Punky Reggae Live 2023

357

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Punky Reggae live 2023. Plakat imprezy. Na czarnym tle dominują żółty, czerwony i zielony.
Punky Reggae live 2023

W piątek 31 marca o godzinie 18:00, w warszawskim klubie REMONT przy ul. Waryńskiego 12a odbędzie się koncert w ramach trasy Punky Reggae Live 2023.

Punky Reggae Live 2023 – Farben Lehre

Historia imprezy sięga roku 2004, gdy FARBEN LEHRE jako jeden z pomysłodawców zaproponował zaprzyjaźnionym wykonawcom wspólną trasę koncertową. PUNKY REGGAE live, po kilkuletniej przerwie reaktywowała się i od roku 2018 jako coroczna impreza już na stałe wpisał się do kalendarium tras koncertowych. Na każdą edycję PUNKY REGGAE live, Farben Lehre zaprasza gości z którymi koncertuje w kilkunastu miastach Polski. Nie inaczej jest w tegorocznej edycji, na tej samej scenie spotkają się trzy kapele, wiecznie młodzi gospodarze z FARBEN LEHRE, zasłużona toruńska formacja KOBRANOCKA oraz radosna i pogodna ekipa byłego lidera grupy Kabanos – ZENEK KUPATASA. Na klubowej scenie warszawskiego Remontu zestaw muzyczny zostanie wzbogacony o przedstawicieli wrocławskiego punk rocka, formację 4Dziki.

Trasa PUNKY REGGAE live 2023 wystartowała w piątek, 17 lutego w Bydgoszczy (MCK), a finałowy koncert odbędzie się tym razem w podkarpackiej Dukli (Browar Dukla), w sobotę 15 kwietnia. Trasa obejmuje 16 klubów w całej Polsce. Po warszawskim koncercie PUNKY REGGAE live odwiedzi: Sulęcin (1.04), Zabrze (14.04), Duklę (15.04).

FARBEN LEHRE to formacja punkrockowa, założona w 1986 roku przez Wojciecha Wojdę oraz Marka Knapa. Swój chrzest bojowy zespół przeszedł 13 października 1986 roku, w auli płockiego Liceum im. Wł. Jagiełły, do którego Wojtek i Marek uczęszczali. Od zawsze znani z tego, że koncerty grają “na 100%”, występują w kraju i za granicą. Mieli okazję zagrać u boku Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, Toy Dolls, U.K. Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. W 2021 roku zespół świętował swoje 35. W lutym 2023, dokładnie na start trasy Punky Reggae live, ukazał się najnowszy, premierowy album FARBEN LEHRE, zatytułowany “Na zdrowie”.

https://www.youtube.com/watch?v=SX9PUZIWhII

Punky Reggae Live 2023 – KOBRANOCKA

Początki zespołu sięgają roku 1984, gdy poznali się Andrzej „Kobra” Kraiński oraz Andrzej Marek Michorzewski. Ich pierwszy występ miał miejsce w toruńskim klubie Od Nowa. Duet przekształcił się w trio gdy dołączył do nich saksofonista Waldek “Michu Zabór IV” Zaborowski. Po raz pierwszy jako KOBRANOCKA, wzięli udział w festiwalu Poza Kontrolą w  warszawskim klubie Riwiera. Debiutancki występ okazał się na tyle dobry, że niedługo po tym, KOBRANOCKA otrzymała propozycję wspólnej trasy po Polsce z niemieckim, renomowanym zespołem Die Toten Hosen. Pierwsze nagrania pojawiły się na początku 1986 roku, a w sierpniu tego samego roku wzięli udział w festiwalu w Jarocinie, co skończyło się zdobyciem największą ilość głosów publiczności. Bogaty życiorys muzyczny zespołu to koncerty w kraju i poza jego granicami: w Niemczech, Anglii, Irlandii, Szkocji, Rosji oraz USA. Kapela była polskim supportem na koncertach Guns’n’Roses i Scorpions…

Ponad trzy dekady muzycznej aktywności to również liczne wspólne przedsięwzięcia z polskimi artystami, a wśród nich: Kayah, Edyta Bartosiewicz, Kasia Nosowska, Martyna Jakubowicz, Ewelina Flinta i wielu innych.

Punky Reggae Live 2023 – ZENEK KUPATASA

W 1997 roku, jako Zenon Danon założył wraz ze Zbyszkiem Szajbnerem rockowo – metalowy zespół KABANOS. Niestety w 2018 roku, zespół zawiesił swoją działalność. Zenek Kupatasa jest solowym projektem wokalisty grupy Kabanos – Zenona Danona. Od początku swej artystycznej aktywności tworzy, wydaje płyty, pisze piosenki.

Nie ograniczany przez żadne prawa, zasady czy reguły nagrywa kolejne albumy. Na koncertach nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Jego koncerty zawsze są otwarte na publikę, gdzie zaciera się granica między zespołem, a publicznością.

Zenek Kupatasa podczas CieszFanów Festiwal 2021.

Punky Reggae Live 2023 – 4Dziki

Początki wrocławskiej kapeli giną w mrokach początku XXI wieku. Jak sami o sobie mówią w 2006 roku świat jeszcze nie był gotowy na 4DZIKI, wtedy pomimo kilku udanych koncertów proza życia zmusiła muzyków do 12-letniej przerwy.  

Oto ciąg dalszy historii 4Dzików wg. nich samych:-„Czwartkowy wieczór. Lipiec 2018. Leszek Lechu Piech, spotyka się na parkingu przed salą prób Plug’n’Play z Michałem Bednerem. Wbrew pozorom nie przekazują sobie nielegalnych materiałów rozweselających. Oni knują jak odmrozić 4DZIKI. I tak, po 3 minutowej rozmowie, postanawiają reaktywować najlepszy zespół świata (nie, nie chodzi o Just Five).

Jesteśmy zespołem, który zachwyca swoimi dynamicznymi i pełnymi energii koncertami. Grając punkrocka, dajemy publiczności pozytywne wibracje, a nasze dziki show zawsze pozostawia widzów z uśmiechem na twarzy. Podczas koncertów nie boimy się eksperymentować z różnymi formami artystycznymi. Używamy pirotechniki, zadymiarek i różnych świateł, co dodaje jeszcze więcej emocji i niepowtarzalności naszym występom. Nie zapominamy również o publiczności, często rzucamy w nią balony, co dodaje jeszcze więcej radości i uśmiechu na twarzach widzów.

Zawsze dajemy z siebie wszystko podczas koncertów a to zapewnia publiczności niezapomniane wrażenia. Jeśli chcesz poczuć się jak na dzikim show i dobrze się bawić, to koniecznie musisz nas zobaczyć na żywo!”

Polecam wideo: 4dziki – Pij Browara – Cieszfanów Festiwal 2021

Może cię również zainteresować: 8 SHALOM POLIN – Gdański Festiwal Kultury Żydowskiej

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia