barbarą Mierzejewską — byłą Panią dyrektor Żłobka Miejskiego w Legionowie — przeprowadził na antenie naszego radia Dominik Morawski, w audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom. Obecnie kobieta pełni funkcje doradcy Stowarzyszenia Żłobków Publicznych i Niepublicznych oraz Klubów Dziecięcych. Pani Barbara opowiedziała nam o działalności Stowarzyszenia, realizowanych projektach oraz kursach i szkoleniach dla wszystkich pracowników Żłobków.

O działalności Stowarzyszenia

W pierwszej części audycji nasz gość opowiedział o swojej współpracy ze Stowarzyszeniem, która trwa już od wielu lat. Funkcję doradcy Zarządu, Pani Barbara objęła jednak dopiero w 2021 roku, realizując od tego czasu liczne zadania i projekty. Do najważniejszych z nich zaliczymy: prowadzenie działalności edukacyjnej, kulturalnej, a także pomoc doradczą w obszarze instytucji opieki nad dziećmi do lat trzech. Stowarzyszenie ma na celu podnoszenie standardów opieki w żłobkach i klubach dziecięcych oraz wspieranie kadry w codziennym funkcjonowaniu. Ważnym zadaniem jest również szerzenie świadomości występowania zaburzeń wieku wczesnodziecięcego, ich rozpoznawanie i szybka diagnostyka. Priorytetem dla Stowarzyszenia jest zachowanie jak najwyższych standardów prawnych, administracyjnych czy żywieniowych we wszystkich placówkach w całym kraju.

Stowarzyszenie organizuje również liczne szkolenia i warsztaty, zarówno dla dyrektorów jak i opiekunów. Są to zajęcia z psychologiem i logopedą, z zakresu żywienia, integracji sensorycznej, oraz kursy kompetencji zawodowej i wiele innych. Obecnie realizowany jest również ogólnopolski projekt „Zdrowy Uśmiech” skierowany do żłobków i klubów dziecięcych.

Wywiad z Barbarą Mierzejewską – konferencja

W dalszej części programu Pani Barbara opowiedziała o przebiegu Ogólnopolskiej Konferencji na rzecz żłobków i klubów dziecięcych. Miała ona miejsce 3 lutego w Legionowie — wtedy również po raz pierwszy był obchodzony Dzień Opiekuna Dziecięcego. W tym miejscu należy podkreślić niezwykle ważną rolę wszystkich opiekunów, którzy towarzyszą dzieciom podczas ich pobytu w placówkach. Do ich zadań należy nie tylko higiena, wyżywienie i opieka, ale także zajęcia dydaktyczne, plastyczne czy sensoryczne. Podczas konferencji odbyła się debata na temat współpracy na rzecz najmłodszych oraz liczne wykłady o zdrowiu i żywieniu małego dziecka. Na konferencji pojawili się liczni goście z całej Polski — dyrektorzy, opiekunowie i goście honorowi. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o działalności Stowarzyszenia i założeniach konferencji, zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Wywiad z Barbarą Mierzejewską

Jeśli zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia