Bezpieczeństwo i uniwersalność w jednym – poznaj apteczki modułowe i ich zalety!

poznaj co to jest apteczka modułowa

382

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

nowoczesna apteczka modułowa
poznaj zalety apteczki modułowej

Nie ulega wątpliwości, że profesjonalna apteczka pierwszej pomocy musi być nie tylko wykonana z najwyższej jakości tworzyw, które będą chronić ją w każdych warunkach atmosferycznych, ale i świetnie wyposażona. Czy apteczka modułowa to rozwiązanie, które zadowoli nawet tych najbardziej wymagających?

Normy prawne dotyczące wyposażenia apteczek w Polsce

Co ciekawe, w naszym kraju nie istnieją jednoznaczne, precyzyjne wytyczne dotyczące tego, z jakich materiałów powinna być wykonana apteczka, ani co powinno się w niej znajdować. Owszem, można tu wskazać na kilka wyjątków, w tym na niektóre kopalnie, jednak w zdecydowanej większości przypadków, prawo nie definiuje tego zbyt dokładnie.

Praktyka wielu firm pokazuje jednak, że najlepiej, jeśli wyposażenie apteczek jest zgodne z wywodzącą się z Niemiec normą DIN 13157. To standard, który jest honorowany w większości państw Unii Europejskiej. Co ciekawe, obowiązujące w naszym kraju przepisy, określają już, gdzie taka apteczka powinna być przechowywana. Definiuje to Polska Norma: PN-EN ISO 7010.

Gdzie nie może zabraknąć apteczek? Na pewno w zdecydowanej większości firm działających na rynku. Wynika to z Kodeksu Pracy, a dokładniej z zapisu o obowiązku stworzenia w ramach działalności tzw. systemu pierwszej pomocy. Apteczki są jego fundamentem, co określa artykuł 209 KP.

Apteczka modułowa czy tradycyjna – co wybrać?

Niestety, ale nie istnieje jedna, uniwersalna apteczka, która sprawdzi się wszędzie: zarówno w hucie, gdzie pracownicy pracują w trudnych warunkach, w firmie transportowej, jak i w przedsiębiorstwie handlowo-usługowym. Na pewno nie należy oszczędzać na ich wyposażeniu – warto tu wskazać na apteczki modułowe: sklep centrum ratownictwa

Dlaczego warto zainteresować się właśnie tymi produktami? Przede wszystkim dlatego, że moduły pozwalają na lepsze zarządzanie wyposażeniem, które mogą być niezbędne, gdy dojdzie do wypadku. Zazwyczaj są to także produkty:

  • wodoodporne,
  • bardzo trwałe,
  • wyposażone w zintegrowany zawór wyrównawczy ciśnienia.

Nie należy też wychodzić z założenia, że w tradycyjnej apteczce, gdyby ta np. musiała być podawana w trudno dostępne miejsca, bandaże czy substancje medyczne nie przemieszczą się lub nie uszkodzą. Rozwiązanie modułowe znacznie minimalizuje to ryzyko.

poznaj nowe elektryczne Megane

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia