Zapowiedź meczu Legia Wisła Płock

0
71
Zapowiedź meczu Legia Wisła Płock
Zapowiedź meczu Legia Wisła Płock

Zapowiedź meczu Legia Wisła Płock. Już dziś o 18 przy łazienkowskiej Legia Warszawa podejmie Wisłę Płock. Legioniści mają już tylko matematyczne szanse na zdobycie mistrzostwa Polski więc muszą się skupić na obronie drugiego miejsca w tabeli. Płocczanie są 6 miejsc nad strefą spadkową. Jednak sytuacja panująca w dolnej połowie stawki jest tak ciasna, że najbliższy rywal “Wojskowych” ma raptem 5 punktów przewagi nad 16 Śląskiem Wrocław. Nie ma co mówić w przypadku “Nafciarzy” o możliwości gry w pucharach bo są one czysto matematyczne. W rundzie jesiennej oba zespoły rozegrały ze sobą 2 spotkania w przeciągu 4 dni. Jedno odbyło się w ramach 1/16 finału pucharu Polski. Najpierw Wiślacy wygrali 2:1 ligowe spotkanie, a w pucharze Polski to Legia okazała się lepsza wygrywając 3:0 po golach Josue, Muciego i Kramera. Oba mecze odbyły się w Płocku.

Zapowiedź meczu Legia Wisła Płock – lekki kryzys

Jak wiadomo, za kilka dni Legię czeka spotkanie w finale pucharu Polski na PGE Narodowym z Rakowem Częstochowa. Zapewne trener Legii jak i piłkarze będą twierdzić, że na tą chwilę liczy się dla nich tylko mecz z Wisłą. Prawda będzie jednak zapewne zupełnie inna co najlepiej pokazuje niedawny mecz w Legnicy gdzie Runjaić dał odpocząć kilku kluczowym zawodnikom. Podobnego ruchu można spodziewać się i tym razem, ale jednocześnie legioniści będą chcieli wyjść z małego kryzysu przed jednym z najważniejszych meczów w sezonie. Ostatnie 3 spotkania “Wojskowych” zakończyły się dwoma remisami i porażką. W poprzedniej kolejce w Grodzisku Wielkopolskim zawodnicy z elką na piersi musieli uznać wyższość Warty Poznań przegrywając 1:0. U siebie za to Legia ostatnio podzieliła się punkami remisując 2:2 z Lechem Poznań.

Zapowiedź meczu Legia Wisła Płock – twierdza łazienkowska

U siebie zawodnicy Legii notują imponującą serię 14 meczów bez porażki 9 z nich wygrywając, a 5-krotnie dzieląc się punktami. Ostatnim zespołem, który wyjechał stąd na tarczy był praktycznie koronowany Raków Częstochowa, który po golach Pekharta, Wszołka i Augustyniaka przegrał 3:1. Wisła Płock również ostatnio notuje słabe wyniki przegrywając u siebie 2:4 z Jagiellonią Białystok, a także ulegając 1:0 w Gliwicach Piastowi. Ostatnim zespołem, który musiał uznać wyższość graczy z Płocka było Zagłębie Lubin, które przegrało na Mazowszu 2:0.

Zapowiedź meczu Legia Wisła Płock – byli zawodnicy Legii

“Nafciarze” są jedną z najbardziej “leginych” drużyn w Ekstraklasie ponieważ występuje w niej aż 6 zawodników z przeszłością w Legii. Oczywiście najbardziej znanym i chyba najlepiej zapamiętanym z nich jest Jakub Rzeźniczak. “Rzeźnik” rozegrał w warszawskim klubie 249 meczów i strzelił 12 bramek, do dziś pozostaje najbardziej utytułowanym zawodnikiem w barwach Legii. Kolejnym dobrym znajomym przy łazienkowskiej jest Dominik Furman. Mimo, że “Furmi” pojawił się przy łazienkowskiej w 2006 roku to w pierwszym zespole zadebiutował dopiero 6 lat później. W Warszawie Furman w pełni zaistniał w latach 2012-2014, a potem jeszcze pograł w stolicy kilka miesięcy w ramach wypożyczenia.

Zapowiedź meczu Legia Wisła Płock – byli zawodnicy Legii

Następnym dobrze znanym piłkarzem w stolicy jest Rafał Wolski, który w dodatku występował w Legii razem z Furmanem. Wolski pojawił się w Warszawie w 2008 roku w drużynie juniorów i grał tam przez 2 lata. W pierwszej drużynie Legii Rafał Wolski występował w latach 2010-2013, w których rozegrał 38 spotkań i strzelił 8 goli. Zawodnikami w płockim klubie, którzy występowali przy łazienkowskiej są jeszcze Szwoch, Warchoł i Cielemęcki, ale nigdy nie zaistnieli w drużynie.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o nowym trenerze Rakowa Częstochowa