Wizyta w Szkole Podstawowej nr.8

345

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Liczne sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Legionowie były tematem dzisiejszej audycji

W dzisiejszej audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” Dominik Morawski gościł w Szkole Podstawowej nr.8 w Legionowie. Rozmawiał z dyrektor Agnieszką Jakubowską i wicedyrektor Wiolettą Majewską o zajęciach pozalekcyjnych i kołach zainteresowań oraz o licznych sukcesach uczniów.

Wizyta w Szkole Podstawowej nr.8 – zajęcia pozalekcyjne

W pierwszej części audycji obie Panie wyjaśniły nam znaczenie i rolę zajęć pozalekcyjnych organizowanych w szkole. Służą one przede wszystkim rozwijaniu pasji i zainteresowań uczniów, ale także integracji i zagospodarowaniu wolnego czasu. W zależności od tego jaki w danym czasie jest realizowany projekt, takie odbywają się zajęcia pozalekcyjne. Mogą więc obejmować ekologię, naukę gry na instrumentach czy przygotowanie do konkursów literackich, matematycznych bądź biologicznych. W szkole odbywają się również zajęcia sportowe związane z nauką gry w szachy czy brydża. Cieszą się one ogromną popularnością wśród uczniów. Od dwóch lat szkoła posiada także ofertę zajęć w laboratorium, gdzie dzięki pozyskanym funduszom w wyniku projektu ministerialnego, udało się zakupić doskonały sprzęt. Odbywają się tam już regularne zajęcia, w których uczestniczą dzieci od zerówki do ósmych klas. Szkoła organizuje również zajęcia profilaktyczne, które maja za zadanie wyrównanie szans. Najczęściej są to dodatkowe zajęcia z jęz. angielskiego, polskiego czy matematyki.

Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej nr.8

Panie Agnieszka i Wioletta pochwaliły się osiągnięciami i zwycięstwami swoich uczniów w różnych dziedzinach sportowych i nie tylko. Ogromnym sukcesem jest zdobycie tytułu mistrza powiatowego w pływaniu oraz Pierwszego miejsca w V edycji Powiatowego Konkursu Przyrodniczego. Osiągnięcia w pływaniu to zasługa pracy i zaangażowania zarówno nauczycieli, jak i uczniów. W szkole została stworzona klasa o profilu pływackim, a dodatkowo wszystkie dzieci mogą korzystać z zajęć na basenie w ramach lekcji wychowania fizycznego. Panie z dumą opowiadały również o chórze, który reprezentuje nie tylko szkołę, ale też i miasto Legionowo. Występują oni podczas różnych wydarzeń kulturalnych i społecznych, nie tylko jako chór, ale również w występach solowych. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat zajęć pozalekcyjnych w szkole nr.8 w Legionowie zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Wizyta w Szkole Podstawowej nr.8

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia