List Dziennikarzy: Czy to sygnał alarmowy czy polityczna zagrywka?

Michał Adamczyk, Marcin Tulicki i Samuel Pereira wysłali list do pracowników TVP, który mówi o zagrożeniu wolności słowa i apelu do Polaków o opór wobec czystek. Czytaj aby dowiedzieć się więcej!

207

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

odpartyjnienie TVP
odpartyjnienie TVP

Michał Adamczyk, Marcin Tulicki i Samuel Pereira opublikowali list skierowany do pracowników TVP na portalu wPolityce.pl dnia 26 października 2023 roku. Autorzy określili go jako „głos środowiska dziennikarskiego w obliczu zapowiadanych czystek”, ostrzegając przed rzekomym zagrożeniem wolności słowa. List porównuje sytuację do stanu wojennego, apelując do Polaków o opór wobec rzekomego zniszczenia pluralizmu w mediach. Opublikowanie listu wywołało wiele kontrowersji i krytyki wśród innych dziennikarzy i komentatorów. Niektórzy zarzucali autorom hipokryzję, cynizm i ośmieszanie się, podkreślając ich wcześniejsze związki z poprzednim rządem i brak troski o wolność słowa wówczas, gdy sami byli u władzy.

Jego autorzy określili go jako “głos środowiska dziennikarskiego w obliczu zapowiadanych czystek”. W liście ostrzegają, że wolność słowa jest zagrożona przez plany nowego rządu, który zamierza przeprowadzić polityczne czystki w mediach publicznych i prywatnych. Twierdzą, że są tworzone listy proskrypcyjne dziennikarzy, których ma dotknąć zakaz uprawiania zawodu. Porównują sytuację do stanu wojennego i apelują do Polaków o opór wobec zniszczenia pluralizmu w mediach.

List wywołał wiele kontrowersji i krytyki wśród innych dziennikarzy i komentatorów. Niektórzy zarzucali autorom hipokryzję, cynizm i ośmieszanie się. Podkreślali, że podpisani pod listem pracownicy TVP i innych mediów związanych z PiS-em byli funkcjonariuszami poprzedniego rządu i nie dbali o wolność słowa i pluralizm, gdy byli u władzy. Przypominali też o raporcie NIK, który wykazał wiele nieprawidłowości i nadużyć w TVP.

Z drugiej strony, niektórzy brali list w obronę i uznawali go za przejaw troski o los mediów publicznych i prywatnych. Argumentowali, że nowy rząd ma zamiar zlikwidować niezależność i różnorodność mediów. Wprowadzając podatek od reklam, zmieniając ustawę medialną i odwołując dotychczasowe władze TVP, Polskiego Radia i PAP. Twierdzili, że list jest wyrazem solidarności dziennikarskiej i sprzeciwu wobeci cenzury i represji.

Adamczyk wysłał list do pracowników TVP. Ujawniamy treść

List do pracowników TVP. Pod korespondencją podpisali się Michał Adamczyk, Marcin Tulicki i Samuel Pereira

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia