Główne powody, dla których e-sport jest dziś tak popularny

Dlaczego granie w e-sport jest obecnie tak bardzo popularne?

359

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej
Czy pozaboiskowe kontrowersje Mundialu są w stanie odwrócić uwagę kibiców od sportowej rywalizacji?

Bez wątpienia świat e-sportu z każdym dniem staje się coraz większy. Na scenie pojawia się nie tylko coraz więcej tytułów gier, ale także szybko rośnie grono fanów. Jednak mimo że branża stale się rozwija, wciąż jest wiele osób, które jeszcze nie słyszały o tym zjawisku.

W tym artykule opisujemy główne powody popularności esportów, które są atrakcyjną alternatywą dla grania w kasyno online.

Rozwój gier e-sportowych

Pierwsza dekada XXI wieku była punktem zwrotnym w grach esportowych, począwszy od Korei Południowej, ponieważ to właśnie Korea Południowa czerpała korzyści z ogromnego projektu infrastrukturalnego, w ramach którego ponad połowa jej populacji została podłączona do internetu. Oprócz tego rząd dokonał znacznej deregulacji, co obniżyło barierę dla nowych dostawców usług internetowych i umożliwiło firmom rozszerzenie istniejącej struktury. W rezultacie Korea Południowa szczyci się obecnie jednymi z najszybszych prędkości internetu na świecie. Wreszcie w 1997 roku azjatycki kryzys finansowy spowodował wysokie bezrobocie, zwłaszcza wśród młodzieży, co spowodowało, że wielu studentów i młodych dorosłych zostało w domu i grało w gry wideo, aby zająć czas i zaoszczędzić pieniądze.

To właśnie w tym czasie w Korei Południowej wydano Starcraft, a popularność gry drastycznie wzrosła. W połączeniu z szybkim internetem, wysokimi wskaźnikami łączności i stopą bezrobocia wśród młodzieży, Korea Południowa była idealnym środowiskiem do rozwoju profesjonalnych graczy. W rezultacie Starcraft wszczepił się w koreańską kulturę i historię. W 2000 roku południowokoreańskie Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki utworzyło Korean e-Sports Associate w celu wprowadzania na rynek i regulowania branży. Mecze e-sportowe zaczęły być transmitowane w telewizji, profesjonalni gracze stali się celebrytami z ogromną rzeszą fanów, a branża zaczęła gromadzić ogromną widownię.

Korea Południowa narzuciła tempo reszcie świata w dziedzinie profesjonalnego grania. W 2000 roku uruchomiono główne międzynarodowe turnieje i profesjonalne ligi gier, w tym World Cyber ​​​​Games, Electronic Sports World Cup i Major League Gaming. MLG jest obecnie największą ligą e-sportową i zapewnia jedne z najwyższych dostępnych wygranych. 

W drugiej połowie dekady pojawiły się nowe gry, takie jak Dota, Warcraft, League of Legends i Counter-Strike. Większość z nich stała się podstawą profesjonalnych gier.

Świetne źródło rozrywki

Oprócz zwykłego oglądania meczów i turniejów oraz kibicowania ulubionemu zawodnikowi lub drużynie, możesz także obstawiać zakłady na e-sport. Dzięki wielu platformom bukmacherskim obstawianie faworytów jest obecnie łatwiejsze niż kiedykolwiek

Jest mnóstwo gier do wyboru

Nawet jeśli można argumentować, że istnieje również wiele realnych sportów do wyboru, faktem jest, że liczba e-sportów, z których można stawiać zakłady, wydaje się nieskończona. Oprócz szerokiego wyboru wszystkie prezentowane gry mają znakomitą grafikę, co jest tylko kolejnym czynnikiem, który sprawia, że ​​e-sport jest tak atrakcyjny dla szerokiej publiczności.

Esport bardziej towarzyski niż zwykły sport

E-sport jest w rzeczywistości o wiele bardziej towarzyski niż jakikolwiek inny sport. Chociaż prawdą jest, że wszystkie sporty oferują wspaniałe możliwości spotkań towarzyskich, to jednak e-sport po prostu przenosi sprawy na zupełnie inny poziom. Każdy miłośnik gier wideo wie, że granie w gry, to po prostu bardzo towarzyskie zajęcie, dzięki któremu możemy poznać nowych ludzi albo dołączyć do różnych grup czy drużyn. Poza tym, ponieważ e-sport nie jest tak wymagający fizycznie, jak niektóre inne sporty, to jest to ważny argument na spędzenie wielu godzin na rozmowach z członkami zespołu i innymi graczami, podczas ćwiczenia swoich umiejętności.

Podobieństwa e-sportu do sportu realnego

Rywalizacja leży u podstaw e-sportu. Podobnie jak w przypadku innych wydarzeń sportowych, takich jak piłka nożna, koszykówka, baseball itp. Ludzie kochają rywalizację w grach i to zarówno, kiedy ją oglądają, ale także jeśli w niej sami uczestniczą bezpośrednio.

Bardzo łatwo jest śledzić i zostać kibicem określonej drużyny e-sportowej lub konkretnego gracza. Ludzie na całym świecie uwielbiają oglądać, jak zawodowcy grają ze sobą w meczach. Tak więc powodem, dla którego e-sport jest tak popularny, jest fakt, że przypomina on każde inne wydarzenie sportowe. Kibice uwielbiają oglądać swój ulubiony sport rozgrywany na najwyższym poziomie. Ponadto dzięki platformom do przesyłania strumieniowego online, takim jak Twitch i YouTube, profesjonalne gry są bezpłatne, łatwo dostępne i można je oglądać 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu.

Oprócz tego eSport ma również podobne kontrowersje, jak inne rozgrywki sportowe. Podobnie jak w przypadku innych sportów, najlepsi gracze są wymieniani, transferowani i często przechodzą z drużyny do drużyny. W profesjonalnych grach nowi gracze nieustannie walczą o odebranie tronu wieloletnim faworytom. Szybko zaczęły pojawiać się rywalizacje przeciwko najlepszym zespołom i graczom.

Jak widać, podobieństw między sportami tradycyjnymi a e-sportem jest wiele. Nic więc dziwnego, że e-sport rozwija się tak, jak każdy inny sport.

Podsumowanie

W dobie wszechobecnego internetu, granie w e sport staje się dziś coraz bardziej popularne ze względu właśnie na powszechność. Aby w tym wszystkim uczestniczyć, wystarczy tylko dojście do internetu. Pamiętaj, że możesz stać się graczem w esport, grając i oglądać mecze w esport w internecie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia