Czy powiększanie piersi jest bezpieczne?

medycyna estetyczna w Polsce osiągnęła najwyższy poziom reprezentowany przez kliniki światowe

337

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

zabieg powiększenia piersi - czy to bezpieczne?
czy powiększanie piersi jest bezpieczne

Powiększanie piersi to popularny zabieg medyczny, który wielu kobietom pozwala pożegnać się z kompleksami związanymi z małym biustem. W tym celu stosuje się przede wszystkim implanty, jakie wszczepiane są pod skórę. W efekcie nie tylko piersi zyskują większy rozmiar, ale też nowy kształt i jędrność. Chociaż jest to poważna ingerencja w organizm Pacjentki, to dzięki wnikliwej konsultacji lekarskiej powoduje się, że nie jest zagrożeniem dla zdrowia i nie powoduje negatywnych skutków ubocznych. Na czym polega ten zabieg i dlaczego warto go wykonać?

Kiedy warto wykonać powiększanie biustu?

Powiększanie biustu za pomocą implantów zawsze wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem chirurgii plastycznej. Częstym wskazaniem do zabiegu jest nie tylko zwiększenie wymiaru piersi, ale też redukcja ich rozmiaru. Poza tym wykonuje się go też u kobiet, które po okresie ciąży, porodzie i karmieniu piersią nie są zadowolone z kształtu i wyglądu swojego biustu. Proces polegający na aplikacji implantów do piersi zalecany jest też w przypadku rekonstrukcji biustu, na przykład po przebytej mastektomii lub różnych urazach.

Jak przebiega zabieg powiększania biustu?

Powiększanie piersi implantami wymaga odpowiedniego przygotowania się Pacjentki. W trakcie kwalifikacji lekarskiej lekarz dokładnie analizuje jej stan zdrowia, zleca wykonanie specjalistycznych badań. Dopiero gdy nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania zabiegu, lekarz dobiera właściwy rodzaj implantów. Są one uzależnione od wieku Pacjentki, jej stanu zdrowia czy prowadzonego stylu życia. Specjalista musi też dokładnie przeanalizować oczekiwania kobiety. Przed operacją z kolei lekarz zaznacza na ciele Pacjentki punkty orientacyjne, które mają ułatwić cięcie zabiegowe.

Cała procedura zabiegowa odbywa się po znieczuleniu ogólnym. Implanty aplikuje się pod skórę. W tym celu wykonywane są nacięcia i tworzy się kieszeń podmięśniową lub nadmięśniową. Kiedy lekarz umieści implant pod skórą, musi następnie zweryfikować jego położenie. Dopiero później może zamknąć naczynia krwionośne i zszyć ranę.

Jeśli celem zabiegu jest redukcja wielkości biustu, wtedy chirurg usuwa nadmiar skóry lub gruczołu. Formuje też go wyżej i po nadaniu gruczołowi odpowiedniego kształtu, może wszczepić implant piersi. Po zakończonej procedurze Pacjentce zakłada się opatrunki oraz specjalny biustonosz uciskowy.

Dlaczego warto zdecydować się na powiększanie biustu implantami?

Zabieg ten nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i jest powszechnie stosowany. Daje też możliwość wprowadzenia implantów za pomocą niewielkich nacięć. W efekcie po zakończonej procedurze na skórze pozostają bardzo małe, niewidoczne blizny. Na uwagę zasługuje też fakt, że powiększanie biustu implantami pozwala poprawić proporcje sylwetki, zmniejszyć asymetrię biustu czy pozbyć się kompleksów związanych ze zbyt małą jego wielkością. Poza tym obecnie lekarze stosują głównie implanty wykonane z silikonu, które nie powodują żadnego zagrożenia dla zdrowia Pacjentki ani nie powodują żadnych alergii czy uczuleń.

W Klinice OT.CO nie tylko powiększanie biustu cieszy się ogromnym uznaniem. Na uwagę zasługuje też lifting powiek, który również pozwala pozbyć się wielu kompleksów związanych z wyglądem.

przeczytaj także o niezwykłych właściwościach borówki

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia