Magazyn Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej

314

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej udziela wsparcia najbardziej potrzebującym mieszkańcom Legionowa

Dzisiejszym gościem Dominika Morawskiego w audycji „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” jest Pani Katarzyna Wlazło-Wiśniewska. Koordynator pomocy Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej opowiedziała nam o działalności placówki oraz o programach, które udało im się zrealizować. Dowiedzieliśmy się także do kogo skierowane są poszczególne programy.

O działalności magazynu Caritas

Magazyn Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej znajduje się w Legionowie przy ulicy Sikorskiego 11, tuż obok Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Oferuje on pomoc osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i są mieszkańcami Legionowa. Mogą być to osoby, które bezpośrednio zgłaszają się do placówki lub posiadają skierowanie wydane przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Otrzymują one wówczas pomoc żywnościową lub rzeczową, jak na przykład: meble, łóżka, wózki inwalidzkie czy sprzęty rehabilitacyjne. Program pomocy żywnościowej jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Dzięki temu instrumentowi udzielane jest wsparcie osobom, które spełniają określone kryteria dochodowe.

Magazyn Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej – programy

Pani Katarzyna opowiedziała nam również o innych programach realizowanych przez Caritas w Legionowie. Pierwszym z nich jest trwający już od jakiegoś czasu podprogram 21+, dzięki któremu każda osoba w rodzinie otrzymuje 10 kg żywności. Kolejnym programem jest natomiast akcja Spiżarnia Caritas, która działa we współpracy ze sklepami wielkopowierzchniowymi. Do magazynów Caritas trafia wówczas żywność przekazana przez owe sklepy z krótkimi terminami przydatności do spożycia, a dalej już do najbardziej potrzebujących. Takie rozwiązania dodatkowo zapobiegają marnowaniu żywności, która zamiast na śmietnik trafia w odpowiednie ręce. Caritas pomaga także seniorom w ramach współpracy z Fundacją Biedronki. Program nosi nazwę „Na codzienne zakupy” i jest skierowany do osób powyżej 60 roku życia. Senior otrzymuje wówczas kartę, na której znajdują się środki w wysokości 185 zł miesięcznie na zakupy w sieci Biedronka. Dodatkowo Caritas pomaga także osobom z niepełnosprawnościami, bezdomnym i uchodźcom z Ukrainy. Więcej na temat działalności Caritas dowiecie się z audycji.

Magazyn Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia