Prezydent Andrzej Duda nie ulega presji PiS w kwestii TVP

Prezydent Duda nie uległ presji PiS i Kaczyńskiego w kwestii TVP? Ciężko ocenić jego niezależność bez względu na skrytykowane zmiany w TVP. Sprawdź, o co dokładnie chodzi

264

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prezydent Andrzej Dudanie ulega presji PiS - w Sejmie
Prezydent Andrzej Dudanie ulega presji PiS

Czy możemy mówić o niezależności prezydenta Dudy od PiS i Kaczyńskiego w kwestii TVP? To zależy od tego, jak definiujemy „niezależność”. Z jednej strony, prezydent Duda skrytykował zmiany w TVP, nazywając je „łamaniem Konstytucji” i „anarchią”. To wyraźny sygnał, że nie zgadza się z działaniami rządu. Andrzej Duda nie ulega presji PiS – TAK?

Druga strona medalu

Z drugiej strony, prezydent Duda nie podjął żadnych konkretnych działań w celu przeciwstawienia się zmianom w TVP. Nie zerwał obrad Rady Bezpieczeństwa Narodowego, nie wezwał premiera Tuska do zakończenia „zamachu” i nie wnioskował o delegalizację partii odpowiedzialnej. Można zatem argumentować, że prezydent Duda jest niezależny od PiS i Kaczyńskiego w kwestii TVP, ponieważ nie zgadza się z ich działaniami. Jednak można też argumentować, że prezydent Duda nie jest niezależny, ponieważ nie podjął żadnych konkretnych działań w celu przeciwstawienia się tym działaniom.

Ostatecznie, to od indywidualnych interpretacji zależy, czy uznamy prezydenta Dudę za niezależnego w kwestii TVP. Prezydent Duda jest niezależny w kwestii TVP, ale w sposób ograniczony. Skrytykował zmiany w TVP, ale nie podjął żadnych konkretnych działań w celu przeciwstawienia się im. To pokazuje, że prezydent Duda nie jest w stanie całkowicie przeciwstawić się woli PiS i Kaczyńskiego.

Irytacja Prezydenta wobec nacisków ze strony PiS

Irytacja prezydenta wobec presji PIS i Kaczyńskiego jest wyraźnie widoczna w jego wypowiedziach i działaniach. W wywiadzie dla Wirtualnej Polski współpracownik prezydenta powiedział:

„Pamięta pan, jak politycy PiS rechotali w 2020 roku, gdy uważali, że ograli prezydenta po przywróceniu na fotel prezesa TVP Jacka Kurskiego? Albo jak odbierali prezydentowi wpływ na TVP i media publiczne w ogóle? To niech rechoczą dalej. To oni dali instrumenty Sienkiewiczowi i Tuskowi, które pozwalają im działać”.

Ta wypowiedź pokazuje, że prezydent jest zły i rozczarowany postawą PIS i Kaczyńskiego. Uważa, że politycy PiS lekceważą go i jego autorytet. W podobnym tonie wypowiedział się sam prezydent Duda w swojej wypowiedzi do mediów. Skrytykował on działania rządu nazywając je „łamaniem Konstytucji” i „anarchią”. Dodał, że „to nie jest czas na zabawę”.

Andrzej Duda nie ulega presji PiS – Rozdźwięk?

Te wypowiedzi pokazują, że prezydent Duda jest poważnie zaniepokojony sytuacją w Polsce. Uważa, że działania rządu prowadzą do łamania zasad demokracji.

Irytacja prezydenta wobec presji PIS i Kaczyńskiego jest również widoczna w jego działaniach. Nie zdecydował się on na podjęcie konkretnych działań w celu przeciwstawienia się zmianom w TVP. Jednak jego krytyka działań rządu jest wyraźnym sygnałem, że nie zgadza się z nimi.

Ostatecznie, irytacja prezydenta wobec presji PIS i Kaczyńskiego jest wyrazem jego troski o przyszłość Polski. Uważa, że działania rządu prowadzą do osłabiania demokracji i praworządności.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia