BRĄZ Ligi Narodów Polskich siatkarek

415

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu reprezentacja polski kobiet w siatkówce. BRĄZ Ligi Narodów Polskich siatkarek.
BRĄZ Ligi Narodów Polskich siatkarek - Reprezentacja Polski siatkarek w Arlington (USA).

BRĄZ Ligi Narodów Polskich siatkarek – Tak, tak to jest historyczny sukces, jakiego dokonały Polskie siatkarki na tegorocznej lidze narodów zdobywając brązowy medal. Reprezentacja Polski siatkarek w meczu o 3 miejsce pokonały Reprezentację Stanów Zjednoczonych. Oczywiście w 5 setach 3:2 (25:15, 16:25, 25:19, 18:25, 17:15). Ligę wygrała Reprezentantki Turcji przed Chinkami. Czwarte miejsce zajęła reprezentacja Stanów Zjednoczonych, piąte miejsce Reprezentantki Brazylii. Szóste miejsce Reprezentantki Włoch. Siódme miejsce Reprezentantki Japonii. Ósme miejsce Reprezentantki Niemiec. Dziewiąte miejsce Reprezentantki Serbii. Dziesiąte miejsce Reprezentantki Kanady. Jedenaste miejsce Reprezentantki Dominikany. Dwunaste miejsce Reprezentantki Holandii. Trzynaste miejsce Reprezentantki Bułgarii. Czternaste miejsce Reprezentantki Tajlandii. Piętnaste miejsce Reprezentantki i szesnaste miejsce Reprezentantki Korea Południowa. I oczywiście ogromne brawa należą się dla wszystkich Reprezentacji, które brały udział w Lidze Narodów w piłce siatkowej kobiet 2023.

BRĄZ Ligi Narodów Polskich siatkarek – historia i medale ligi narodów

Liga Narodów w piłce siatkowej kobiet (FIVB Volleyball Women’s Nations League, VNL). Międzynarodowe rozgrywki w piłce siatkowej kobiet, organizowane corocznie od 2018 roku przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB) dla wybranych przez FIVB reprezentacji narodowych. Siatkarska Liga Narodów powstała w miejsce organizowanej w latach 1990-2017 Grand Prix.
Dlatego 13 października 2017 roku FIVB zaprezentowała w Paryżu nowy format (Ligę Narodów). Który zastąpił organizowane dotychczas Ligę Światową oraz World Grand Prix. Pierwsza edycja zaplanowała, została między 15 maja a 1 lipca 2018 roku. Inauguracyjny turniej finałowy odbył się w Nankin w Chinach, w którym zwyciężyły reprezentantki Stanów Zjednoczonych, pokonując Turcję 3:2.


Oczywiście dotychczasowi medalistki to:
Reprezentacja Stanów Zjednoczonych ma trzy medale złote. Reprezentacja Turcji, również ma 3 medale, ale każdy z innego kruszcu. Ponieważ 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy. Włoska Reprezentacja 1 złoty medal. Brazylijska Reprezentacja, także 3 medale tak jak Turcja i USA. W tym przypadku 3 srebrne medale. Podobnie jest także u Reprezentacji Chin, ponieważ 3 medale, ale już 1 srebrny i 2 brązowe. I oczywiście pozostaję Reprezentacja Polski z 1 medalem brązowym. Z tym samym dorobkiem jest Reprezentacja Serbii, ponieważ krążek tego samego kruszcu brązowego.

BRĄZ Ligi Narodów Polskich siatkarek – system rozgrywek

W Lidze Narodów corocznie bierze udział 16 reprezentacji narodowych. Reprezentacje podzielone zostały na dwie kategorie – stałych uczestników oraz drużyn pretendujących. Stałymi uczestnikami są: Brazylia, Chiny, Holandia, Japonia, Korea Południowa, Niemcy, Rosja, Serbia, Stany Zjednoczone, Tajlandia, Turcja oraz Włochy. Do grupy pretendentów należą natomiast: Argentyna, Belgia, Bułgaria, Dominikana, Kanada oraz Polska. Stali uczestnicy mają zapewniony udział w rozgrywkach w kolejnym roku niezależnie od osiągniętego wyniku. Pretendenci natomiast będą zagrożeni spadkiem.
Drużyny rozegrają ze sobą po jednym spotkaniu w ramach 20 turniejów grupowych organizowanych przez poszczególnych uczestników. Każdy ze stałych uczestników będzie gospodarzem przynajmniej jednego turnieju grupowego. Do turnieju finałowego awansuje pięć najlepszych reprezentacji po rozegraniu wszystkich meczów grupowych oraz gospodarz turnieju finałowego.
W ramach turnieju finałowego drużyny rozstawione zostaną w dwóch grupach. W każdej grupie znajdą się po trzy zespoły. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do półfinałów. Zwycięzcy półfinałów zagrają o złoty medal, natomiast przegrani o brązowy medal.

BRĄZ Ligi Narodów Polskich siatkarek – skład i sztab naszej Reprezentacji

Zawodniczki:
Katarzyna Wenerska – rozgrywająca.
Julia Nowicka – rozgrywająca.
Martyna Łukasik – przyjmująca.
Martyna Czyrniańska – przyjmująca.
Olivia Różański – przyjmująca.
Monika Fedusio – przyjmująca.
Magdalena Stysiak – atakująca.
Monika Gałkowska – atakująca.
Agnieszka Korneluk – środkowa.
Kamila Witkowska – środkowa.
Joanna Pacak – środkowa.
Magdalena Jurczyk – środkowa.
Dominika Pierzchała – środkowa.
Maria Stenzel – libero.
Aleksandra Szczygłowska – libero.

Na zdjęciu reprezentacja polski kobiet w siatkówce. BRĄZ Ligi Narodów Polskich siatkarek.
BRĄZ Ligi Narodów Polskich siatkarek – Reprezentacja Polski siatkarek w Arlington (USA).

Oczywiście to również zasługa dla całego sztabu szkoleniowego.
Stefano Lavarini – trener.
Nicola Vettori – trener asystent.
Krystian Pachliński – trener współpracujący.
Bartosz Groffik – trener przygotowania fizycznego.
Kacper Duda – statystyk/trener współpracujący.
Fabio Gabban – statystyk.
Krzysztof Zając – lekarz prowadzący.
Benita Gabor-Sarnecka – fizjoterapeutka.
Dominika Bogaczyk – fizjoterapeutka.
Szymon Szlendak – kierownik reprezentacji Polski kobiet.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Tour de France 2023 / 110 edycja

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia