RAJD WILEŃSKI 2023.06.08-11

Rajd Wileński 2023 - Akcja Wilno to możliwość zwiedzena zamku w Trokach, Wilna, Ostrej Bramy, cmentarza na Rossie z grobem Marszałka Józefa Piłsudskiego i Druskiennik

600

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

RAJD WILEŃSKI 2023.06.08-11 - AKCJA WILNO. WESOŁE MALUCHY 126p
RAJD WILEŃSKI 2023.06.08-11 - AKCJA WILNO. WESOŁE MALUCHY 126p

Rajd Wileński 2023 – Akcja Wilno to wyprawa na pierwszy w historii rajd zagraniczny zorganizowany przez Wesołe Maluchy 126p. Jak piszą organizatorzy, jedziemy sentymentalnie na przedwojenne kresy wschodnie II Rzeczypospolitej, które obecnie znajdują się na terytorium Litwy.

W czwartek 8 czerwca 2023 o 8.00 z Zielonki ul. Wolności stawy Glinianki koło Warszawy rusza kolumna wyjazdowa w kierunku miasteczka namiotowego RUDKA-TARTAK. Z innych kierunków można udać się bezpośrednio, albo dołączyć na trasie. Można też przyjechać w piątek oraz sobotę rano. Wesołe Maluchy 126p mają nadzieję że imprezy tego typu będą odbywać się cykliczne lub przynajmniej raz na jakiś czas.

Zaplanowano wjazd na teren Litwy na głębokość 170 km w sobotę 10 czerwca od 7.00 i powrót o 22.00 na camping zlokalizowany jako miasteczko namiotowe.

Dzięki uprzejmości władz gminy Rutka-Tartak, spotykanie nastąpi na terenie placu rekreacyjnego nad jeziorem Pobondzie, całkowicie gratis dla uczestników rajdu. To piękny teren bezpośrednio przylegający do jeziora znajdujący się w bliskiej odległości granicy RP . Tam będziemy baza wydarzenia od czwartku do soboty, kiedy to około godziny 7.00 ruszamy na Wilno. Czwartek i piątek to czas, który można wykorzystać na integrację grupy oraz zwiedzenie ciekawych miejsc w bliskiej odległości od campingu.

Trasa zagraniczna obejmie dojazd do zamku w Trokach a następnie do Wilna czyli celu naszego rajdu. W Wilnie po zaparkowaniu Maluchów grupa przejdzie z przewodnikiem przez historyczną część miasta do Ostrej Bramy. Kolejnym celem będzie cmentarz na Rossie gdzie zostaną zapalone znicze przed grobem z pochowanym sercem Marszałka Józefa Piłsudskiego razem z matką. Droga powrotna to słynny kurort Druskienniki, zwiedzanie i krótka przerwa w trasie.

Wesołe Maluchy 126p postarają się również o zabezpieczenie techniczne, gdyby w tak długiej trasie zdarzyło się coś nieprzewidzianego. W przypadku poważniejszych awarii serwis techniczny który będzie jechał pomoże powrócić na camping koło granicy. Zapraszamy wszystkich na RAJD WILEŃSKI, tak grupy zaprzyjaźnione z organizatorem jak i posiadacze niezrzeszeni Fiatów 126p.

Do zobaczenia na miejscu.

TRASA RAJDU WILEŃSKIEGO

Dystans jaki muszą pokonać uczestnicy z campingu RUDKA-TARTAK do Wilna przez Troki, oraz powrót z Wilna przez Druskienniki na camping wynosi około 400 km. Jest to bardzo przyzwoity dystans do zrobienia w godzinach 7.00 do 22.00. W tym czasie nastąpią liczne przerwy na zwiedzanie. Zaplanowany jest również w drodze powrotnej jeden grupowy postój na tankowanie maluchów na terenie Litwy.

Plan trasy – przewidywane godziny wyjazdów

10.00 przyjazd pod zamek w Trokach,

13.00 wjazd na parkingi w Wilnie,

17.00 wyjazd z Wilna w kierunku Druskiennik,

19.00 Zwiedzanie Druskiennik,

21.00 przejazd do granicy na camping Rudka -Tartak.

Pole namiotowe jest gratis dla wszystkich uczestników przez 4 dni, od czwartku do niedzieli. Całkowita długość RAJDU WILEŃSKIEGO, licząc od Warszawy do Wilna i z powrotem wynosi około 1000 km.

RAJD WILEŃSKI 2023 dokumenty i cb

RAJD WILEŃSKI 2023 - AKCJA WILNO 8-11.06.2023
RAJD WILEŃSKI 2023 – AKCJA WILNO 8-11.06.2023

Do przekroczenia granicy z Litwą wystarczy posiadanie dowodu osobistego lub paszportu dla dorosłych. Dla dzieci trzeba posiadać paszport lub specjalny dowód osobisty dla dzieci. Pamiętajcie żeby oprócz dzieci zabrać także wymagane dla nich dokumenty. Co prawda granice wewnętrzne UE są otwarte, a granica z Litwą to przejazd bez kontroli, ale lepiej dmuchać na zimne. Każdy samochód musi posiadać ważne ubezpieczenie OC.

Grupa WESOŁE MALUCHY 126p używa na wyjazdach cb radia nasz kanale 33. Przed wyjazdem w daleką podróż pomyśl o założeniu takiego w swoim Maluchu 126p. Radio to przede wszystkim bezpieczeństwo w trasie oraz miła atmosfera na kanale.

Pozostałych informacji szukaj na stronie organizatora RAJD WILEŃSKI 2023 – AKCJA WILNO . WESOŁE MALUCHY 126p

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia