Protest na granicy Polska – Ukraina, nowe przejście uruchomione

kolejne przejście dla pustych ciężarówek powracających do Polski otwarte, kolejny gest dobrej woli?

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

kolejne przejście dla TIRów otwarte po stronie ukraińskiej
kolejne przejście dla TIRów otwarte po stronie ukraińskiej

Otwarcie przejścia Uhrynów-Dołhobyczów dla pustych ciężarówek jest istotnym krokiem podjętym przez Ukrainę w celu odblokowania wspólnej granicy. Ta decyzja ma na celu ułatwienie tranzytu dla ciężarówek wyjeżdżających do Polski. Ponowne umożliwienie im odpraw bez rejestracji w elektronicznej kolejce.

Sytuacja na granicy z Ukrainą ma szansę się unormować?

Minister infrastruktury Ukrainy, Ołeksandr Kubrakow, podkreślał, że to tylko początek działań mających na celu odblokowanie wszystkich punktów granicznych na linii polsko-ukraińskiej. Ta inicjatywa jest podejmowana w kontekście protestu polskich przewoźników. Protestu który trwa od blisko miesiąca i wpłynął na utrudnienia w transporcie na granicy między Polską a Ukrainą.

Blokada na granicy między Polską a Ukrainą miała miejsce w listopadzie 2023 roku i była wynikiem protestu polskich przewoźników drogowych. Przewoźnicy zablokowali granicę w reakcji na wprowadzone przez Ukrainę ograniczenia w ruchu ciężarówek polskich na terytorium ukraińskim.

Jest szansa że konflikt na granicy będzie wygasał

Ukraińskie władze wprowadziły te ograniczenia po serii incydentów na trasie i w związku z niezadowoleniem dotyczącym różnych aspektów funkcjonowania transportu drogowego między Polską a Ukrainą. Te działania miały na celu kontrolę przewozu towarów i regulowanie ruchu ciężarówek międzynarodowych.

Protestujący polscy przewoźnicy zablokowali granicę, co spowodowało poważne utrudnienia w przepływie ruchu handlowego i transportowym na granicy między obydwoma krajami. Blokada granicy wpłynęła na funkcjonowanie gospodarki, szczególnie w kontekście wymiany handlowej i dostaw towarów między Polską a Ukrainą.

W reakcji na ten protest i w celu odblokowania sytuacji, Ukraina podjęła kroki, takie jak odprawy pustych ciężarówek wyjeżdżających do Polski przez przejście graniczne Uhrynów-Dołhobyczów bez konieczności rejestracji w elektronicznej kolejce. Ta decyzja miała na celu rozwiązanie części problemów i odciążenie sytuacji na granicy między obydwoma krajami.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia