Lukas Podolski zostaje w Górniku Zabrze

272

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Legia w Lidze Mistrzów
Legia w Lidze Mistrzów

Lukas Podolski podpisał swoją trzecią, tym razem 2-letnią umowę z Górnikiem Zabrze. Oznacza to, że 37-letni zawodnik pozostanie w tym klubie z do 2025 r. Zapowiedź prezesa Górnika Zabrze dotycząca tego, że Podolski przedłuży umowę z klubem, spełniła się przed spotkaniem z ekipą Pogonią Szczecin. Były mistrz świata podpisał nowy kontrakt w piątek 19 maja 2023 r. Na platformie GG.BET można śledzić wyniki ulubionych drużyn piłkarskich, w tym także Górnika Zabrze.

To świetna wiadomość dla kibiców Górnika Zabrze i polskiej piłki nożnej. Lukas Podolski, doświadczony napastnik i były reprezentant Niemiec, zdecydował się kontynuować swoją karierę w polskim klubie. Po udanym poprzednim sezonie piłkarz zyskał uznanie zarówno wśród kolegów z drużyny, jak i fanów. Jego doświadczenie i umiejętności nadal są cenne dla klubu, dlatego zarząd postanowił przedłużyć z nim umowę.

Osiągnięcia Podolskiego

Podolski zasłynął jako jeden z najlepszych napastników swojego pokolenia. Był kluczowym zawodnikiem w niemieckiej reprezentacji, z którą zdobył tytuł mistrza świata w 2014 roku. Jego mocny strzał, precyzyjne podania i przywództwo na boisku uczyniły go cenionym graczem na całym świecie. Teraz będzie miał okazję kontynuować swoje występy w Polsce.

Oto największe osiągniecie tego zawodnika:

 • Mistrz świata: 2014
 • Brązowy medalista Mistrzostw Świata: 2006, 2010
 • Wicemistrz Europy: 2008
 • Mistrz Niemiec: 2008
 • Zdobywca Pucharu Niemiec: 2008
 • Zwycięzca Pucharu Ligi Niemieckiej: 2007
 • Zwycięzca Pucharu Anglii: 2014
 • Zdobywca Pucharu Turcji: 2016
 • Zdobywca Superpucharu Turcji: 2015, 2016
 • Zdobywca Pucharu Cesarza: 2019

Lukas Podolski jest jednym z najbardziej utytułowanych niemieckich piłkarzy swojego pokolenia. Te osiągnięcia potwierdzają sukcesy Lukasa Podolskiego na najwyższym poziomie rozgrywek klubowych i międzynarodowych. Jego udział w mistrzostwach świata i Europy oraz zdobywanie tytułów w różnych krajach świadczy o jego profesjonalizmie i ważnym znaczeniu jako piłkarza.

Rola Podolskiego w klubie

Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że Podolski ma świadomość swojego wieku i ograniczeń fizycznych. Jego rola na boisku może się zmieniać, ale wciąż może być cennym źródłem wiedzy i wsparcia dla młodszych zawodników. Jego obecność w szatni i na treningach może przyczynić się do rozwoju młodych talentów i podniesienia poziomu gry całej drużyny Górnik Zabrze.

Przedłużenie kontraktu z Lukasem Podolskim to także okazja dla klubu Górnik Zabrze, aby budować stabilność i kontynuować rozwój. Dzięki doświadczeniu i renomie niemieckiego napastnika polskiego pochodzenia, klub może przyciągnąć większą uwagę mediów i sponsorów, co może przekładać się na dodatkowe środki finansowe i lepsze warunki dla dalszego rozwoju klubu. Kibice Górnika Zabrze mają powody do optymizmu, ponieważ ich ulubiony klub wciąż dąży do osiągania kolejnych sukcesów.

Decyzja o podpisaniu kontraktu Górnik Zabrze na kolejne dwa lata świadczy o zaufaniu, jakim klub obdarza Podolskiego. Dla kibiców tego zespołu jest to świetna wiadomość. Podolski stał się ulubieńcem publiczności, która ceni jego zaangażowanie i pasję do gry. Jego obecność na boisku dodaje drużynie pewności siebie i pozytywnej energii.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia