Pogoda w Środę 20 grudnia 2023

Środa z deszczem i śniegiem w całej Polsce

319

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Środę 20 grudnia - biała mapka prognostyczna na tle ponurego okna zachlapanego deszczem
Będzie chłodno i wietrznie. Wilgotność powietrza w środę osiągnie poziom 80-90%.

Jeśli planujesz wyjść z domu w środę, lepiej załóż ciepłą kurtkę i weź parasol. Pogoda na dziś nie zapowiada się zbyt przyjemnie. Na obszarze całego kraju wystąpią opady deszczu, miejscami do 10 litrów na metr kwadratowy. Na południu Polski niektóre regiony zobaczą także białe płatki śniegu. Temperatura maksymalna nie przekroczy 7 stopni Celsjusza, a wiatr z zachodu będzie wiał umiarkowanie i dość silnie, osiągając w porywach nawet 70 km/h. Jak będzie pogoda w największych miastach? Oto szczegółowa prognoza dla Krakowa, Poznania, Warszawy, Wrocławia i Trójmiasta. Pogoda w Środę 20 grudnia

Kraków – deszcz ze śniegiem wieczorem

W grodzie Kraka nie uniknie pochmurnej i deszczowej środy. Mieszkańcy miasta mogą spodziewać się słabych opadów deszczu przez cały dzień, a wieczorem także deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą maksymalnie 5 stopni Celsjusza, a wiatr południowo-zachodni będzie wiał umiarkowanie i dość silnie, w porywach osiągając 50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i w południe wyniesie 993 hPa.

Poznań – niewielkie rozpogodzenia i przelotne opady

W Poznaniu również nie zobaczymy słońca w środę. Duże zachmurzenie z niewielkimi rozpogodzeniami oraz przelotne opady deszczu będą towarzyszyć mieszkańcom miasta przez cały dzień. Temperatura maksymalna osiągnie 6 stopni Celsjusza, a wiatr południowo-zachodni będzie wiał umiarkowanie i dość silnie, w porywach dochodząc do 60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i w południe osiągnie 994 hPa.

Warszawa – w Środę 20 grudnia, pochmurno i deszczowo

Stolica Polski również nie będzie miała łatwo w środę. Pogoda w Warszawie zapowiada się pochmurna i deszczowa. Opady deszczu będą występować przez cały dzień, a temperatura maksymalna wyniesie 6 stopni Celsjusza. Wiatr zachodni będzie wiał umiarkowanie i okresami silniej, w porywach osiągając 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i w południe wyniesie 992 hektopaskali.

Wrocław – duże zachmurzenie i przelotne opady

Mieszkańcy Wrocławia również nie będzie miał powodów do radości w środę. Pogoda we Wrocławiu zapowiada się pochmurna i deszczowa. Duże zachmurzenie z niewielkimi rozpogodzeniami oraz przelotne opady deszczu będą panować przez cały dzień. Termometry pokażą maksymalnie 7 stopni Celsjusza, a wiatr południowo-zachodni będzie wiał umiarkowanie i dość silnie, w porywach dochodząc do 60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i w południe osiągnie 995 hPa.

Gdańsk, Gdynia, Sopot – pochmurno i burzowo

Trójmiasto również nie będzie mogło cieszyć się słońcem w środę. Pogoda w Trójmieście zapowiada się pochmurna i burzowa. Pochmurno z niewielkimi rozpogodzeniami oraz przelotne opady deszczu, wieczorem również deszczu ze śniegiem, będą towarzyszyć mieszkańcom miasta przez cały dzień. Możliwa jest burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 stopni Celsjusza, a wiatr południowo-zachodni i zachodni będzie wiał dość silnie, w porywach osiągając 70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i w południe osiągnie 998 hPa.

Biometeo – niekorzystne dla samopoczucia

Wilgotność powietrza w środę osiągnie poziom 80-90%. Będzie chłodno i wietrznie. Aura niekorzystnie wpłynie na samopoczucie. Osoby wrażliwe na zmiany pogody mogą odczuwać bóle głowy, stawów, mięśni, a także zmęczenie i rozdrażnienie. Zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej na zewnątrz, ubieranie się warstwowo i picie dużo płynów. Pogoda w Środę 20 grudnia 2023

SŁUCHAJ NAS ONLINE!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia