Pogoda w Piątek 22 grudnia 2023

Jeśli będziecie musieli wyjść z domu, dobrze się ubierzcie - temperatura niska, a wiatr silny.

249

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Piątek 22 grudnia - biała mapka pogodowa Polski na tle okiennej szyby na której osiadają płatki śniegu
Zachmurzenie, śnieg i bardzo silne porywy wiatru

Jeśli planujesz wyjazd na święta lub po prostu chcesz spędzić miło czas na świeżym powietrzu, musisz się przygotować na trudne warunki pogodowe. W całym kraju panuje zima w pełni: niebo jest zachmurzone, temperatura niska, a wiatr silny. Do tego dochodzą opady śniegu. Pogoda w Piątek 22 grudnia

Zachmurzenie, śnieg i bardzo silne porywy wiatru

Piątek nie przyniesie nam żadnej ulgi od zimna i śniegu. W całym kraju niebo będzie pokryte chmurami, a słońce będzie rzadko widoczne. W ciągu dnia możemy spodziewać się słabych do umiarkowanych opadów śniegu, które będą się nasilać na północy kraju. Na Pomorzu Gdańskim, Żuławach i Kujawach może spaść nawet do 10 centymetrów białego puchu, a w górach do 12 centymetrów. W pozostałych regionach przybędzie nam od 1 do 3 centymetrów śniegu.

Nie tylko śnieg, ale także wiatr będzie utrudniał nam życie. Z zachodu będzie wiał umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach może osiągnąć prędkość od 50 do 90 kilometrów na godzinę. Na wybrzeżu i w górach wiatr będzie jeszcze silniejszy i może dochodzić do 100 km/h. To oznacza, że w niektórych miejscach może dochodzić do zawiei i zamieci śnieżnych, co utrudni ruch drogowy i pieszy.

Temperatura powietrza nie będzie sprzyjać wychodzeniu z domu. W ciągu dnia termometry pokażą od 1°C na Podlasiu do 4°C na Nizinie Szczecińskiej i w Kotlinie Gorzowskiej. W nocy temperatura spadnie poniżej zera i może wynieść od -3°C na południu do -6°C na północy kraju. Odczuwalna temperatura będzie jeszcze niższa z powodu silnego wiatru i wilgotności powietrza.

Pogoda w Krakowie

Kraków w piątek będzie pochmurny i śnieżny. W ciągu dnia spadnie około 2 centymetrów śniegu. Temperatura wyniesie 2°C. Wiatr będzie wiał z zachodu i osiągnie prędkość do 70 km/h w porywach. Ciśnienie atmosferyczne będzie niskie i wyniesie 961 hPa

Pogoda w Piątek 22 grudnia w Poznaniu

Stolica Wielkopolski również będzie zmagała się z chmurami i śniegiem. Opady będą słabe i nie przekroczą 1 centymetra. Temperatura będzie wynosić 2°C. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, z prędkością do 60 km/h. Ciśnienie będzie wynosić 975 hPa.

Pogoda w Warszawie

Stolica Polski będzie pochmurna i zimna. W ciągu dnia spodziewane są przelotne opady śniegu, które nie będą jednak zbyt obfite. Temperatura będzie sięgać 2°C. Wiatr będzie dość silny i zmienny, z prędkością do 80 km/h. Ciśnienie będzie wynosić 968 hPa.

Pogoda w Piątek 22 grudnia we Wrocławiu

We Wrocławiu, aura będzie śnieżna i pochmurna. W ciągu dnia spadnie około 3 centymetrów śniegu. Temperatura będzie wynosić 3°C. Wiatr będzie silny i z porywami do 90 km/h. Ciśnienie będzie wynosić 974 hPa.

Pogoda w Trójmieście

Gdańsk, Gdynia, Sopot będą najbardziej zaśnieżonymi miastami w piątek. W ciągu dnia spadnie aż 10 centymetrów śniegu. Temperatura będzie wynosić 2°C. Wiatr będzie silny i w porywach osiągnie prędkość do 100 km/h. Ciśnienie będzie wynosić 971 hPa.

Biometeo: niekorzystne

Pogoda w piątek nie będzie sprzyjać zdrowiu i samopoczuciu. W ciągu dnia wilgotność powietrza wzrośnie do ponad 95%, co będzie odczuwalne jako chłód i wilgoć. W całym kraju zapanują niekorzystne warunki biometeorologiczne, które mogą wpływać na pogorszenie nastroju, bóle głowy, stawów i mięśni, a także podrażnienie układu oddechowego. Osoby wrażliwe na zmiany pogody powinny ograniczyć przebywanie na zewnątrz i zadbać o ciepłe ubranie.

Co w najbliższych dniach?

Pogoda w najbliższych dniach nie zapowiada się lepiej. W sobotę i niedzielę nadal będzie pochmurno, śnieżnie i wietrznie. Temperatura nie przekroczy 3°C. W poniedziałek i wtorek może być nieco cieplej, ale również zachmurzenie i opady będą utrzymywać się. Dopiero w środę i czwartek możemy liczyć na więcej słońca i wyższą temperaturę, która może sięgać 6°C. Jednak zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa i może nas jeszcze zaskoczyć.

SŁUCHAJ NAS ONLINE!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia