List Dziennikarzy: Czy to sygnał alarmowy czy polityczna zagrywka?

Michał Adamczyk, Marcin Tulicki i Samuel Pereira wysłali list do pracowników TVP, który mówi o zagrożeniu wolności słowa i apelu do Polaków o opór wobec czystek. Czytaj aby dowiedzieć się więcej!

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

odpartyjnienie TVP
odpartyjnienie TVP

Michał Adamczyk, Marcin Tulicki i Samuel Pereira opublikowali list skierowany do pracowników TVP na portalu wPolityce.pl dnia 26 października 2023 roku. Autorzy określili go jako „głos środowiska dziennikarskiego w obliczu zapowiadanych czystek”, ostrzegając przed rzekomym zagrożeniem wolności słowa. List porównuje sytuację do stanu wojennego, apelując do Polaków o opór wobec rzekomego zniszczenia pluralizmu w mediach. Opublikowanie listu wywołało wiele kontrowersji i krytyki wśród innych dziennikarzy i komentatorów. Niektórzy zarzucali autorom hipokryzję, cynizm i ośmieszanie się, podkreślając ich wcześniejsze związki z poprzednim rządem i brak troski o wolność słowa wówczas, gdy sami byli u władzy.

Jego autorzy określili go jako “głos środowiska dziennikarskiego w obliczu zapowiadanych czystek”. W liście ostrzegają, że wolność słowa jest zagrożona przez plany nowego rządu, który zamierza przeprowadzić polityczne czystki w mediach publicznych i prywatnych. Twierdzą, że są tworzone listy proskrypcyjne dziennikarzy, których ma dotknąć zakaz uprawiania zawodu. Porównują sytuację do stanu wojennego i apelują do Polaków o opór wobec zniszczenia pluralizmu w mediach.

List wywołał wiele kontrowersji i krytyki wśród innych dziennikarzy i komentatorów. Niektórzy zarzucali autorom hipokryzję, cynizm i ośmieszanie się. Podkreślali, że podpisani pod listem pracownicy TVP i innych mediów związanych z PiS-em byli funkcjonariuszami poprzedniego rządu i nie dbali o wolność słowa i pluralizm, gdy byli u władzy. Przypominali też o raporcie NIK, który wykazał wiele nieprawidłowości i nadużyć w TVP.

Z drugiej strony, niektórzy brali list w obronę i uznawali go za przejaw troski o los mediów publicznych i prywatnych. Argumentowali, że nowy rząd ma zamiar zlikwidować niezależność i różnorodność mediów. Wprowadzając podatek od reklam, zmieniając ustawę medialną i odwołując dotychczasowe władze TVP, Polskiego Radia i PAP. Twierdzili, że list jest wyrazem solidarności dziennikarskiej i sprzeciwu wobeci cenzury i represji.

Adamczyk wysłał list do pracowników TVP. Ujawniamy treść

List do pracowników TVP. Pod korespondencją podpisali się Michał Adamczyk, Marcin Tulicki i Samuel Pereira

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia