Donald Tusk spotyka się z przewodniczącą KE. Czy Polska szybko otrzyma środki z KPO ?

Tusk i von der Leyen dyskutują o przyszłości Polski i KPO

253

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W tle walka o środki z KPO
Polska wraca do pełnej obecności w UE. Donald Tusk i szybkie wypłaty środków z KPO

Donald Tusk, przewodniczący Koalicji Obywatelskiej, spotkał się z przewodniczącą Komisji Europejskiej. Ursulą von der Leyen, w istotnym dla Polski spotkaniu w Brukseli. Celem tej wizyty było przyspieszenie procesu powrotu Polski do pełnej obecności w Unii Europejskiej. A także uzyskanie szybkich wypłat środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO).

Tusk i von der Leyen dyskutują o przyszłości Polski i KPO

Tusk wyraził nadzieję na błyskawiczne wypłaty środków z KPO, podkreślając, że szybkość tworzenia rządu jest kluczowym czynnikiem. Oferując gwarancję szybkich transakcji, Tusk zaznaczył, że to obecna sytuacja polityczna w kraju determinuje tempo otrzymywania wsparcia finansowego. Frekwencję Szefowa KE, Ursula von der Leyen, ciepło przyjęła Tuska. Podkreślając rekordową frekwencję w wyborach jako wyraz silnej więzi Polaków z demokracją. Spotkanie to miało również na celu poruszenie ważnych kwestii, w których głos Polski odgrywa kluczową rolę na arenie międzynarodowej.

24 mld zł z KPO

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez OKO.press, von der Leyen poinformowała Tuska, że Polska ma szansę na otrzymanie 24 mld zł z KPO szybko i bez dodatkowych wymagań. To z pewnością stanowi ważny impuls dla polskiej gospodarki, pod warunkiem sprawnego procesu politycznego na krajowym poziomie.

Warto zaznaczyć, że kluczowe dla Polski decyzje podejmowane na forum europejskim są obecnie ściśle związane z sytuacją polityczną w kraju. Szybkie wypłaty z KPO i powrót do pełnej obecności w UE stają się priorytetem dla Donalda Tuska i jego sojuszników w opozycji.

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia