Dwa modele Tesli ze zniżką – tak Elon Musk ratuje sprzedaż w Niemczech po zakończeniu rządowego programu dotacji

Tesla ratuje niemieckich klientów przed utratą dotacji

278

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Autonomiczne pojazdy, przyszłość jazdy samochodem wygląda obiecująco dzięki technologii autonomicznej w ruchu drogowym
Autonomiczne pojazdy, przyszłość jazdy samochodem wygląda obiecująco dzięki technologii autonomicznej w ruchu drogowym

Rząd Niemiec zaskoczył wszystkich, gdy ogłosił, że od 17 grudnia 2023 r. nie będzie już przyjmował nowych wniosków o premię środowiskową. Premia wynosiła do 6750 euro dla nabywców samochodów elektrycznych. Program ten miał obowiązywać do końca roku, ale nagle wstrzymano go z powodu konieczności przeprowadzenia transformacji energetycznej kraju. W wyniku wyroku Federalnego Trybunału Konstytucyjnego, z Funduszu Klimatu i Transformacji (KTF) wydzielono 60 miliardów euro na ten cel. To oznacza, że plan gospodarczy KTF na 2024 rok musi zostać zmieniony i będzie dysponował mniejszym budżetem. Dwa modele Tesli ze zniżką

Dwa modele Tesli ze zniżką – Musk nie pozostawia klientów na lodzie

Tesla, która jest liderem rynku samochodów elektrycznych w Niemczech. Nie chciała, aby jej klienci czuli się oszukani przez nagłą zmianę polityki rządowej. Dlatego firma ogłosiła, że do 31 grudnia 2023 r. będzie oferować zniżkę w wysokości dotacji, która przysługiwała klientom planującym zakup Modelu 3 lub Modelu Y. Warunkiem jest, że samochód musi być odebrany z dostawy do końca roku. Tesla zapewniła, że ta oferta jest “wyrazem wdzięczności” dla swoich klientów i “zobowiązaniem do promowania zrównoważonej mobilności”. Amerykańska firma zdecydowała się pokryć różnicę wynikającą z niespodziewanego zakończenia rządowego programu dotacji do pojazdów typu BEV.

Jaka była wartość dotacji? dwa modele Tesli ze zniżką

Premia środowiskowa, która była dostępna dla nabywców samochodów elektrycznych w Niemczech, składała się z dwóch części: federalnej i producenckiej. Federalny Urząd ds. Gospodarki i Kontroli Eksportu (BAFA) wypłacał 4500 euro lub 3000 euro w zależności od ceny katalogowej netto modelu podstawowego (do 40 tys. euro lub od 40 do 65 tys. euro). Producenci pojazdów dokładali do tej kwoty odpowiednio 2250 euro lub 1500 euro. Dotacja była dostępna zarówno dla nowych, jak i używanych samochodów (do 12 miesięcy, do 15 tys. km przebiegu, z pierwszej ręki).

Co dalej?

Nie wiadomo, czy rząd Niemiec wznowi program dotacji do samochodów elektrycznych w przyszłym roku lub czy wprowadzi jakieś inne formy wsparcia dla tego sektora. Wiadomo jednak, że Tesla nie zamierza zwalniać tempa i planuje zwiększyć swoją sprzedaż i udział w rynku na Starym Kontynencie.

SŁUCHAJ NAS ONLINE!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia