Majowa objazdówka po Kotlinie Jeleniogórskiej 20.05.2023

FSO Dolny Śląsk proponuje w dniu 20.05.2023 wyprawę do Jeleniej Góry i zachęca aby weekend spędzić w czynny sposób w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej.

0
89
Majowa objazdówka po Kotlinie Jeleniogórskiej z FSO Dolny Śląsk 20.05.2023
Majowa objazdówka po Kotlinie Jeleniogórskiej z FSO Dolny Śląsk 20.05.2023

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich miłośników FSO i pokrewnych na wspólną imprezę którą nazwano Majowa objazdówka. FSO Dolny Śląsk proponuje już w dniu 20.05.2023 wyprawę do Jeleniej Góry i zachęca aby weekend spędzić w czynny sposób w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej.

Majowy weekend to dobry czas na majową wyprawę do Jeleniej Góry i spędzenia czasu na zwiedzaniu, jazdy ulubionym samochodem i podziwianiu krajobrazów.

Organizator Majowa objazdówka FSO Dolny Śląsk
Organizator Majowa objazdówka FSO Dolny Śląsk

Majowa objazdówka FSO Dolny Śląsk – Plan przejazdu:

Spotykamy się np na parkingu Galeria Sudecka o godzinie 10:00. Czekamy do 15 minut i ruszamy na objazdówkę po Jeleniej Górze i stamtąd kolumną jedziemy do Muzeum Sentymentów w Kowarach. Jest to muzeum PRL-u które dla nas jako miłośników samochodów z tamtych lat będzie jest nie lada atrakcją. Po zwiedzaniu muzeum, ruszamy na dalszą część objazdówki. Droga poprowadzi przez Kowary, Sosnówkę nad zalewem aż do Podgórzyna na dawną pętle tramwajową.
Po obejrzeniu w/w kolumna wyrusza do Sobieszowa aby zrobić sobie zdjęcie na tle Zamku Chojnik.
Dalej auta pojadą przez Sobieszów, Piechowice i dojadą do Zajazdu Kociołek. Tu przewidziane jest (dla chętnych) wspólne zjedzenie obiadu i podziwianie pięknego widoku na Karkonosze. Następnie ruszamy drogą zwaną trasą czeską na Szybowcową Górę i tam od 15:00 będzie spot na zakończenie objazdówki.

Jak wynika z informacji, na Górze Szybowcowej będzie czekać na uczestników ekipa z Jeleniogórskie Klasyki.

Jeleniogórskie Klasyki Fiaty 126p będą czekać na Górze Szybowcowej
Jeleniogórskie Klasyki będą czekać na Górze Szybowcowej

Start: 10:00 Parking Galeria Sudecka: https://goo.gl/maps/9eGLiQkpGgsTc4ZDA

Mapa przejazdu: https://goo.gl/maps/Ae6mUosCcNPaATyQ7
Długość planowanej trasy 62km

W zależności od ilości zadeklarowanych osób istnieje możliwość uzyskania zniżki na zwiedzanie muzeum oraz rezerwację na obiad.

Organizator zaprasza na grupę gdzie mamy post poświęcony wyjazdowi: https://www.facebook.com/…/permalink/904795524102304/

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023.