Pogoda w Niedzielę 17 grudnia 2023

Dzisiejszy dzień najlepiej spędzić na domowych przyjemnościach.

312

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Niedzielę 17 grudnia 2023 - biała mapka pogodowa Polski na tle zaparowanego okna z kroplami deszczu
(fot:meteo.imgw.pl)

Niedziela 17 grudnia to dzień, w którym nie warto zapominać o parasolu i ciepłym płaszczu. W całym kraju panuje pochmurna i wilgotna aura, a miejscami pada słaby deszcz. Jaka będzie pogoda w Niedzielę 17 grudnia

Dzisiejszą niedzielę najlepiej spędzić w domu i zająć się czymś przyjemnym. Pogoda w całym kraju będzie pochmurna i deszczowa, a temperatura nie przekroczy 10°C. Wiatr będzie wiał z zachodu, umiarkowany lub dość silny, w porywach sięgając do 80 km/h. Ciśnienie będzie się wahać czasem spadać, co może wpływać na pogorszenie samopoczucia i zdrowia. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, a wilgotność powietrza będzie bardzo wysoka.

Północna Polska: deszcz i silny wiatr

Jeśli mieszkasz na północy kraju, musisz liczyć się z nieprzyjemną pogodą. Niebo będzie pokryte chmurami, a z nich spadnie słaby, ale uciążliwy deszcz. Nie spodziewaj się wysokich temperatur – najcieplej będzie na Nizinie Szczecińskiej i w Kotlinie Gorzowskiej, gdzie termometry pokażą 10°C. Na Suwalszczyźnie natomiast temperatura nie przekroczy 5°C. Dodatkowo, z zachodu zawieje mocny wiatr, który w porywach może osiągnąć nawet 80 km/h. Ciśnienie będzie wzrastać, ale nie poprawi to nastroju ani samopoczucia.

Pogoda w Niedzielę 17 grudnia w Trójmieście: deszczowa niedziela

Jeśli planowałeś spacer po plaży lub zwiedzanie zabytków Gdańska, Gdyni i Sopotu, lepiej zmień swoje plany. W tych miastach pogoda nie sprzyja turystyce ani rekreacji. Duże zachmurzenie i przelotny deszcz utrudnią widoczność i zepsują humor. Temperatura wyniesie 8°C, a zachodni wiatr będzie wiał z prędkością do 80 km/h. Ciśnienie będzie rosło, ale nie odczujesz tego pozytywnie. W Gdańsku w południe wyniesie 1024 hPa.

Południowa Polska: pochmurno i chłodno

Na południu Polski nie zobaczysz dziś słońca. Niebo będzie pokryte chmurami, a temperatura nie przekroczy 9°C. Wiatr będzie wiał z zachodu, słaby lub umiarkowany, ale czasami silniejszy. Ciśnienie będzie spadać, co może wpłynąć na bóle głowy i złe samopoczucie.

Kraków: pochmurna pogoda w Niedzielę 17 grudnia w stolicy Małopolski

Kraków nie zachwyci dziś swoim urokiem. Pogoda będzie pochmurna i chłodna, a temperatura nie przekroczy 8°C. Wiatr będzie wiał z zachodu, słaby lub umiarkowany, ale czasami silniejszy. Ciśnienie będzie spadać, co może wpłynąć na bóle głowy i złe samopoczucie. W południe osiągnie 1005 hPa.

Zachodnia Polska: pochmurno i deszczowo

Na zachodzie Polski nie ma szans na przejaśnienia. Niebo będzie pokryte chmurami, a miejscami padać będzie słaby, przelotny deszcz. Temperatura wyniesie od 9°C w Poznaniu i we Wrocławiu, do 10°C na Nizinie Szczecińskiej i w Kotlinie Gorzowskiej. Wiatr będzie wiał z zachodu, umiarkowany lub dość silny, w porywach sięgając do 60 km/h. Ciśnienie będzie spadać, co może wpływać na pogorszenie nastroju i zdrowia.

Poznań: pochmurna niedziela

Poznań nie zachęca dziś do spacerów ani zwiedzania. Pogoda będzie pochmurna i deszczowa, a temperatura wyniesie 9°C. Wiatr będzie wiał z zachodu, umiarkowany lub dość silny, w porywach sięgając do 60 km/h. Ciśnienie będzie spadać, co może wpływać na pogorszenie nastroju i zdrowia. W południe wyniesie 1021 hPa.

Centralna Polska: pochmurno i deszczowo

Centrum Polski bez szans na poprawę pogody. Niebo będzie pokryte chmurami, a okresami padać będzie słaby, przelotny deszcz. Wiatr będzie wiał z zachodu, umiarkowany lub dość silny, w porywach sięgając do 60 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, co może wpływać na zmęczenie i bóle głowy.

Warszawa: pochmurna stolica

Warszawa nie zachwyca dziś swoją pogodą. Pogoda w Warszawie będzie pochmurna i deszczowa, a temperatura maksymalna sięgnie 7°C. Wiatr będzie wiał z zachodu, umiarkowany lub dość silny, w porywach sięgając do 60 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, co może wpływać na zmęczenie i bóle głowy. W południe wyniesie 1016 hPa.

Biomet: niekorzystny dla zdrowia – pogoda w Niedzielę 17 grudnia

W całym kraju wilgotność powietrza utrzyma się na bardzo wysokim poziomie, przekraczając 95%. Pogoda sprawi, że odczujemy chłód, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. Osoby wrażliwe na zmiany pogody mogą odczuwać bóle głowy, stawów, mięśni, a także zmęczenie, senność, drażliwość i obniżenie nastroju. Zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej i psychicznej, a także dbanie o ciepłe ubranie i odpowiednie nawodnienie organizmu.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia