Iga Świątek to najlepiej zarabiająca sportsmenka w 2023.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

IGA SWIATEK
Iga Swiątek

22-letnia polska tenisistka Iga Świątek jest najlepiej zarabiającą sportsmenką na świecie w 2023 roku. Według magazynu „Forbes” zarobiła w tym roku 23,9 miliona dolarów, z czego 9,9 miliona na korcie i 14 milionów poza kortem. Te liczby robią wrażenie – Iga Świątek to najlepiej zarabiająca sportsmenka w 2023.

Świątek triumfowała w trzech turniejach wielkoszlemowych w 2023 roku: Australian Open, Roland-Garros i US Open. Dzięki temu została pierwszą tenisistką od 2016 roku, która wygrała trzy wielkoszlemowe turnieje z rzędu.

Sukcesy Świątek na korcie przełożyły się na jej zarobki. W 2023 roku zajęła drugie miejsce w rankingu WTA, a jej wygrane w turniejach wyniosły 9,9 miliona dolarów.

Iga Świątek to najlepiej zarabiająca sportsmenka w 2023.

Poza kortem Świątek współpracuje z wieloma markami, m.in. z firmą Nike, firmą Rolex i firmą Coca-Cola. Jej umowy sponsorskie przyniosły jej w 2023 roku 14 milionów dolarów.

Świątek jest pierwszą polską sportsmenką, która znalazła się na szczycie rankingu najlepiej zarabiających kobiet w sporcie. Jej sukces jest dowodem na to, że polskie sportowcy mogą osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej i być doceniani za swoje osiągnięcia.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia