Rozmowa z Dorotą Kuchtą

381

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dziś gościliśmy w Szkole Podstawowej nr. 2 w Legionowie

W dzisiejszej audycji z cyklu „Legionowo miasto Przyjazne Mieszkańcom” gościem Dominika Morawskiego była Pani Dorota Kuchta. Dyrektor z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr. 2 w Legionowie opowiedziała nam o tym jak funkcjonuje placówka. Dowiedzieliśmy się również jakie programy realizuje szkoła w ramach tak zwanej szeroko rozumianej profilaktyki.

O działalności szkoły

W pierwszej części audycji pani Dorota opowiedziała o programach profilaktyczno-wychowawczych, które realizuje szkoła. W ramach tego programu planują działania mające na celu uchronienie dzieci przed zachowaniami ryzykownymi. Mowa tu między innymi o takich projektach jak: „Trzy koła”, „Saper”, „Ja jestem sobą, Ty jesteś sobą”, „Jak żyć z ludźmi” oraz wiele innych. Dodatkowo szkoła realizuje zajęcia mające na celu rozwijanie umiejętności interpersonalnych, czyli socjoterapeutycznych —wspierających dzieci mające problemy z zachowaniem. Starają się przekazywać im odpowiednie wzorce i uczą jak postępować zgodnie z nimi. Szkoła realizuje także wiele programów prozdrowotnych oraz dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

Rozmowa z Dorotą Kuchtą – sklepik ze zdrową żywnością

Pani dyrektor przybliżyła nam funkcjonowanie szkolnego sklepiku ze zdrową żywnością, który prowadzą już od 9 lat sami uczniowie. W sklepiku sprzedawane są produkty z niską zawartością cukru oraz kanapki przygotowywane przez Panią z kuchni. Oprócz tego można kupić sałatki przyrządzone na miejscu — zarówno warzywne, jak i owocowe oraz zdrowe soki i przekąski. Sklepik jest bardzo lubiany przez uczniów. Dodatkowo wystąpił kilkakrotnie w różnego rodzaju akcjach promujących szkołę — gościł w jednym z programów telewizyjnych jako pozytywny przykład do naśladowania dla innych. Zyskał także certyfikat przyznany przez organizację współpracy polsko-szwajcarskiej.

O aktywnych przerwach i nie tylko

Aktywne przerwy mają na celu zachęcić dzieci do aktywności fizycznej. Na długich przerwach można pójść na salę gimnastyczną bądź na boisko, gdzie pogramy w piłkę lub aktywnie spędzimy czas. Szkoła prowadzi również zajęcia pozalekcyjne, jak na przykład naukę gry w brydża oraz koło teatralne. Oprócz tego dzieci mogą spróbować swoich sił w rękodziele. Stworzone własnoręcznie przedmioty, mogą później sprzedawać na różnych kiermaszach. Dzieci angażują się chętnie w wolontariat i różnego rodzaju akcje charytatywne oraz społeczne. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat działalności szkoły, zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z panią Dorotą Kuchtą

Rozmowa z Dorotą Kuchtą

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia