III Rajd Wilkowyje Rozpoczęcie Sezonu 22.04.2023 WESOŁE MALUCHY 126p

Napój regeneracyjny "Mamrot", Żuk "OSP Podpalacz i totalna blokada Rynku, tego możemy szukać wybierając się do Wilkowyj.

914

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ROZPOCZĘCIE SEZONU 22.04.2023 WESOŁE MALUCHY 126p - III RAJD WILKOWYJE
ROZPOCZĘCIE SEZONU 22.04.2023 WESOŁE MALUCHY 126p - III RAJD WILKOWYJE

Witamy wszystkich zainteresowanych, to już będzie nasz III Rajd Wilkowyje 2023, który będzie rozpoczęciem sezonu i odbędzie się w dniu 22 kwietnia 2023. Zapraszamy bezpośrednio na rynek Wilkowyjski (miejscowość Jeruzal) na godzinę 12.00, gdzie odbędzie się tradycyjna TOTALNA BLOKADA RYNKU,
albo na wyjazd z całym peletonem, który rusza z parkingu w miejscowości MAJDAN koło Wołomina o godzinie 10.00. W planie jest godzinny postój w centrum Wilkowyj pod sklepem u Pani Więcławskiej. Znajdzie się tu czas na zdjęcia oraz zakupienie symbolicznego Mamrota. Jak wszyscy fani serialu wiedzą “Mamrot” jest pewnego rodzaju pamiątką i spożywany w odpowiedniej ilości może posiadać właściwości lecznicze.

ROZPOCZĘCIE SEZONU 2023 WESOŁE MALUCHY 126p- III RAJD WILKOWYJE - OSP
ROZPOCZĘCIE SEZONU 2023 WESOŁE MALUCHY 126p- III RAJD WILKOWYJE – OSP – teren zlotu

Następnym punktem programu jest przejazd kolumny aut na teren OSP (dom weselny Ranczo). Tu będzie odbywać się ostatnia część imprezy oraz pieczenie kiełbasek, gorąca kawa i herbata oraz słynna domowa zupa regeneracyjna dla wszystkich gratis. Na terenie zlotu profesjonalne zabezpieczenie gastronomiczne zapewni nam słynny ,,OSP PODPALACZ”. Znany z wielu imprez czerwony Żuk parkujący na terenie OSP na pewno znajdzie się w swoim naturalnym środowisku. Jak zwykle po bardzo przystępnej cenie wszyscy, którzy tego ranka nie spożyli śniadania, będą mogli kupić porcję kiełbaski. Przypominam Żuk ,,OSP PODPALACZ” będzie na nas czekał pod domem weselnym Ranczo (teren zlotu).

ROZPOCZĘCIE SEZONU 2023 WESOŁE MALUCHY 126p- III RAJD WILKOWYJE - Podpalacz
ROZPOCZĘCIE SEZONU 2023 WESOŁE MALUCHY 126p- III RAJD WILKOWYJE – Żuk OSP Podpalacz

III Rajd Wilkowyje 22.04.2023 – zaproszenie do udziału w imprezie

Grupa Wesołe Maluchy 126p podobnie do innych jej imprez serdecznie zaprasza wszelkie klasyki oraz zaprzyjaźnionych gości z innych grup FB.

Do zobaczenia na BLOKADZIE WILKOWYJ, ponieważ pogoda będzie zamówiona!

PS. Rajd rusza o godzinie 10.00 z wolnego parkingu blisko cmentarza na granicy miejscowości Majdan koło Wołomina. Inne grupy jadą z różnych kierunków Polski bezpośrednio do Wilkowyj na rynek. Samotne Wilki, które z pewnością będą chciały wziąć udział w imprezie, zachęcamy do przyłączania się na trasie.

Jak zawsze jesteśmy wszyscy na kanale nr 33 CB RADIO.

OSP, Mamrot i Obłędnie Smaczne Pętko we wsi Jeruzal to jest bez wątpienia cel na najbliższą sobotę.

info od organizatora

Pisanie to nie oglądanie dlatego zajrzyjcie do relacji filmowej – Wilkowyje 2022- Wesołe Maluchy 126pmateriały dodatkowe

Kościół w Jeruzalu po remoncie, zwykły wyższy jako kościół w Wilkowyjach (w serialu Ranczo). foto Wikipedia
Kościół w Jeruzalu po remoncie, zwykły wyższy jako kościół w Wilkowyjach (w serialu Ranczo). foto Wikipedia

Rajd Wilkowyje – Jeruzal w powiecie mińskim (informacje z Wikipedia)

Akcja rozgrywa się w fikcyjnej, niewielkiej miejscowości Wilkowyje. Sceny nagrywane były głównie w miejscowości Jeruzal oraz m.in. w Latowiczu i Sokulach (dworek głównej bohaterki, Lucy).

Jeruzal – wieś w Polsce, położona w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim, w gminie Mrozy. Dawniej miasto.

Jeruzal uzyskał lokację miejską w 1533 roku, zdegradowany około 1820 roku. Do 1954 roku siedziba wiejskiej gminy Jeruzal.

W latach 1954–1972 wieś należała i była siedzibą władz gromady Jeruzal. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa siedleckiego.

Miejscowość jest siedzibą parafii św. Wojciecha należącej do dekanatu siennickiego diecezji warszawsko-praskiej.

Wraz z założeniem parafii w XVI wieku wybudowano pierwszy kościół drewniany, który uległ zniszczeniu. Na jego miejscu, w latach 1757–1758 wzniesiono nowy drewniany kościół na planie krzyża z dobudowaną zakrystią. Dach dwuspadowy, kryty gontem. Między nawą a prezbiterium znajduje się charakterystyczny dla tego typu budownictwa łuk tęczowy a na nim krucyfiks oraz rzeźby Matki Boskiej i św. Jana z XVI wieku. Całe wnętrze bogato zdobione w stylu barokowym, choć zawiera też elementy rokokowe (np. chrzcielnica). Przebudowany w niewielkim stopniu w XIX wieku.

W przeciwieństwie do innych zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia