Aplikacje podróżnicze warte polecenia, które pomogą Ci w zwiedzaniu

jaka aplikacja pomoże odwiedzić atrakcje w trakcie podróży?

328

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

aplikacja w smartfonie ułatwiająca podróżnemu znalezienie atrakcyjnych miejsc
aplikacja w smartfonie ułatwiająca podróżnemu znalezienie atrakcyjnych miejsc

Nowoczesne technologie mogą być wsparciem podczas wielu aktywności, również w trakcie podróżowania. Wybierając się na bliższą lub dalszą wycieczkę, warto zainstalować w swoim telefonie kilka przydatnych aplikacji mobilnych. Podzieliliśmy je na kategorie i po kolei opisujemy w poniższym artykule. Sprawdź, jakie oprogramowanie opłaca się mieć w swoim smartfonie! Aplikacje podróżnicze

Nawigacja

Absolutnie podstawowym narzędziem wykorzystywanym w podróży jest nawigacja. Dzięki niej możesz poruszać i odnajdywać się w nieznanych miejscach, znajdując interesujące Cię lokalizacje. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę danego punktu i uruchomić aplikację, aby krok po kroku zaczęła Cię prowadzić do celu. Pojawia się jednak zasadne pytanie: jakiego oprogramowania używać w tym celu?

Zdecydowanie największą popularnością cieszy się Google Maps, czyli aplikacja domyślnie zainstalowana w każdym telefonie z systemem Android. To bardzo dobre narzędzie, jeżeli przemieszczasz się po mieście czy podróżujesz samochodem, jednak podczas wędrówek na szlakach, np. górskich, spisuje się słabo. W bardziej odludnych i dzikich miejscach bardziej polecamy polską Mapę Turystyczną i czeskie Mapy.cz, które zostały stworzone m.in. z myślą o wędrówkach pieszych po znakowanych szlakach turystycznych. Każdą z tych aplikacji obsłuży dowolny smartfon, nawet najtańszy iPhone.

Porównywarki ofert noclegowych

Aplikacje służące do porównywania ofert noclegów to kolejne „must have” w telefonie każdego podróżnika. Za ich pomocą szybko i łatwo sprawdzisz warunki i ceny proponowane przez dziesiątki, setki czy tysiące obiektów w danym regionie albo mieście. Jak na dłoni zorientujesz się, które oferty spełniają określone wymagania i odpowiadają Twojemu budżetowi. W takim razie jakie aplikacje z tej kategorii warto sprawdzić?

Zdecydowanie największą popularnością cieszy się Booking.com. Rozbudowana oferta obiektów noclegowych i możliwość zdobywania kolejnych poziomów doświadczenia przekładających się na zniżki i inne benefity to jej największa zaleta. Wiele osób instaluje także aplikacje Kayak i Trivago, które działają na identycznych zasadach jak Booking.com. Warto sprawdzić każdą z nich i wybrać najodpowiedniejszą dla siebie.

Komunikacja miejska – aplikacje podróżnicze

Jeżeli podróżujesz w warunkach miejskich i zamierzasz przemieszczać się w danym mieście komunikacją publiczną, warto zainstalować przeznaczoną do tego celu aplikację. W zależności od miasta dostępne oprogramowanie może służyć do znajdowania trasy, wyszukiwania połączeń czy kupowania biletów. Istnieją też aplikacje obsługujące komunikację miejską w różnych miastach, takie jak Rome2Rio, Citymapper, Omio czy dla Polski – e-Podroznik i JakDojade.

Zwiedzanie i znajdowanie ciekawych miejsc

Gdy znajdziesz się w docelowym miejscu, w zwiedzaniu przydatne mogą być rekomendacje i wskazówki innych osób, które już wcześniej w nim były. Jak je wyszukać? Można zainstalować w tym celu specjalną aplikacją, taką jaką np. Foursquare – to bez wątpienia najpopularniejsze oprogramowanie z tej kategorii. Równie często pobierana jest aplikacja TripAdvisor, a nieco rzadziej Culture Trip, jednak polecamy wypróbować każdą z nich. Za ich pomocą możesz lepiej poznać dane miejsce i wyszukać mało znane, a interesujące lokalizacje. Wszystkie wymienione aplikacje z łatwością obsłuży dowolny współczesny smartfon, np. jeden z opisanych na stronie https://komorkomat.pl/telefony/.

Wymiana walut i płatności

Jak wygodnie i oszczędnie wymieniać waluty oraz płacić zagranicą? O ile korzystanie z kantorów jest mało komfortowe i często bywa też nieopłacalne, o tyle z niewielkimi lub niekiedy zerowymi opłatami wiąże się zastosowanie wirtualnych portfeli i aplikacji płatniczych. Wystarczy doładować je złotówkami, aby jednym kliknięciem wymienić na inną walutę. Wśród najpopularniejszych aplikacji tego rodzaju można wymienić m.in. Revolut, Curve, Google Pay czy Travel Budget.

Wyszukiwarki lotów – aplikacje podróżnicze

Zdarza Ci się podróżować samolotem? Jeżeli preferujesz tę formę transportu, polecamy zainstalować w telefonie jedną z wielu dostępnych za darmo wyszukiwarek cen biletów lotniczych. Przy ich użyciu w mgnieniu oka dowiesz się, w jakim terminie i którą linią wybrać się w podróż do danego miejsca.

Wynajem rowerów miejskich i hulajnóg

Ostatnią kategorią aplikacji omówionych w tym rankingu jest oprogramowanie przeznaczone do wynajmu rowerów miejskich i hulajnóg. To tani, sprawdzony i polecany sposób na przemieszczanie się po miastach. W zależności od systemu wykorzystywanego w danym mieście należy zainstalować odpowiednią aplikację, która mu odpowiada.

wady i zalety elektromobilności, odwiedź naszą zakładkę, znajdziesz artykuły obnażające temat czyli płonące akumulatory i baterie których nie można ugasić

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia